על חוצנים ומדע מעולם אחר

8 0

על השאלה מה גרם לדוקטור יוסי פרי לבצע מחקר, לפתח תיאוריה מקורית בנושא חייזרים (חוצנים) ולכתוב ספר בנושא, עונה ד"ר פרי בריאיון לעיתון השבוע בנתניה וקובע: זה לא בהכרח מיתוס.

השאלה בדבר קיומם האפשרי של חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ מעלה, לא פעם, אצל רבים מהאנשים ספקנות מהולה בסקרנות. אין ספור סדרות, סרטים וספרים עוסקים בנושא, גם מדינות משקיעות תקציבי עתק במחקרים אקדמיים. אחד החוקרים, שפיתח תיאוריה על סמך מחקר, הוא ד"ר יוסי פרי.

יוסי פרי, דוקטור להנדסת מכונות ומי שעבד במשך יותר משלושים שנה בתעשייה הביטחונית בארץ והיה ראש מחקר ופיתוח במערכות מכניות כבדות של נשק, מציג בעצמו תיאוריה מעניינת במיוחד. על סמך מחקר שביצע, מצביעה התיאוריה שלו על יצורים מפלנטות אחרות ורחוקות שהגיעו לכדור הארץ לפני אלפי שנים, והשאירו לנו רמזים וצפנים.

לטענתו, פיענוח אותם צפנים, עשוי להעניק לנו קדמה טכנולוגית שכמוה עוד לא הכרנו. בספרו 'זה לא בהכרח מיתוס', הוא מציג את התיאוריה שלו, וגם חלק מהממצאים שהעלה במהלך מחקרו בנושא.

"הספר מדבר על מה שאנשים קוראים לו חוצנים, ועל האפשרות שלפני אלפי שנים היו כאן יצורים שהיו מפותחים טכנולוגית הרבה יותר ממה שאנחנו היום" מספר פרי.

"מגיל צעיר התעניינתי וקראתי הרבה על האפשרות לקיום חיים תבוניים ביקום. מספר מקומות בהם ביקרתי, בתוספת למחקר שערכתי בנושא, נתנו לי את הכיוון למחקר הקשור במיתולוגיה. אני טוען, שאותם יצורים שהיו כאן, השאירו לנו רמזים במיתולוגיה על דברים שהם בנו כאן ועל הפעילות שלהם. בעבודת המחקר, אני מנסה לפענח את אותם כתבים מיתולוגיים בכדי להבין את הרמזים".

כיצד אדם, בעל רקע ועיסוק כל-כך ריאלי, הגיע לעסוק בתיאוריות הקשורות בחוצנים?

"מחקר הוא מחקר. אני מתמצא בהרבה תחומים. עשיתי דוקטורט בהנדסה, עבדתי שנים בתעשייה הביטחונית, הרציתי באוניברסיטת תל אביב וצברתי ידע לא מועט והבנה במדעי הטבע. לכן, יכולתי לעשות את המחקר שלפיו כתבתי את הספר. יכולתי להפוך את התיאוריות שאני מציג שם לדבר מעשי וקיים. העבודה במחקר מחייבת חשיבה ייחודית ומקורית, חשיבה מבוססת לוגיקה. והידע שרכשתי אפשר לי לפתח תיאוריה שאף אחד עדיין לא חשב בכיוון שלה".

האם נחשפת לנושא מתוך סקרנות?

"כן, הגעתי לתחום הזה מתוך סקרנות טבעית. עוד כשהייתי ילד בסיביר בגיל 12, התחלתי להתעניין בנושא הזה. אז, באותה תקופה, התפוצץ בסיביר מטאוריט ענק. אחת התיאוריות הייתה שמה שהתפוצץ היה ספינת חלל. מכיוון שגרתי באותו אזור, שמעתי על הסיפור הזה. מאז 'נדלקתי' על הרעיון הזה. התעניינתי וקראתי המון על כך לאורך השנים, וכשיצאתי לפנסיה התחלתי לחקור את הנושא".

איזו ספרות השפיעה עליך בנושא חוצנים לפני שהתחלת לחקור אותו?

"אחד הספרים המעניינים בנושא הוא 'מרכבות האלים', אותו כתב הסופר השוויצרי אריך פון דניקן. בספר, הוא מתאר מבנים ארכיאולוגים שונים מלפני שנים רבות, וטוען שאנשים רגילים לא יכלו לבנות כאלה מבנים באותה תקופה. הוא מציג תיאוריה שהגיעו לכאן יצורים עם טכנולוגיות מתקדמות יותר מכוכבים אחרים ובנו את אותם מבנים. הספר שאני כתבתי, דומה לרעיון שמוצג ב'מרכבות האלים', אך מציג תיאוריה שונה".

מהי הייחודיות שקיימת בתיאוריה בספר שלך, המשלבת בין חוצנים, מדע וטכנולוגיה?

"אני טוען שהיצורים שהיו כאן, השאירו לנו רמזים לטכנולוגיות שהיו ברשותם. הרמזים האלה הושארו בספרי המיתולוגיה. התחלתי תהליך ארוך של פיענוח. קראתי את ספרי המיתולוגיה העיקריים מספר פעמים והצלחתי לפענח מספר דברים שעליהם אני כותב בספר. ישנם דברים נוספים שפענחתי, שיהיו כלולים בספרי ההמשך המתוכננים לצאת. כרגע, שום דבר לא מוכיח חד משמעית את קיומם של אותם יצורים, אך לשם כך כתבתי את הספר. אני מקווה שהכתוב בהם יעורר עוד אנשים, המתמחים במדעים שונים, להיפתח אל התחום ולחקור אותו. המטרה העיקרית היא לפתח מודעות לנושא".

איך אפשר יהיה להוכיח את התיאוריה שלך?

"ברגע שמישהו יצליח לפתח איזה שהוא פיתוח טכנולוגי, או לגלות מקורות שאליהם אנחנו לא מודעים כיום, ויעשה את זה על סמך הכתוב במיתולוגיה, זה יוכיח את התיאוריה שאני מציג. אז נדע שאכן השאירו לנו רמזים במיתולוגיה".

yf2

למה משמעותי בעיניך לעסוק בזה ולגלות את אותם רמזים שהשאירו?

"אני משוכנע שאותם רמזים יוליכו אותנו לגלות דברים חדשים. אולי מתכות מיוחדות שאנחנו עוד לא מודעים אליהן, אולי מקורות אנרגיה חדשים. אותן תגליות אולי יאפשרו לנו גם להגיע לפלנטות חדשות. קיימים הרבה מחקרים שאומרים שבסבירות גבוהה שישנם כוכבים עם תנאים דומים מאוד לאלה בכדור הארץ. העניין הוא שעם הטכנולוגיות שאנחנו מכירים היום, אנחנו לא יכולים להגיע אליהם. אם אנשים בעלי יכולות בתחומים שונים, ייגשו לנושא הזה באותה גישה כמוני שקיים פה משהו, אולי נצליח לפענח את אותם רמזים ולהתקדם מבחינה טכנולוגית".

איך מגיבים אנשים לתיאוריה שלך?

"אני מציג את התיאוריה להרבה אנשים, בספר ובהרצאות. אני מקבל תגובות מאוד נלהבות, כי זה באמת נושא מלהיב. באופן כללי, יש הרבה אנשים בעולם שעוסקים באפשרות לקיום יצורים אינטליגנטים ביקום מחוץ לכדור הארץ. אנשים חוקרים את הנושא הזה מכל מיני זוויות. בשוויץ יש מכון גדול שמתעסק בנושאים האלה, ברוסיה יש מוסדות מחקר אקדמיים שעוסקים בכך, בסין זה מעורר הרבה עניין וגם בארצות הברית. אני מקווה שעוד אנשים יתעניינו וייפתחו לתחום הזה ולרעיונות האלה, ושנצליח להתקדם בכיוון הזה".

Related Post

ללמוד עם שיק

Posted by - 29 באוגוסט 2018 0
אחרי חופש גדול ארוך וחם הגיע הזמן לחזור ללימודים. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה בסטייל. אני יודעת,…

מצדיעים לאמנים

Posted by - 29 בינואר 2019 0
  טקס הענקת מלגות לעידוד אמנים צעירים התקיים השבוע בנתניה; נתניה היא העיר הראשונה בארץ שבחרה לסייע כספית לאמנים בתחילת…

מציצים בסימן קולולוש: מי חגגה לאחרונה מסיבת רווקות, מי היא הרווקה הנחשקת שהתחתנה לאחרונה ומשיקה כעת קולקציה חדש של משקפי שמש – וגם – מצלמת מציצים הגיעה לשטיח האדום של 'אופוריה'

Posted by - 18 ביוני 2019 0
נחשו מי חגגה לאחרונה מסיבת רווקות? מלא מזל טוב לדוגמנית והשחקנית אגם רודברג שחגגה לה מסיבת רווקות בירושלים כשהיא לבושה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות