מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

עורך דין מקרקעין וכונס נכסים: לא שילמתם מעל 6 תשלומים לבנק שנתן לכם משכנתא- אתם בסכנה היזהרו !

עפ"י הכלל, בקשה למימוש משכנתא מוגשת על ידי הגורם המממן שנתן לכם את הכספים לרכישת הנכס, כנגד העברת כספים אלו אליכם אתם חותמים על מסמכי משכנתא אשר מאפשרים לבנקים לממש ולמכור לכם את הנכס למרבה במחיר במקרה בו החלטתם להפסיק ולשלם את תשלומי המשכנתא, בעצם במילים אחרות, אתם ממשכנים את הנכס לבנק עד לסיום גמר מלוא ההלוואה שנטלתם.

חוק ההוצאה לפועל קובע הוראות ברורות באשר לדרך מימוש ומכירת נכס בכינוס נכסים זאת לאחר שהבעלים חדלו מלשלם.

מה כדאי לדעת?

הבנק ו/או כל גורם פיננסי אחר שנתן את הלוואת המשכנתא אינו רשאי עפ"י חוק ההוצאה לפועל, להתחיל ולפעול למימוש הנכס שלכם אלא רק לאחר שפיגרתם לפחות ב-6 תשלומי משכנתא, אם הבנק פעל בטרם עברו 6 פיגורים/חודשים הרי שלא תעמוד לו הזכות להגיש בקשה למינוי כונס נכסים על הנכס. במילים אחרות: אם תסדירו את התשלום בחודש החמישי לפיגור הרי שתוכלו להציל את הבית שלכם.

טיפ חשוב, בתחילה רשאי הבנק לגבות מהחייבים רק את החוב שבפיגור ז"א אם לא שילמתם משך 6 חודשים, חייב הבנק לגבות תחילה את החוב בפיגור ולשלוח אליכם אזהרה לפיה אם לא תסדירו את החוב בפיגור יוכל הבנק לתבוע ולגבות את מלוא סכום המשכנתא.

ככול וחלפו 6 חודשים ולא הסדרתם את החוב ועתה הבנק מעוניין לממש את הנכס ואינו מעוניין לשמוע אתכם לאחר שכבר ניסה להסתדר אתכם, הרי שלטובתכם עומדת הזכות להגיש בקשה לרשם ההוצאה לפועל על מנת שאתם תמכרו את הנכס בעצמכם ולא דרך הליך כינוס נכסים וכך תמקסמו את המחיר שלו.

כך או אחרת, הרשם לא יורה על מכירת הנכס לפני שהתרשם כי לחייב ולבני משפחתו יש סידור מגורים חלופי ואם אין כזה ידאג הרשם להשאיר סכום כספי לחייב ולמשפחתו לצורך מגורים.

ההבדל בין מכירה בכינוס למכירה עצמאית ע"י החייבים?

בכינוס נכסים יקבל הכונס שכר טרחה על המכירה וניהולה בגובה של כ- 6% מערך הנכס, בנוסף ההצעות במרבית המקרים על נכסים בכינוס, נמוכות מהשווי האמתי של הנכס בשוק החופשי וכך מאבדים בסה"כ כ-30% מערך הנכס במכירה ע"י כונס נכסים. על כן מומלץ למכור לבד וזאת רק במקרה קיצון בו הבנק עומד על מכירת הנכס שאז גם כאן ניתן יהיה להתנגד ע"י חיבור לעורך דין מקרקעין והוצאה לפועל מנוסה ומקצועי.

אם התמנה כונס נכסים על הנכס האם עדיין ניתן להציל אותו?

בכל עת עד 90 ימים מיום מינוי הכונס ניתן יהיה לפרוע את החוב שבפיגור ולעיתים אף ניתן לשלם מחצית החוב באישור רשם ההוצאה לפועל כי המחצית הנוספת תושלם בהמשך

מרגע ששולם החוב בפיגור בהתאם ללוח הזמנים של החוק הרי שהרשם יורה על עיכוב הליכי מימוש משכנתא על הנכס שלכם.

כך או אחרת ניתן להגן על נכס המגורים בעוד דרכים רבות ומגוונות. אם נקלעתם לחובות כדאי ומומלץ לפנות ליעוץ משפטי על מנת שתוכלו להגן על הזכויות שלכם על-פי חוק.

למשרדנו ניסיון רב בייצוג חייבים בפריסה ארצית ולו הצלחות רבות, מוזמנים ליצור עמנו קשר ואנו נעמוד לשירותכם.

האמור במאמר זה אינו בא להחליף ייעוץ משפטי וכל האמור בו הינו שירות כללי ללקוח.

אייל קורסיה ושות'-עורכי דין

טלפון: 050-6351208

אתר: https://adv-dk.co.il/

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן