מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הכן ביתך לחורף

עשרות בתים בנתניה ובאזור ניזוקו מסבב הגשמים האחרון; ניר שמול מספק שלל עצות לחיזוק, לאיטום ולפעולות נוספות שיגנו עליכם מפני הגשמים והרוחות

מאת ברק גולן  

בעקבות הסופות האחרונות אשר פקדו אותנו והתחזיות לסופות הבאות, אנחנו כבר יודעים שהחורף השנה הינו קשה, סוער ועם רוחות, סופות גשמים, ותופעות נוספות המחייבות את ההכנה המוקדמת שלנו.

"מבנה המגורים שלנו, המחסן או המשרד, אמור לשמש אותנו כמחסה מפני החורף ולשמור עלינו יבשים ועל כך עלינו לדאוג באופן שוטף לתקינותם." אומר ניר שמול מנכ"ל חברת "שניר".

כיצד אתה מציע לנו, כבעלי דירות, בתים או משרדים להתמודד טוב יותר עם הסופות הצפויות?

"ישנן מספר עצות שיש לבצע. חיזוק תריסים – יש לבדוק כי התריסים מחוזקים ועמידים במשטר הרוחות בחורף.  איטום איכותי: יש לבדוק את הגג ולבצע בדיקה ואיטום בטרם הגשם הראשון, מכיוון שלאחר שהרטיבות תופיע, יהיה קשה מאוד לאתר את מקום הרטיבות. נטייתם של המים לחדור לפי שיפועי הגג ולא לפי מקום החדירה. מזגן: יש להקפיד לבדוק כי המזגנים ראויים ותקינים לשימוש, לנקות פילטרים ולוודא שגז לא "בורח". חשוב לזכור כי המזגן הינו אחד האמצעים הזולים ביותר לחימום לעומת פתרונות חשמליים. ניקוז: יש לנקות את פתחי הניקוז והמרזבים כדי למנוע סתימות הגורמות להצפות. 

מה עוד אתה ממליץ לבדוק כחלק מהכנת הבית לסופות?

"ניקיון גג: יש לנקות את הגג בטרם הגעת הרוחות ואף חשוב ביותר להקפיד לעשות זאת מספר פעמים במהלך החורף, כדי לראות שהגג לא עמוס בלכלוך שעלול לצבור מים ולהביא לרטיבות. חשוב מאוד לבדוק חשמל: יש לבדוק את החשמל בחוץ לוודא שאין חוטים חשופים או בתי מנורה לא תקינים. בהיבט האסתטי, יש להכין את הגינה לחורף בצמחייה המותאמת לחורף ובהיבט הפרקטי יש לחזק ולבדוק את דוד החשמל שהוא עמיד במשטר הרוחות הצפוי וכן לנקות את הקולטים שנוטים לצבור אבק ולכלוך".

בבניינים עם מעלית ועם חנייה תת קרקעית מה רצוי לבדוק?

"כמובן שיש לבדוק את תקינות המעלית כדי שלא נתקע בה בזמן הפסקות חשמל. חשוב להקפיד לא לרדת במעלית כאשר החניון מוצף במים ומומלץ לוועד הבית לעבור קורס לתפעול מעלית שנתקעת באופן ידני. בבתים בהם יש חנייה תת קרקעית יש לבדוק שהקולטנים ותעלות הניקוז נקיות ופתוחות על מנת שהגשם היורד יעבור לפתחי הניקוז והחניון לא יוצף במים".

צילום תומר פדר

דילוג לתוכן