מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

דברים שכדאי לדעת

מסתבר שנשים צעירות רבות כלל לא מודעות לזכויות הפנסיוניות שלהן

"פועלות לשינוי" קבוצת המנהיגות הנשית של "הגג" נפגשה עם ליאת מולכו חברת ועד המנהל של פורום החוסכים לפנסיה לסדנה המסבירה בצורה הכי פשוטה על הקשר בין המצבים השונים בחיי האישה לחסכונות הפנסיה.

מאת: אפי ישראל

תכנית "פועלות לשינוי" שנפתחה בשיתוף "הגג" ותנועת דרור-ישראל, שואפת להקים קבוצות של נשים צעירות, ללמידה, הקניית כלים ועשייה לשינוי כלכלי חברתי ולקידום חברה דמוקרטית, פעילה, יוצרת ושוויונית יותר. התכנית כוללת 8 מפגשים בהן חברות נשים צעירות בגילאי 24-30. אותן נשים נפגשות עם מרצות מובילות בתחומן שמעניקות מלבד הידע גם המון השראה.

במפגש האחרון חברות תכנית המנהיגות נפגשו עם ליאת מולכו ממרכז אדווה [מידע על שוויון וצדק חברתי בישראל] יחדיו הן עברו על השלבים בהם חברות הקבוצה נמצאות בשלבים אלו ממש. מתוך כך החלו להדגים את המשמעות של החלטות הקשורות לפנסיה שאפשר לקבל בשלבים שונים בחיים.

מולכו, מרצה מטעם מכון אדווה, ציינה כי "הכוונה היא להעניק להן בסיס לשאול את השאלות הנכונות ולדעת למה לשים לב, ולתת לך אפשרות לשקול מה לעשות בזמן שינויים משפחתיים או תעסוקתיים".

המצבים העיקריים בהם על נשים לקבל החלטות ביחס לפנסיה מתקיימים במצבים הבאים: עבודה כשכירה, וכעצמאית, לידה, אבטלה, פרישה מעבודה בגיל הפנסיה ועוד. בסדנה מותאמת אישית יכולות הבנות לבצע היכרות עם המושגים, הבנת הקשרים החברתיים, הכרות עם מצב הפנסיה בארץ, האספקט המגדרי של הפנסיה וכך להגיע לתובנות אישיות של כל משתתפת.

מעיין גלילי, סטודנטית לרפואה וחברת התכנית הדגישה את חשיבות המידע: " פשוט צריכים את האדם הנכון שיסביר במילים פשוטות: מהי קרן פנסיה, כמה כסף צריך לחסוך כדי לחיות בכבוד לאחר הפרישה, ומה ההבדל בין קופות גמל, קרן פנסיה וביטוח מנהלים. כמו כן, נכנס פה גם אלמנט המגדר, כאישה לא רק שתקרת הזכוכית מוגבלת, אנו נאלצות לעבוד קשה יותר, להוכיח את עצמינו, לגדל ילדים וזה בהחלט בא לידי ביטוי בהכנסות ובקרנות הפנסיה וערנות מוקדמת וידיעה יכולה לעזור בעניין".

"הגג" מופעל עבור העירייה על ידי המחלקה לצעירים בעמותה לחינוך בלתי פורמאלי ומינהל החינוך העירוני, אחד מהערכים החשובים שהמחלקה לצעירים חורטת על דגלה הוא נושא השוויון המגדרי וקידומן של אוכלוסיות צעירות בעיר נתניה.,

 

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן