עיצוב גינה מקצועי – איך תעשו זאת בעצמכם?

9 0

למילה מקצועי יש משמעות מאוד ברורה – דבר שנעשה על ידי איש מקצוע. עיצוב גינה, כמו תחומים רבים אחרים, הוא מרחב שמאפשר לכם לחקור ולשחק, לנסות ולשנות, ולבנות בעצמכם. עיצוב מקצועי לגינה שלכם, זה כבר משהו אחר, משהו שדורש איש מקצוע.

והנה, בכל זאת, רבים אוהבים לעבוד בגינה ולעצב את הגינה שלהם בעצמם. לטובת אלו המחבבים את המקצוע, הגננים החובבים, ולטובת אלו שרוצים לנסות ולהתנסות, הכנו את המדריך הפשוט והקצר הזה כיצד להתבונן, להתכונן, ולייצר גינה מעוצבת גם בלי ללמוד אדריכלות חוץ.

עקבו אחרי הרשימה הבאה, בדקו שאתם באמת בעניין, ועם מוטיבציה נכונה גשו החוצה לגינה, והחלו במסע הקסום לעבר היעד: גינה יפהפייה משלכם.

שלבים בעיצוב גינה:

  1. עיקרון הפשטות – עבודה בגינה היא עבודה עם הטבע. העיצוב צריך להיות פשוט, נעים, זורם, אורגאני. אל תנסו להתחכם. תרשו לצמחים לעשות את שלהם, ושימו לב שאם העיצוב נהיה מורכב, כנראה הגזמתם, ואפשר לעשותו קליל יותר.
  2. אסתטיקה טבעית – העין שלנו נמשכת לצבע ולצורה באופן טבעי לחלוטין. קווים רציפים מובילים את העין. צבעים בולטים מושכים אותה גם. נסו לייצר הרמוניה ברורה – אסתטיקה פשוטה. צרו אזורים ברורים ונפרדים, של צמחים בעלי אופי מסוים, וביניהם צרו "שבילים" בקווים שמחברים ביניהם, כדי לייצר צורה אסתטית ונעימה לעין.
  3. עיצוב גינה עם ביטחון – אנו חווים נינוחות וביטחון כשאנו מבינים מה קורה סביבנו. נסו להשתמש במספר מצומצם של אלמנטים, צמחים מסוימים שחוזרים על עצמם, צבעים מסוימים שחוזרים על עצמם, עצים מסוימים שחוזרים על עצמם… שמתם לב כיצד בחלק השלישי של המשפט כבר ידעתם שנכתוב משהו שחוזר על עצמו? עשו את אותו הדבר בגינה.
  4. שימוש בניגודים – ניגודים מעירים אותנו, מפעילים אותנו, ומושכים את העין. החליטו בתבונה היכן אתם רוצים לשבור את הסדר הרגיל והרצף בעיצוב הגינה, על ידי ניגודים. זה יכול להיות בצבע, בצורה, באובייקטים, או איך שתרצו. רק שימו לב שאין הרבה כאלו, כדי לא לפגום באסתטיקה.

לומדים צמחים לומדים גינון

מעבר למחשבות על העיצוב הכללי של הגינה, האלמנטים, הצבעים והמיקומים, הרי שבסופו של דבר גינה היא דבר חי, ויש לבחור את הצמחים איתם תעבדו. האם אתם מכירים את הצמחים השונים והרבים הזמינים לכם במשתלות? האם יש לכם צמחים מועדפים שראיתם בגינות אחרות, ציבוריות, פרטיות, של חברים או בתי עסק? נסו לייצר רשימה של צמחים שאתם אוהבים – בצורה, בצבע, במראה.

חשוב לזכור שיש הרבה צמחים שאוהבים עונות מסוימות, כך שיש לנסות להבין מראש כיצד תיראה הגינה בכל עונה בשנה. יש צמחים שאוהבים הרבה השקיה, ואחרים פחות. כאלו שצומחים לגודל מסוים, ואחרים לגודל אחר. עיצוב גינה מושפע ישירות מאלמנטים אלו, ורבים אחרים, שיכריעו את מיקום הצמחייה בגינה, ומשם על עיצוב הגינה כולו.

Related Post

הדפסת פליירים בפורטל פרינטפיקס

Posted by - 8 בספטמבר 2019 0
תחום הדפוס הינו רחב ביותר, וישנם בתי דפוס רבים המספקים סוגי שירותים שונים לצרכי הדפסת פליירים, הדפסת כרטיסי ביקור וכדומה.…

לומדים ונהנים

Posted by - 28 במאי 2019 0
  מאות צפויים להשתתף בערב לימוד מיוחד לקראת שבועות במעמד הרב הראשי לנתניה, הרב קלמן מאיר בר, רחלי פרנקל והזמר…

קורס תכשיטנות צחי שמיר

Posted by - 16 בנובמבר 2023 0
מה לומדים בקורס צורפות וחומרים בעולם הצורפות? אמנות התכשיטים היא איזון עדין של יצירתיות ומיומנות. דרך קורס תכשיטים וחומרים, אתם…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות