עושים בית ספר למוסיקה

9 0

אין כנראה מראה מרנין יותר מלצפות ולהקשיב לנגינתם של תלמידים צעירים, העושים את צעדיהם הראשונים במוסיקה. כך היה במהלך שני ימי שיא שנערכו במסגרת חגיגת הסיום של התכנית העירונית "בית ספר מנגן", המופעלת בנתניה בתשעה בתי ספר על ידי הקונסרבטוריון העירוני בניהולו של מוטי מירון, בשיתוף מינהל החינוך בעירייה בראשותה של טובה דולב.

התכנית המוסיקלית כללה נגינה של תזמורות כיתה ד' (שנה ראשונה בביה"ס המנגן) ושל התזמורות המתקדמות (כיתות ה'-ו') בכלי נשיפה, תצוגת כלים של כיתות ב' המנגנים בכלי קשת וכן נגינה משותפת של התזמורות.

לדברי מוטי מירון, ימי השיא מהווים הזדמנות להקשיב לתזמורות של בתי הספר המשתתפים ולהתרשם מהיקף ומרמת הפעילות המוסיקלית המתקיימת בהם.

ביום השיא הראשון, שנערך באולם הספורט של ביה"ס תשרי, השתתפו תזמורות בתי-הספר תשרי, נעמי שמר, תחכמוני, יגאל אלון וקרליבך, כאשר ביום השיא השני שנערך באולם הספורט של בית החינוך ישורון  – השתתפו תזמורות בתי-הספר ישורון, רועי קליין, עוזיאל ובגין.

 

התכנית מאפשרת לתלמידים חשיפה לנגינה בכלי קשת וכלי נשיפה, כאשר הלימודים משתלבים במערך השעות הבית ספריות וכן בתום יום הלימודים. השיעורים הינם קבוצתיים והתנסות בנגינה בתזמורת במבחר בתי ספר בעיר.

 

 

צילום רן אליהו

Related Post

צומחים יחד

Posted by - 12 בפברואר 2023 0
משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יעניק שעות חונכות לתלמידות ולתלמידים בנתניה, בחדרה ובמעלה עירון. כחלק מתוכנית "צומחים יחד" כ- 8,000 ילדים…

"מנציחים את הגיבורים"

Posted by - 20 במאי 2024 0
בבתי הספר בנתניה התגבשו להנציח ולתת כבוד אחרון לנופלים הגיבורים בוגרי בתי הספר שנפלו ב-7 באוקטובר ובמלחמות השונות. בחיים גורי…

נגה שלנו

Posted by - 16 בפברואר 2021 0
נגה שליט , בת ה 16.5 מנתניה זכתה במקום 2 באליפות החורף של איגוד ההתעמלות. התחרות הראשונה לעונת 2021 שליט…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות