על חובות ותספורות

8 0

תושבת העיר תקבל תספורת משמעותית על חובותיה תחת מתן הפטר זאת על אף שלא עמדה בקריטריונים שבחוק.

כידוע לכם מפרסומים קודמים, הרחבנו על הוראת השעה לפיה יקבלו חייבים בהוצאה לפועל הפטר סופי לחובות – זאת מבלי שיצטרכו לגשת להליך פשיטת רגל.

לא פעם כתבתי אודות ההפטר המדובר, אשר ניתן לחייבים השונים המצויים תחת עיקולים והגבלות בהוצאה לפועל, אלא שראוי להדגיש כי לא כלל החייבים בישראל זכאים לגשת להליך הפטר כבר בשלב ההוצאה לפועל.

המדובר על הוראת שעה אשר צפויה להסתיים בעוד כחצי שנה בלבד מהיום. המשמעות היא, כי החל מעוד חצי שנה לא יוכלו אותם חייבים אשר הוכרזו כחייבים מוגבלים באמצעים (ואשר משלמים ועומדים משך לפחות 18 חודשים בצו התשלומים שנקבע להם), למחוק את החובות בדרך של קבלת הפטר מזורז בהליך מקוצר ומהיר.

מאות אלפים של חייבים בישראל זכאים למחוק את החובות, אך טרם מימשו את זכאותם. ככל ולכם תיקים ישנים ומנופחים ואשר הוכרזתם כחייבים מוגבלים ואתם משלמים מידי חודש את צו התשלומים לפחות לפרק זמן של 18 חודשים אחורה (בתקווה כי חובותיכם אינם עולים על סך של 800 אש"ח), הרי כי ייתכן ואתם זכאים למחוק את החובות.

אף עם הוכרזתם כמוגבלים באמצעים ושילמתם משך שנים את צו התשלומים ורק לאחרונה הפסקתם (גם אם הפסקתם לפני שנה ושנתיים), ניתן במקרים רבים לתקן את מחדלי העבר ולקבל הפטר על כלל החובות!

היה ואינכם זכאים, הרי שישנן אפשרויות רבות אחרות לטיפול בחובות. חשוב לא להזניח את החובות שכן לאחר הזנחה קשה יותר יהיה לטפל בתיק שצבר ריביות ענק.

מסלול ההפטר בהוצאה לפועל מצריך מכם שני מפגשים בסה"כ מול המייצג אתכם ועוד דיון שצפוי להערך בין כתלי לשכת ההוצאה לפועל באולם הדיונים. במהלך הדיון אתם תתבקשו להשיב על תשובות רשם ההוצאה לפועל אשר מעוניין לבדוק, כי כתבי הטענות שהוגשו אליו אכן אמינים ובהתאם לבחון את מתן ההפטר תחת תשלום מינימלי כזה או אחר.

ישנם מצבים רבים בהם חייבים קיבלו הפטר ללא כל תשלום מצדם לנושים, מאידך במרבית התיקים נדרש החייב ליתן תשלום סמלי תחת קבלת ההפטר. כך, לדוגמא, תושבת העיר קיבלה הפטר על חובות בגובה 160,000 ₪ – בכפוף לתשלום סך זעום של 10,000 ₪ בלבד.

 

*הכותב, עו"ד אייל קורסיה ממשרד עו"ד אייל קורסיה ושות', מומחה להוצל"פ. טלפון: 050-6351208

 

Related Post

תאונות עבודה בשרות המעסיק

Posted by - 21 בינואר 2024 0
תאונות עבודה יוכרו על פי חוק כאשר ארעה לעובד תאונה תוך כדי עבודתו ו/או  בזמן עבודתו ו/או עקב עבודתו ו/או מסיכונים שנוצרו במקום העבודה. המוסד לביטוח לאומי ובתי המשפט אף מכירים ,כתאונת עבודה,  במחלות שהתפרצו במהלך העבודה , לדוגמא :  מחלת הסכרת / ארוע לבבי / אירוע מוחי , אף כי נטל ההוכחה במקרים אלו שונה ורף ההוכחה גבוה יותר. עו"ד יהודה אדרי משתף את "השבוע בנתניה" : "משרדנו ייצג לאחרונה עובד שעבד אצל חברת ניהול ואחזקת מבנים . ביום התאונה הורתה המנהלת לתובע לפקח על פינוי פסולת בניין שנערמה במקום. העובד שעבד כחודשיים בלבד אצל המעסיק והכשרתו הייתה כחשמלאי , נדרש בכל זאת לטפל בנושאי אחזקה שלא במסגרת מקצועו. באירוע התאונה התברר שקבלנים שעבדו במקום השליכו פסולת בנייה ולא ניקו אחריהם את הפסולת שהייתה במקום וכללה קורות שיש כבדות וקורות גבס שנשענו על גבי קיר. המעסיק ,הוא הנתבע, ביקש מהעובד ,התובע, ו 2 עובדים שאינם דוברי עברית לדאוג לפינוי הפסולת .יצוין שהעובדים הנוספים היו עובדים זרים וחרף קשיי השפה והתקשורת הלקויה בין התובע ליתר העובדים הם ניסו לבצע את הפינוי כפי שהתבקשו . התובע שנעמד על גבי המשטח שעליו היו מונחות קורות השיש והגבס , כדי לבחון כיצד ובאיזה דרך בטוחה ניתן לפנות את הפסולת ,לא הבחין כי 2 העובדים האחרים הזיזו באופן בלתי מבוקר את הקורות וכתוצאה מכך הקורות קרסו על התובע והתובע נפל על גבי מלגזה שהייתה במקום ונפגע בגבו. המעסיק שסרב לפצות את העובד בגין פציעותיו , אילץ את התובע להגיש תביעת נזיקין כנגדו בטענה שהנזקים שנגרמו לו היו בגין אחריותו הישירה של המעסיק מאחר ולא סיפק לו עובדים מיומנים ואף הטיל עליו עבודה שאינה בתחום מומחיותו ולא סיפק משטח עבודה ו/או סביבת עבודה בטוחה ואף טען התובע שהמעסיק איפשר לקבלני הבניין למקם פסולת בניין באופן מסוכן ובלתי מבוקר. כתוצאה מהתאונה נגרמה לתובע בגבו , נכות של 10%   ולאחר שמיעת הראיות בבית המשפט ניתן פסק דין שחייב את המעסיק לשלם לתובע סך כולל של כ 250,000 ₪ , כלול בסכום זה סך של כ 50,000 ₪ ששולם על ידי המוסד לביטוח לאומי. במסגרת פסק הדין נקבעו סכומים על הפסד השתכרות עבר ועתיד , כאב וסבל , עזרת צד ג' וכו'. יש לציין שהמעסיק אחראי לשלומו ובטחונו של העובד ועליו לעשות כל מאמץ ליתן לעובד לבצע את עבודתו בצורה הבטוחה ביותר" משרדנו עוסק בכל דיני הנזיקין כולל תאונות דרכים , תאונות מדרכה , רשלנות רפואית ודיני ביטוח .…

היטלי השבחה בעיר נתניה

Posted by - 17 במאי 2022 0
 על מנת לספק לכם מידע חשוב אודות היטלי ההשבחה בעיר נתניה נסביר ראשית מהו היטל השבחה? היטל השבחה זהו מס…

והדרת פני זקן 

Posted by - 27 במרץ 2023 0
בימים אלו מושלם הקמתו של דיור בר השגה למאות קשישים זכאי הדיור הציבורי  עמיגור באמצעות הסוכנות היהודית משלימה בימים אלה את…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות