עיצוב חדר תינוקות – חלומה של כל אימא טרייה

5 0

אחד הדברים היותר מהנים בלעצב בית, הוא חדר תינוק/ת שזה עתה נולד/ה.

לא תמיד אנו יודעים כיצד לייצר סביבה נעימה ורגועה, כזו שתגרום לנו לרצות לבלות בחדר עמם שעות ארוכות.

העיצוב צריך להיות לפי קונספט מסוים – מה שיהפוך את החדר למקורי ומיוחד.

תחילה יש לתכנן מראש כיצד יראה גודל החלל, היכן ישולבו הרהיטים והאלמנטים העיצוביים ורק אז לצאת לקניות. קניית הרהיטים והאלמנטים צריכים להיות מתוכננים נכון מתוך חשיבה של בטיחות לתינוק/ת, על כן יש להקפיד ולהימנע מתליית חפצים מעל המיטה, את המיטה או השידה אין למקם מתחת לחלון, להימנע מהשארת שקעים חשופים ולשים לב שאנו רוכשים מוצרים עם אישור ממשרד התקנים. מה שיראה לנו את איכות ובטיחותם של המוצרים.

*בחירת צבעים נכונים*

בחירת הצבעים משפיעה על מצב הרוח, השלווה והמרץ, על הרגשת הביטחון והריכוז. הוא משפיע על ההתנהגות ולכן הבחירה צריכה להיות נכונה.

בחירת הצבעים הבהירים נותנים הרגשה של רוגע, שלווה וחמימות, הם נותנים אווירה רכה ונעימה והם הנכונים ומתאימים ביותר לחדר תינוקות.

הצבעים הדומיננטיים והבולטים כמו צהוב, כתום ואדום יגרמו לנו להרגיש נמרצים ופחות מומלצים לילדים פעילים מאוד. אפשרי להשתמש בקיר דומיננטי אחד ולאזן אותו עם צבעים רגועים יותר ביתר הקירות.

*בחירת הריהוט המתאים*

אנו צריכים לחשוב על פתרונות אחסון נוחים ונגישים. החדר צריך להכיל מיטה, ארון, שידה ואלמנט עיצובי שיתאים לחדר. בחירת הריהוט הוא בעצם שילוב של נוחות ובטיחות בלתי מתפשרת. החדר צריך להכיל פחות רהיטים כך שיהיה יותר מקום למשחקים , אפשרי לפרוס שטיח קטן שימלא את שטח החדר.

יש המון אפשרויות לעיצוב החדר:

אחת האפשרויות הבולטות היא עיצוב באמצעות טפטים. ישנו מגוון רחב של טפטים, שהם מקור להשראות עיצוביות, הם גם יכולים להשתנות יחד עם גיל הילד. הטפטים מגרים את הדמיון, משנים את החדר מקצה לקצה והקירות הלבנים והסטנדרטים הופכים לקירות בעלי נוכחות, עם צבע ואווירה. אין ספק שזאת תוספת אומנותית מושלמת. לדוגמא חדר תינוקת שעיצבתי לאחרונה בשטח של 11 מר’. השימוש הדומיננטי הנבחר היה ורוד ולבן ‘מלוכלך’ . חיפוי כל הקירות נעשה עם טפטים רגועים ונעימים שמשתלבים ביחד עם קיר דומיננטי של כדורים פורחים שיוצר במיוחד כתמונה. הרהיטים נבחרו בדגש על בטיחות, עיצוב ונוחות בחלל. הוספנו את הווילון והשטיח שיעניק אווירה מושלמת. השתלבות כל הפריטים והאלמנטים בחדר הפכו אותו לקסום ומיוחד.

אין ספק שהאם הטרייה לא מוכנה לצאת מהממלכה…

אז מזל טוב משפחה טרייה וחדשה, ההתרגשות שלכם ושלי כמעצבת לחדר החלומות של ילדכם בשיאה. ותאמינו – זה תמיד נראה בלתי אפשרי עד שזה נעשה

הכותבת הינה בטי שמבירו, בוגרת שנקר ומעצבת פנים והדמיות, בעלת משרד לתכנון ועיצוב פנים, מעל עשור בתחום

0522907590        [email protected]

Related Post

למי כדאי לקנות ג’קוזי לבית?

Posted by - November 23, 2023 0
ההחלטה להשקיע בג’קוזי לבית אינה החלטה שיש להקל בה ראש. ככל שהפופולריות של ספא ביתי ממשיכה לעלות, אנשים רבים שוקלים…

ניחוח אמריקאי בנתניה

Posted by - August 31, 2021 0
זוג אמריקאיים-ישראלים בגיל השלישי (60 פלוס). שניהם עדיין עובדים: הוא איש עסקים והיא מורה. ביקשו שנעצב עבורם בית עם המון…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility