עיכוב הליכי הוצאה לפועל לצורך פנייה להליך פשיטת רגל

9 0

הליכי הוצאה לפועל הוא מושג כללי בו מתארים פעולות של נושה/זוכה/תובע כנגד חייבים. כחלק מאותם הליכים רשאי הזוכה לאחר שהמציא לידי החייב אזהרה/מכתב התראה לנקוט כנגדו בפעולות אשר יש בהם להביא את החייב לשלם את חובו.

כחלק מאותם הליכי הוצאה לפועל רשאי הזוכה להגיש בקשה לקבלת צו מידע ממנו יילמד הנושה/תובע על מקום העבודה בו עובד החייב, על קופות גמל, קרנות השתלמות, נכסי נדל"ן, רכבים ועל חשבונות הבנק המצויים לטובת החייב לרבות על חסכונות/פקדונות בהם.

כמו כן הנושה/תובע רשאי אף להטיל עיקולים על חשבון הבנק ועל משכורתו של אדם כמו גם ולאחר תקופה מסוימת ניתן אף לקחת רישיון הנהיגה של החייב ולהטיל כנגדו צו עיכוב יציאה מהארץ לרבות על הפקדת דרכונו.

אם כן נראה אפוא כי לטובת הזוכה/נושה/תובע עומדים אין ספור פעולות אשר רשאי הוא לנקוט על מנת להביא את החייב לשלם את חובו.

מאידך, במצב דברים בו חייב יודע כי הוא אינו יוכל לעמוד בהסדרי החובות ו/או בצו התשלומים בהוצאה לפועל ומעוניין לפנות להליכי חדלות פירעון לצורך מחיקת חובותיו [פשיטת רגל] מומלץ לו לחייב לגשת לעו"ד מהתחום על מנת לייצר צו לעיכוב הליכי הוצאה לפועל.

סעיף 77 א' לחוק ההוצאה לפועל מאפשר לקבל עיכוב הליכי הוצאה לפועל לפרק זמן של עד 90 ימים לצורך פניית החייב להליכי חדלות פירעון.

יש לשים דגש על העובדה כי היה ולא יופקד צו הכינוס תוך פרק הזמן של 90 ימים ברי כי החייב יחזור להיות מוגדר כחייב בהוצאה לפועל על כל ההגבלות והעיקולים.

אם כן אף אם בכוונתכם לפנות להליך פשיטת רגל, מחיקת חובות -חוק השמיטה ברי כי לטובתכם עומד סעיף 77 א' לחוק ההוצל"פ.

השבוע נכנס ג' למשרדנו לאחר שכלל ההליכים הוטלו כנגדו, בישיבה עם צוות המשרד הוחלט להפנות את החייב להליך פשיטת רגל ומשכך משרד עוה"ד אייל קורסיה ושות' פנה בבקשה לרשות האכיפה והגבייה על מנת לעכב הליכים בעניינו של ג' למשך 90 ימים. עוד השבוע התבשרנו בהחלטה בה מעוכבים הליכי ההוצאה לפועל כנגד ג' ולטובתנו עומדים עתה 90 ימים להגשת תיק הפש"ר מה שיאפשר "אוויר" לאיסופם של כלל האסמכתאות.

"לא מזניחים חובות"

אייל קורסיה ושות'-עורכי דין

טלפון:09-8805055

אתר: http://www.adv-dk.co.il/

Related Post

גילוי מוקדם מציל חיים

Posted by - 9 באוקטובר 2018 0
עיריית נתניה פועלת למען הגברת המודעות לסרטן השד: בנין העירייה נצבע בוורוד ויתקיימו הרצאות ובדיקות רפואיות לגילוי מוקדם לעובדות המעוניינות…

לזכרו של מילן רייך ז״ל

Posted by - 24 באוגוסט 2021 0
השבוע הלך לעולמו מילן רייך. מאת טלי מולנר, סגנית ראש העיר וממונה על הרווחה בנתניה. מילן, ניצול שואה קורבן נוסף…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות