מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חוזרים לשגרה

משבר הקורונה שינה את כללי המשחק בכל הקשור לאופן העבודה אליו היינו מורגלים מאז ומתמיד. אחרי תקופה ארוכה מידי בזום, נעלי בית החליפו את העקבים והטי שירט "סוף מסלול" הישנה החליפה את החולצות המכופתרות המגוהצות.
איך מתרגלים שוב לשגרת עבודה רגילה? איך מקלים על החזרה לעבודה ?

מאת חן כהן בשיתוף קרן ישראלי מנהלת תקשורת שיווקית ב- HackerU

שמרו על פוקוס –
 רבים העידו שהעבודה מהבית הייתה אפקטיבית יותר. פחות הסחות דעת, פחות ריגושים. נסו "לייצר יותר זמן". תהיו הראשונים לעזוב את שיחת הקפה במסדרון, וותרו על ארוחה ארוכה וכד'. כך ההספק יהיה יעיל יותר וייתכן שאף יאפשר לכם לצאת הביתה קצת יותר מוקדם.

הפרד ומשול  –
הקורונה הדגישה עבורנו את היתרונות של השהייה בבית עם המשפחה לצד היתרון שבלהיות במשרד עם הקולגות ו"הבריחה". בעבודה היו ממוקדים במשימות הדרושות, בבית נסו להקדיש זמן סטרילי לילדים, למשפחה ולעצמכם.

אאוטפיט –
כבר כל כך התרגלנו לטרנינג ששכחנו להשקיע בחיצוניות. זה הזמן לפנק ב"לוק" חדש לחזרה לעבודה. הדבר גם יגרום לכם להרגשה טובה יותר וגם "יסחוט" מחמאות מהקולגות.

הסבה מקצועית –
הקורונה בהחלט הראתה לנו שלהמציא את עצמנו מחדש יכול להיות מרענן לקריירה המקצועית ולעניין האישי. נסו לשלב קורס/ סדנא לתחום שתמיד רציתם להתמקצע בו. הדבר יכול לפתוח את הראש לאופק מקצועי נוסף או חדש.

סבלנות וגמישות –
 ייתכן והמשרד אליו אתם חוזרים עבר שינויים בעקבות המשבר.  נהלו את ציפיותיכם בסבלנות ובגמישות, כך שבכל פעם שמשהו משתנה, לא תהיו עצבניים. לעיתים שינויים הם סימן חיובי ללמידה ולשיפור. ותמיד טוב איזה להתחדש באקססוריז חדש לשולחן העבודה, כזה שייעשה לכם מצב רוח טוב.

תתפנקו במשלוחים –
התרגלנו לאכול בבית, לקום למקרר בכל פעם שהרעב מתחיל להציק. אז עכשיו שחזרנו למשרד תתפנקו באיזו מנה שאהבתם מהמסעדה הקרובה. ככה, בשביל הנפש.

זכרו, אנו חיים בתקופה שתירשם בדפי ההיסטוריה והקורונה תשנה את העולם בדרכים שטרם הבנו. דברים רבים מה "לא נודע" מייצגים גם הזדמנות יוצאת דופן, וכל אחד מאתנו יכול  להחליט את מה לאמץ אליו.

צילום באדיבות האקריו.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן