על קריסה כלכלית ושיקום בראי המשפט

10 0

עם חוב של כחצי מיליון ₪ ואין ספור הגבלות שהוטלו עליה בהוצל"פ באמצעות תשעה נושים, היום ר' יכולה לראות אופק כלכלי

מאת עו"ד אייל קורסיה

מי מאיתנו לא מכיר את הסיטואציה בה אחד מבני הזוג לפתע מקבל מכתב פיטורים או מחליט כי הוא מעוניין לעזוב את מקום העבודה מהמון סיבות. כך גם קרה לגברת ר' (שם בדוי), נשואה ואם לילדים. אלא, ששורה של החלטות כלכליות ועסקיות שגויות, הוביל למצב בו החלו להצטבר חובות, שהפכו לכדור שלג אחד גדול. הניסיון העצמי לטפל בחובות המצטברים כשל, ואיתו החלו להגיע מכתבי התראה, פתיחת תיקי הוצל"פ ועוד. כל ניסיון להיחלץ מהקושי הכלכלי אליו נגררה כל המשפחה, בפועל נכשל, כך גם הניסיון לעמוד בהחזרים החודשיים שהמשיכו לגדול ולגדול.

תשעה נושים באמצעות עורכי דינם הגישו בקשות בזו אחר זו להטלת עיקולים נוקשים בכל מסגרת אפשרית – הגבלות אשר שללו את רישיון הנהיגה של ר' ואף אסרו את יציאתה מהארץ.

במצב דברים זה הגיעה ר' למשרדו של כותב שורות אלה בבקשה לסיוע משפטי. כאן המקום להדגיש, את מה שכותב שורות אלה כותב בכל שבוע מחדש: מומלץ שלא לדחות טיפול בחובות ומומלץ תמיד להתייעץ עם עו"ד שזה נושא התמחותו. בין הסיבות: ייעוץ מקצועי בתחילת הדרך עשוי לחסוך הרבה עוגמת נפש ו/או טעויות העלולות להיגרם מקבלת החלטות ללא ייעוץ מקצועי ומותאם אישית למקרה, שכן את הנעשה אין להשיב.

נחזור לעניין, שלב ראשון בכל הליך מסוג זה מבוסס על בדיקה מקצועית של כל תיק ותיק (בחינת החומר המשפטי), גיבוש אסטרטגיית טיפול והתמודדות עם טענות הנושים והחלטות ההוצל"פ עד לאותו רגע אמור.

בסופה של בדיקה, לאחר שנמצא כי ניתן לטפל ולסייע, בוצעה שורה של הליכים ותהליכים משפטיים, שבסיומן הוחזר לגברת ר' רישיון הנהיגה ואף נקבע כי תוכל לצאת מהארץ בתנאים. בשל המסלול שנבחר נקבע עוד, כי ר' עתידה למחוק את כלל חובותיה בסך כחצי מלש"ח – זאת באמצעות דיון שנקבע לקראת חודש ינואר 2020 – דיון בו תידון אפשרות מתן הפטר לכלל חובותיה בכפוף לתשלום פיגוריה בתיק העומדים בסך של כ-6,100 שקלים.

הכותב, עו"ד אייל קורסיה, מתמחה בייצוג חייבים וכן בייצוג נושים בהוצל"פ ומול מוסדות וחברות. לפרטים צלצלו: 050-6351208

תמונה באדיבות: pixabay

Related Post

 אל תשלמו לעובד בשחור

Posted by - 29 בנובמבר 2018 0
 מעסיקים רבים משלמים לעובדים סכומים הגבוהים מהרשומים בתלושי השכר שלהם וזה מסוכן. עו"ד דוד מימון מסביר למה; מאמר חובה לעסקים.…

לקראת התפקיד הבא

Posted by - 24 בינואר 2023 0
מתחילים בקרוב תפקיד חדש ? מתכננים ? כדאי שתקראו את המאמר הבא מאת: עו"ד שרון הר זהב- מנהלת הדרכה ומפתחת מיזם דיגיטלי ללימוד ניהול, פרקטיקה ומיומנויות מבכירים במשק הישראלי. שינויים בעולם העבודה קיימים ועם פיתוח הטכנולוגיה ובין היתר בינה מלאכותית, הקדמה והחדשנות, העתיד של עולם העבודה אינו ידוע מראש ולוט בערפל. תפקידים ישנים מתייתרים, תפקידים חדשים נוצרים, חברות מתייעלות ומפטרות עובדים ועובדים פעילים לעיתים מרגישים שאין להם ביטחון תעסוקתי וזהו דבר שעשוי להוביל ללחצים מבית ומחוץ. לעיתים גם תהליך של חיפוש עבודה הוא מאתגר ודורש משאבים נפשיים. לפי מחקרים אנשים כיום מחליפים מספר תפקידים במהלך הקריירה שלהם. דני נוה- כיהן הן כשר הבריאות והוביל את הוביל את יציאת מערכת הבריאות ממשבר כלכלי קשה  והן כיו"ר דירקטוריון כלל החזקות עסקי ביטוח וחברת הבת שלה כלל ביטוח ופיננסים המנהלת כ-200 מיליארד שקל של נכסים פיננסים, כיום מכהן כנשיא ומנכ"ל הבונדס וגם מרצה במיזם הדיגיטלי ללימוד ניהול, פרקטיקה ומיומנויות מבכירים במשק. דני מספר בהרצאתו "משולחן הממשלה לשולחן הדירקטוריון" בין היתר על הכנה נכונה לתפקיד חדש. במסגרת ההכנה להרצאה ובמסגרת תפקידי כמפתחת המיזם הדיגיטלי ללימוד פרקטיקה מבכירים במשק, שאלתי את דני שאלה חשובה שוודאי תעניין רבים: "דני, אתה הגעת לטופ במגזר הציבורי בתפקיד שר הבריאות וגם הגעת לטופ במגזר העסקי  בתפקידך כיו"ר כלל החזקות עסקי ביטוח, אני בטוחה שזה לא במקרה וגם לא במזל, אולי קצת מזל, אבל לא הרבה מזל. כיום יש המון אנשים חכמים, מוכשרים, חרוצים, מוכוונים מטרות הארגון שהיו חולמים להגיע למשרות כאלה ולא תמיד מצליחים, ואף עצם היותם אנשי המקצוע החרוצים והטובים ביותר הם לא תמיד מתקדמים למשרות ניהול ולעיתים בארגונים מביאים מנהלים מבחוץ שלאו דווקא מקצועיים בתפקיד עצמו. אני בטוחה שעשית משהו שונה, לכן השאלה שלי הינה: "אם היית יכול לפגוש את עצמך לפני 30 שנה, ערב לפני כניסתך לארגון גדול לראשונה, מה היית מלמד את עצמך?"…

רשות ירוקה

Posted by - 15 ביוני 2021 0
במסגרת תערוכת אגרומשוב 2021 נתניה הוכרזה עיר ירוקה לשנת2021.  ההיבטים הנבחנים היו: עידוד בנייה ירוקה, חינוך סביבתי,  חיסכון במים, גינון…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות