מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הטיול והפציעה

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

 

דוד (שם בדוי), תושב נתניה, לא חלם שטיול ובילוי שלו עם משפחתו, בשמורת הטבע "חורשת טל" שבצפון הארץ, יסתיים בפציעה ובנכות.

 

דוד, יוצג ע"י עו"ד גיל קלופשטוק, מומחה בתחום בתביעות בגין נזקי גוף, תאונות ורשלנות רפואית, אשר הגיש בשמו תביעה לבית משפט השלום בנתניה, כנגד רשות הטבע והגנים וחברת הביטוח הראל.

 

לאחרונה, הסתיימה התביעה בפשרה, בה נקבע כי הנתבעות ישלמו לתובע פיצויים בסך כולל של 428,000 ₪.

 

הכל החל, במהלך בילוי של התובע ומשפחתו, בשמורת הטבע "חורשת טל" בקיץ 2013. במהלך הבילוי המשפחתי, שהה דוד להנאתו באגם הגדול המשמש כבריכת שחיה למבקרים במקום. לפתע, נחת על ראשו וצווארו של דוד, נער אשר קפץ לבריכה מגובה של כ 6 מטרים. כתוצאה מנחיתת הנער על ראשו וצווארו של דוד, הוא נחבל והחל לטבוע. מתרחצים שהיו במקום הוציאו את דוד מן המים והגישו לו עזרה ראשונה. אמבולנס שהוזעק למקום פינה את דוד לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם אובחן כי הוא סובל מפגיעות בצווארו, לרבות פריצת דיסק בחוליות הצוואר.

 

בעקבות תאונה זו, הגיש עו"ד גיל קלופשטוק, תביעה לבית המשפט השלום בנתניה, כנגד רשות הטבע והגנים וחברת הביטוח הראל.

 

בתביעה טען עו"ד גיל קלופשטוק, כי רשות הטבע והגנים, האחראית על חורשת טל, התרשלה בכך שאפשרה למתרחצים לקפוץ ממקומות גבוהים אל הבריכה. אמנם במקום הוצב שילוט האוסר על הקפיצה, ואולם בתביעה נטען כי למרות השילוט, המצילים והאחראים על הבריכה לא אכפו איסור זה, ובפועל אפשרו לנערים רבים לקפוץ לבריכה מגובה רב, ובכך חשפו את המתרחצים בבריכה לסכנה. לכתב התביעה צורפה חוות דעת רפואית, אשר קבעה כי כתוצאה מהתאונה נותרה לתובע נכות לצמיתות.

 

לאחר דיון בבית המשפט, ולאחר מו"מ ארוך שהתנהל בין הצדדים, עלה בידי עו"ד גיל קלופשטוק, לסיים תיק זה בפשרה עם חברת הביטוח, ובפסק הדין שאישר את הפשרה, נקבע כי חברת הביטוח תשלם לתובע פיצוי בסך כולל של 428,000 ₪.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן