על מעצרים לא צפויים

8 0

"הצטרפתי לנסיעה עם חברים לנשום אוויר ומצאתי את עצמי מרצה עונש מאסר… בשחרור לא הבנתי אם אני עדיין בכלא או בחיים האזרחיים", כך מספר מיכאל; עו"ד איל קורסיה על התמודדות בהיבט המשפטי

מיכאל (שם בדוי) תושב העיר קיבל יום אחד שיחת טלפון מאחד מחבריו עם הצעה כיפית: ללכת לשתות קפה, לנשום אוויר ולשבור קצת את השגרה היומית. החבר אסף את החברים בזה אחר זה כאשר בדרך, ללא שום הכנה מוקדמת, ארעה תאונת דרכים קטלנית. "התנגשנו ברכב חולף ומצאתי את עצמי פצוע קשה בבית חולים", סיפר מיכאל והוסיף: "כאשר התחלנו להתייצב והתעוררתי, מצאתי את עצמי אזוק למיטת בית החולים. לא מבין על מה ואיך הכל קרה. במקביל החלו שאלות השוטרים".

לימים הוגש כתב אישום. אם לא די בפגיעות הגוף והנפש, מיכאל מצא את עצמו מרצה עונש מאסר בפועל של שנה.  בשנה זו חיוביו על חשבונות שונים של מיכאל המשיכו להיערם. אט אט מיכאל צבר חובות וכדור שלג שהלך וגדל.

מיכאל, בן למשפחה נתמכת וללא משאבים, מצא עצמו שקוע בחובות כבדים, ללא יכולת לשלמם. בנוסף, מרצה עונש מאסר על טעות אנוש שיכולה הייתה להפתיע כל אזרח במדינה.

בשל התנהגותו הטובה קיצרו למיכאל את עונשו ומיכאל השתחרר לחיים אזרחיים חדשים לכאורה. מיכאל, אזרח מהשורה, עם חזרתו ניגש ללשכת ההוצל"פ ולא האמין למשמע אוזניו אודות גובה החובות שנצברו במהלך השנה בה היה במאסר.

הקושי בחזרה לחיים הוא רב. מצד אחד רישיונו של מיכאל עוקל וזה היה חלק רחב מפרנסתו. מצד שני, עוד בטרם חזר למסלול החיים מצא עצמו מעוקל וכל משכורת עתידית גם.

"מצבים מסוג זה, שהינם מורכבים ונובעים, בין אם במכוון ובין אם במקרה דנן שלא במכוון בשל מאסר לא מתוכנן ולפניה פציעה בתאונת דרכים, מחייבים הכרה מלאה של החוק", קובע עו"ד איל קורסיה ומוסיף: "היות שמדובר במספר חובות שהצטברו להם, עו"ד המתמחה בחוק צריך להחליט מהו החלופות, דרכי הפעולה והאמצעים שיש לנקוט במטרה להחזיר ללקוח את החיים ואת היכולת לנשום מחדש".

באמצעות סדרת פעולות הוחזר הרישיון למיכאל, כל התיקים טופלו באופן ממוקד, ובוצע הסדר חוב, המאפשר למיכאל פריסת תשלומים נוחה ועיקרה: להמשיך ולחיות את החיים בכבוד. במקביל, הוסרו העיקולים. המסקנה של מיכאל, בין אם ארע מקרה לא צפוי ובין אם לאו, להקדים להסדיר תשלומי חובות, כי ככל שעובר הזמן, קשה יותר לצאת מהתסבוכת.

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות