עושים סדר בחשבונות- כל מה שאתם צריכים לדעת על BDI שלילי וחיווי אשראי אדום

7 0

אם ברצונכם לדעת מה הוא מצב הBDI שלכם, להתחיל בתהליך מחיקת רישום BDI שלילי או לבצע ניקוי אשראי- עליכם לעשות כמה דברים במטרה ולהתחיל בתהליך מחיקת הBDI השלילי.

ראשית, עליכם להבין מה הוא בדיוק BDI שלילי ומה משפיע על הBDI שלכם:

BDI הינו חיווי האשראי שלכם, מדובר במעין ציון אותו אתם מקבלים מן הבנקים המאפשר להם לדעת האם תוכלו לעמוד בהתחייבויות אותן אתם מבקשים מהבנק- תשלום הלוואה, תשלום משכנתא, פירעון של צ'קים ועוד.

ציון זה מורכב מההתנהלות הפיננסית שלכם- האם חזרו לכם הלוואות בעבר, האם איחרתם בתשלום ההלוואה, האם חרגתם ממסגרת האשראי שלכם ועוד. כל המידע הזה מתאגד במערכת נתוני האשראי של בנק ישראל- בדיקת BDI מן הסתם, תצטרך לעבור דרך מערכת הנתונים שלהם.

בישראל קיימות כיום שלוש לשכות אשראי, כאשר כל  גוף המציע ללקוחותיו אשראי רשאי לבחור באיזה חברה להשתמש. לכל אחת מלשכות האשראי שיטת דירוג משלה ואף סקלת תוצאות משלה- כאשר הסקאלה מחווה על דירוג האשראי שלכם.

בי די אי קופאס בע"מ נחשבת ללשכת האשראי הגדולה ביותר, והיא מבצעת בדיקת דירוג אשראי ששמה Fico BDI, מכאן השם בדיקת BDI, כשטווח התוצאות המתקבל נע על הסקאלה שבין 300 הציון הנמוך ביותר ל-850 הציון הגבוה ביותר.

די.אנד.בי. החברה לנתוני אשראי בע"מ היא לשכת האשראי השנייה ובדיקת נתוני אשראי מפיקה דירוג האשראי ששמו DB Score, וטווח תוצאותיו נע על הסקאלה בין 0 ל-1000.

לשכת האשראי השלישית היא קו מנחה והיא עדיין לא התחילה לפעול, נכון לכתיבת שורות אלו.

מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל מורכבת ממאגר הנקרא מאגר נתוני אשראי – שם מאוגד כל המידע הפיננסי השלילי שלכם וכמו כן, גם כל המידע הפיננסי החיובי שלכם. הדו"ח אותו תרצו להוציא על מנת להבין מבנק ישראל נקרא דו"ח ריכוז נתונים, דו"ח נתוני אשראי או דו"ח אשראי צרכני.

במידה ואתם רואים כי ישנם טעויות בדו"ח תוכלו לפנות לבנק ישראל ולציין זאת בפניו, עם זאת, בהרבה מן המקרים ערעור זה, למרות היותו מוצדק יכול להרע ולפגוע בדירוג הBDI שלכם.

על כן מומלץ ברוב המקרים לפנות לחברה המתמחה במחיקת רישום BDI שלילי ושיפור נתוני אשראי כמו חברת קרדיט קלין– החברה הגדולה והמקצועית בתחום.

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות