עלייה של כ-10 אחוזים ברצח נשים בשנת 2022,"זה אובדן שאי אפשר לתאר, אל תהיו אילמות- הבושה לא שלכן"

11 0


"יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים" יתקיים בתאריך 2.2.2023 כאשר בשנת 2022 נרצחו 24 נשים ויצוין באירועי זיכרון ברחבי הארץהטקס המרכזי, הבינלאומייתקיים באמצעות הזום בהשתתפות שגרירות ישראל מכל העולם, לצד הרצאות ופעילויות במוסדות החינוך: "חייבים לגדל דור עם מודעות, הבנה וסובלנות".

במהלך שנת 2022 נרצחו בישראל 24 נשים, מדובר בעלייה של כמעט 10 אחוזים ביחס למספר הנשים שנרצחו במהלך שנת 2021 ומספר זהה לשנת 2020, רובן כתוצאה מאלימות במשפחה. מי שחשב כי העלייה באירועים הינה סביב תקופת הקורונה מתבדה שכן בשנה החולפת נוכחות הנגיף הייתה שולית.

על פי הנתונים למעלה מ 200,000 נשים מידי שנה נפגעות מאלימות אך רק רבע מהם מדווחות על כך לרשויות, במשרד הרווחה מדווחים על עלייה גם בדיווחים על מקרי אלימות במשפחה- 5,712 כאלה נרשמו ב 2022 כאשר רובם כאמור- אלימות כלפי נשים.השנה ישתתפו בטקס המרכזי חברות כנסת, שגרירות ישראל בעולם, נציגות עמותות וארגוני נשים, ליהיא לפיד, לרה צינמן יו"ר ארגון משפחות נרצחים ונרצחות, עו"ד אפי פדידה מייסדת יום הזיכרון ויו"ר עמותת כל הנשים ועוד.

בנוסף ישודרו ראיונות של טליה פריאל "מדברים ישראלית", שצולמו במיוחד עבור יום הזיכרון, עם רותי נבון, נועה תשבי, ענת לב אדלר, שרונה בר אור, גוסטי יהושוע ברוורמן, מיכל צפיר. הטקס יועבר בשידור ישיר בקבוצת הפייסבוק 'יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים' וביוטיוב וישותף בפלטפורמות הדיגיטליות של עמודי ארגוני וקבוצות נשים, ארגון בני ברית העולמי, בעמוד עמותת 'כל הנשים' ובאתר https://kolhanashim.org.il/לצד האירוע המרכזי שכאמור יתקיים בזום, יתקיימו טקסים ואירועים בעשרות ישובים וערים בכל רחבי הארץ. כמו כן השנה הוחלט להתחיל במסורת חדשה של קיום שיח והסברה במוסדות החינוך לכיתות יא-יב.

ההרצאות יועברו על ידי מתנדבות ונשות מקצוע, חלקם שורדות של אלימות שיתמקדו בדרכים לזהות זוגיות רעילה, איך להימנע מכך, נורות אזהרה וכדומה.

עו"ד אפי אומיאל פדידה יו"ר עמותת 'כל הנשים' ומייסדת יום הזיכרון ציינה: "מטרת יום הזיכרון הינה  לזכור, להנציח ולהעלות לסדר היום את זכרן של הנשים שאינן איתנו ובאמצעות המודעות לפעול למניעת רצח של נשים נוספות החוות ארועי אלימות. הפעילות במוסדות החינוך נועדה להעלות את המודעות לכך ולגדל דור עם מודעות, הבנה וסובלנות אני מזמינה את עם ישראל לקחת חלק בארוע החשוב לזכרן ולמען אלו שיש ביכולתנו להציל".

Related Post

פינוי־בינוי נוסף יוצא לדרך

Posted by - 6 בינואר 2021 0
השבוע אישרה רשות הרישוי העירונית מתן היתר בניה לפרויקט "הרצוג" – פינוי בינוי ברחוב הרצוג פינת יהושע טהון בצפון העיר.…

מגשר נולד

Posted by - 15 בדצמבר 2020 0
המנהלת להתחדשות עירונית שכונתית, בשיתוף פעולה של העירייה, משרד הבינוי והשיכון ומתנ"ס דורה – יזמה קורס גישור לתושבי השכונות נאות…
כלי נגישות