מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חייו של חייב

שם הכתב: מדור פרסומי

עשרות טלפונים מידי יום, מכתבי התראה ואזהרה שלא מפסיקים להגיע בדואר ותיקי הוצאה לפועל שנפתחים אחד אחרי השני בהם עיקולים והגבלות קשות ביותר.

תפסנו עבורכם את עוה"ד אייל קורסיה על מנת שיוכל פעם אחת לענות על שאלות הקוראים!

זהו סיפורם של עשרות אלפי אזרחים בישראל אשר למצער נאלצים הם להתמודד מידי יום עם אין ספור שיחות מטרידות המזכירות להם כי הם חייבים כספים, לעיתים נפתחים תיקי הוצאה לפועל ולפעמים החייב קם בוקר אחד ומגלה כי המשכורת החודשית שלו מעוקלת ותועבר ישירות לתובע.

האם יש מה לעשות? איך מפסיקים את כדור השלג ומייצרים שקט כלכלי?

בראש ובראשונה ככול וצברתם חוב כספי יש לפנות לתובע [ זוכה/נושה] ולברר את פשר ההודעות והמכתבים וכמובן לברר פרטים על החוב הכספי.

לעיתים החוב נובע מאי החזרי הלוואה, הסכם שנחתם ולא קויים, פסק דין כספי שנפסק ע"י בית המשפט והועבר להוצאה לפועל, חוב של עסק לספקים עם ערבות אישית, ערבות לקרוב משפחה וכדומה…

דרך המלך היא ראשית לפנות לעו"ד מקצועי ומנוסה על מנת לבחון את החוב לגופו ובהתאם לגבש אסטרטגיית פעולה מומלצת ולצאת לדרך. אתם תופתעו לגלות כמה קל לעיתים להחזיר לכם את חיי השגרה בפעולה אחת מהירה.

מהם הדרכים המהירות והמומלצות ליציאה מחובות?

לשאלה זו אין תשובה חד משמעית אחת, במקרים מסוימים ניתן יהיה לסיים את החוב בהסדר מהיר עם קבלת תספורת [הנחה/קיזוז/מחיקה/מחילה]  לחוב [ממש כמו לטייקונים] ע"י גיבוש חומרים שידרוש עוה"ד המייצג אתכם , במקרים אחרים תאלצו לפנות בבקשה לבית המשפט על מנת לגבש הסדר נושים מוסכם לתשלום חלק קטן מהחוב, כמו כן ניתן להגיש בקשה למתן הפטר [פטור ומחיקת החוב] בבית המשפט ולעיתים ישירות בהוצאה לפועל כך או אחרת הדרכים מגוונות ויש פתרון לחובות.

אם יש לי חוב קטן ועיקולים האם עלי לעשות מחיקת חובות והפטר?

היה ונפתח כנגדך תיק או אפילו 2 תיקי הוצאה לפועל לגבי חוב שאינו גבוה ומכוח תיקי ההוצאה לפועל הוטלו כנגדך עיקולים ואולי אף הגבלות, ניתן יהיה תוך מספר ימים בלבד לבטל את העיקול וההגבלות ע"י פריסת החוב לתשלומים נוחים תוך הגשת בקשה להוצאה לפועל להכרה בך כחייב משלם שאז ניתן יהיה לקזז חלק מריביות הענק הנוהגות בהוצאה לפועל תוך שאת/ה משלמים מידי חודש את החוב בתשלומים נוחים.

האם חייב לגשת לעורך דין, האם אפשר לעשות הכל לבד?

כמו בכל תחום אין חובה לפנות לעורך דין מנוסה, בדיוק כמו שאין כל חובה לגשת לרופא כשמרגישים לא טוב. הבחירה מי יטפל לכם בכאב הראש, ביד השבורה או במקרה שלנו בחובות היא שלכם בלבד אלא שאתם אלו שתצטרכו לשאת בתוצאות ובהשלכות שיגיעו, על כן מומלץ תמיד לפנות לעו"ד על אף התשלום אליו ושכר הטרחה שכן עורך הדין יחסוך לכם תמורת שכר הטרחה שיקבל, עשרות אלפי ולעיתים אף מאות אלפי שקלים שהייתם צריכים לשלם אילו לא הייתם מיוצגים.

אייל קורסיה ושות'-עורכי דין

טלפון: 050-6351208

אתר: https://www.adv-dk.co.il/

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן