עלה מאוקראינה וייצג את ישראל באולימפיאדת טוקיו 2021

4 0

יום העצמאות ה 73 למדינת ישראל בסימן כבוד עירוני: ארטיום דולגופיאט ייצג את ישראל באולימפיאדת טוקיו ביולי 2021 בענף התעמלות מכשירים בנים

מאיגוד ההתעמלות נמסר: "ארטיום מסב גאווה לאיגוד, לענף ולמדינת ישראל. אנו מקווים שילדים ונערים יקבלו השראה מהישגיו וילכו בעקבותיו"

ארטיום דולגופיאט, בן 23, ייצג את ישראל באולימפיאדת טוקיו ביולי 2021, בענף התעמלות מכשירים בנים.

ארטיום, בן ה 23 עלה בשנת 2009 ארצה מאוקראינה וכיום תושב העיר נתניה, בה הוא מתגורר עם בת זוגו. ארטיום הגיע לעיר בשנת 2020 לאחר הקמת המתקן הלאומי להתעמלות מכשירים במכון וינגייט.

ארטיום מתעמל בהתעמלות מכשירים בנים מגיל 6. לאורך השנים צבר הישגים משמעותיים ומרשימים ביניהם: קביעת הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו במסגרת אליפות העולם 2019 בה הוא זכה במדליית כסף בתרגיל קרקע, באליפות אירופה 2020- זכה במדליית זהב בתרגיל קרקע ובמדליית ארד בתרגיל קפיצות. ארטיום הינו מתעמל מעוטר ובעל סה"כ 2 מדליות באליפויות עולם, 4 מדליות מאליפויות אירופה ומדליות רבות נוספות מסבב תחרויות גביעי העולם.

את ארטיום, המשתייך לאגודת מכבי תל אביב, מאמנים המאמן הלאומי סרגיי וייסבורג והמאמן אנדריי גרינבנוב, שהגיע מאוקראינה ואף אימן את ארטיום בצעירותו. הספונסרים של ארטיום הם הונדה ובנק הפועלים.

שרית שנער, מנכ"לית איגוד ההתעמלות ציינה: "ארטיום הוא עילוי בתחומו ומסב גאווה לאיגוד, לענף ולמדינת ישראל. במהלך השנים השקיע הרבה וקצר את הפירות. כיום ארטיום נחשב ל"יורש" של אלכס שטילוב, מי ששבר את תקרת הזכוכית עבור מתעמלים ישראליים, קטף הישגים רבים ומוביל את התחום בישראל. ארטיום הוא דוגמא ומופת ליכולות של ענף ההתעמלות הישראלי ואנו מקווים שילדים ונערים רבים יקבלו השראה מהישגיו, ילכו בעקבותיו וימשיכו להוביל להישגים ולכבוד למדינת ישראל".

בתמונה: ארטיום באליפות אירופה 2020
קרדיט צילום: באדיבות איגוד ההתעמלות בישראל

Related Post

רגעים של שמחה ונחת

Posted by - נובמבר 21, 2022 0
בעמותה לחינוך בלתי פורמלי: המתעמלת ניצן שטיינברג מעירוני נתניה התעמלות מכשירים חזרה בסופ"ש האחרון מתחרות בינלאומית בצ'כיה בדרגת נערות.את התחרות…

לאכול בריא בחגי תשרי

Posted by - ספטמבר 1, 2021 0
חגי תשרי מזמנים לנו מספר לא מבוטל של ארוחות חג במשך כ….חודש. זו תקופה נהדרת של חופש, משפחתיות, מסורתיות, מזג אויר טוב והרבה אוכל…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות