עיריית חדרה נערכת להקמת כלבייה חדשה

7 0

הכלבייה העירונית החדשה תוקם באזור התעשייה, כשלצדה יוקצה שטח לטובת עמותת 'חדרה אוהבת חיות' | בנוסף, עיריית חדרה הגישה בקשה לביצוע של כ 3,000 עיקורים וסירוסים לחתולי הרחוב, זאת במסגרת קול קורא לשנת 2022 ממשרד החקלאות

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן הודיע לפעילי זכויות בעלי חיים שאירח בשבוע שעבר בלשכתו, כי בכוונתו לפעול להקמתה של כלבייה עירונית, שתספק שירות איכותי ותנאים הולמים לבעלי החיים שיוחזקו בה, ותעסוק בשיפור רווחתם של ההולכים על ארבע בחדרה. הכלבייה החדשה תמוקם באזור התעשייה, כשלצדה יוקצה שטח עבור עמותת 'חדרה אוהבת חיות', העוסקת בהצלת כלבים נטושים ומתן טיפולים רפואיים.

בנוסף, עיריית חדרה, שתקצבה בתקציב 2022 את נושא העיקורים והסירוסים לחתולי הרחוב בעיר ב 360 אלף שקלים, הגישה לאחרונה בקשה במסגרת קול קורא חדש של משרד החקלאות, לביצוע מספר חסר תקדים של כ 3,000 עיקורים וסירוסים לחתולי הרחוב שיבוצעו במהלך השנה.

המבצע הנרחב, ימשיך את מבצע העיקורים והסירוסים שבוצע השנה, במסגרת קול קורא בתוספת תקציב עירוני.

המבצע, בהובלת הוטרינר העירוני ד"ר יורם וולטר, מבוצע בהתאם לפניות תושבים המועברות למוקד העירוני או ישירות למחלקת הוטרינריה העירונית. במסגרת הפעילות, מתבצעת לכידה של החתולים, המועברים לקליניקה של המחלקה הוטרינרית, שם מבוצעים הניתוחים לסירוס או עיקור. בנוסף, כל חתול וחתולה שנלכד, מטופל רפואית לפי הצורך, מקבל נוזלים ואף חיסון נגד כלבת, אותו מספקת העירייה. החתולים מאושפזים להשגחה למשך של 24 שעות ולאחר מכן, משוחררים באותו המקום בו נלכדו.

במסגרת שורת צעדים שעיריית חדרה מבצעת במטרה לשפר את תנאי המחייה של החתולים ולהפחית את מספרם של החתולים חסרי הבית, שחשופים למחלות, רעב ומוות בכבישים, העירייה אף הציבה 5 עמדות האכלה מוסדרות לחתולים, ובכוונתה להציב עוד כ 15 עמדות האכלה מוסדרות מדי שנה בשלוש השנים הקרובות.

Related Post

בית ספר עם מסלול המראה

Posted by - 18 בפברואר 2018 0
בבית הספר למדעים ואמנויות מתכוננים למחזור נוסף של מסלול שוחרים ומקיימים יום פתוח לבוגרי ט' שמעוניינים להיות עמוד התווך במערך…

נובי גוד בשכונות

Posted by - 11 בינואר 2021 0
למרות מגבלות הקורונה לא ויתרו בחדרה על חגיגות נובי גוד. רכב מוזיקאלי עבר בשכונות העיר לציון השנה האזרחית החדשה ושימח…
כלי נגישות