עידן הזה"ב

6 0

נחנך בבית הספר שמרית אור מרחב פעילות המקנה ניסיון מעשי בתחום הזהירות בדרכים; המרכז על שמו של הנער עידן צחייק ז"ל, שנהרג בתאונת אופניים

מאת ברק גולן

ביום ראשון נחנך בבית הספר "שמרית אור" מרכז "עידן הזה"ב" – מרחב פעילות המקנה ניסיון מעשי בתחום הזהירות בדרכים. המרכז הוקם לזכר עידן צחייק, תלמיד בית הספר טשרניחובסקי, שנהרג בתאונת אופניים לפני שנתיים וחצי.

עידן התגורר בשכונת רמת ידין והיה חניך מתנדב פעיל במתנ"ס ובתנועת הנוער "תן יד". משפחתו וחבריו פועלים מאז מותו לחנך לרכיבה נכונה ובטוחה.

אלי דלל, סגן ומ"מ ראש עיריית נתניה המשמש גם כו"ר הוועדה העירונית לבטיחות בדרכים, היה זה שגייס את התרומה שאפשרה את הקמת המרכז. בעקבות זאת העניקה לדלל מנהלת בית הספר שמרית אור, אליאן לסמן, תעודת הוקרה על פעילותו.

את הרעיון הגה גבי סלמה, הורה בבית הספר, שביקש להקים מרכז בטיחות בדרכים לילדים ובני נוער, בהשראת "מרכז מאיה" העירוני, המשמש מוקד למידה לילדי נתניה. לנושא נרתמו הנהלת בית הספר והנהגת ההורים, בראשות היו"ר נירית בן פורת ורועי טורונג'ה, בשיתוף משפחת צחייק.

המרכז צבוע ומדמה את התנועה בכבישים ובסביבתם, לרבות מכוניות קטנות ומשונעות, זוגות אופניים, קסדות, תמרורים ושלטי הכוונה. במסגרת הפעילות, יתנסו התלמידים בהתמודדות עם התנועה בכבישים, בלימוד התמרורים ובתרחישים אפשריים שהם עלולים להיתקל בהם מחוץ לכותלי בית הספר.

המרכז הוא חלק מתפיסת העולם הקיימת בבית הספר שמרית אור, המתבססת על המשפט "ואהבת לרעך כמוך". בבית הספר מאמינים בפיתוח עולם ערכי ופיתוח תודעה מוסרית, אהבה לזולת ואחריות חברתית. צוות בית הספר שם דגש על טיפוח בוגרים בעלי יכולות וכישורים בינאישיים, כגון: ביצוע תהליכים רפלקטיביים, התבוננות פנימה, יוזמה ומנהיגות, למידה מתוך חקר וגילוי והנעה עצמית. כביטוי לתפיסה זו מצטיין ביה"ס בשיתופי פעולה פוריים עם קהילת ההורים.

"נושא הבטיחות בדרכים הוא נושא חשוב מסוגו במעלה. בית הספר מיישם תכניות רבות למען העלאת המודעות לחשיבות השמירה על כללי הכביש, כשהילדים הינם הולכי רגל, או רוכבי אופניים", אמרה סיון חסן, מורה לחינוך גופני ורכזת הזה"ב (זהירות בדרכים) בשמרית אור.

ואילו דלל מסר, כי "אני שמח שיש לי חלק בתהליך הוצאתו לפועל והקמתו של המרכז. חשוב להקנות הרגלי בטיחות בדרכים כבר מגיל הילדות, בתור מטען שהתלמידים יישאו עמם בהמשך חייהם. זה יכול להציל חיים. על כולנו לשנן שעדיף לאבד רגע בחיים מאשר את החיים ברגע".

Related Post

תקשורת חדשה

Posted by - 21 במרץ 2018 0
העיר נתניה תצטרף לתכנית "אייפד לכל מורה לחינוך מיוחד" במסגרת תכנית "מחשב נייד לכל מורה" של קרן אתנה. כך הוחלט…

מחסום העוני

Posted by - 22 בינואר 2019 0
רק 11% מכלל הילדים הנולדים לשכבת העוני, יצליחו לזכות בהזדמנות אחרת בחיים – כך עולה מנתוני המועצה לשלום הילד. על…

שלום כיתה א'

Posted by - 31 באוגוסט 2021 0
בכל שנה, בתקופה זו ממש, הורים רבים לילדים העולים לכיתה א' מתרגשים וחוששים מהמעבר המשמעותי מהגן לבית הספר. ההתרגשות סביב…

למידה משותפת

Posted by - 28 בנובמבר 2018 0
במסגרת שיתוף הפעולה מגיעים נציגי המכון לפעילות מדעית- טכנולוגית עם תלמידי שכבה ז'. הפעילות, כך נמסר לעיתון השבוע בנתניה, כוללת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות