עורך דין צוואות במרכז "יש לאפשר לאדם לשלוט בחייו"

9 0

 מאז סוף שנות השישים כאשר חוקק חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, הפתרון  שהוצע  לניהול נכסיו של כל אדם, וכן טיפול ושמירה על גופו היה מינוי של אפוטרופוס למי שלא יכול היה לדאוג ולטפל בעצמו. בהמשך בשנת 2016, נוסף תיקון 18 אשר קבע כי יש לאפשר לכל אדם לשלוט בעתידו ובחייו. כך נוצרה אפשרות של מסמך בו מתקיימת הבעת רצונו ומתן הנחיות מקדימות לאפוטרופוס שיתמנה לו, ומסמך זה מחייב את אישור בית המשפט, ויש הבדל בינו לבין מסמך של ייפוי כוח מתמשך. עריכה מסמך כזה אפשר לעשות אצל עורך דין צוואות במרכז, אשר מהיכרות קודמת שלהם אתו הם יכולים לסמוך עליו שהדברים ייעשו כרצונכם.

מהו מסמך הבעת רצון?

מסמך הבעת רצון הנו מסמך, המאפשר לאנשים בעודם במצב בו הם כשרים קוגנטיבית לקבל החלטה, באשר לאפוטרופוס שיתמנה להם ואשר בידיו הם רוצים להתנהל. מסמך זה יש לערוך אצל  עורך דין צוואות במרכז מנסח מדי יום הרבה מאוד מסמכי הבעת רצון וכן ייפוי כוח מתמשך במרכז. מסמך הבעת רצון, מאפשר לאדם לחוש עצמאי כדי להחליט איך הוא רואה אצת עתידו, מי הוא רוצה שיהיה האפוטרופוס שלו, מהן ההנחיות שהוא רוצה להותיר לו, וזה בעיקר מתעורר אצל אנשים שנמצאים במשפחה מסוכסכת או עריריים, שרוצים לקבוע את עתידם ולא רוצים שמישהו זר יתמנה עליהם כאפוטרופוס וכן מעוניינים לדאוג שייעשה כרצונם ברגע האמת.

למי מומלץ לעשות מסמך הבעת רצון?

  • אדם שרוצה לקבוע מי יהיה האפוטרופוס שלו אם יתמנה כזה.
  • מי שרוצה לקבוע כיצד יתנהל האפוטרופוס שלו.
  • מי שקשור במשפחה בה יש סכסוך, או היותו ערירי וחושש לעתידו.
  • אדם שמעוניין בהתערבותו של בית המשפט בהיותו זקוק לכך.

מהו ייפוי כוח מתמשך? מאת עורך דין צוואות במרכז

ייפוי כוח מתמשך במרכז ניתן לעשות אצל עורך דין צוואות במרכז הבקיא בכך. לדבריו זהו ייפוי כוח  המאפשר לכל אדם בגיר מעל גיל 18[ שהנו כשיר משפטית, לייפות כוחו של אדם או של כמה אנשים הקרובים אליו ובהם הוא בוטח, למלא תפקיד של מיופה כוח אם חלילה בנסיבות כלשהן, תישלל הכשרות המשפטית שלו והוא לא יוכל יותר לטייל בענייניו ובחייו. המטרה של ייפוי כח זה, היא לאפשר לאדם להחליט ולקבוע מראש, איך הוא רוצה לנהל את נכסיו בעתיד, מי יטפל בו, איפה הוא רוצה לשהות ועוד. זהו מסמך שמייפה את כוחו של מישהו או כמה אנשים כאמור, לדאוג לקיים את ההנחיות שלו, כאשר כבר לא יוכל לקבוע דבר. ניתן לקבוע כמה מיופי כח, כאשר על כל אחד מהם מוטל תפקיד אחר. מייפה הכוח גם יציין במסמך, כי במקרה של מחלוקת בין מיופי כוחו, מי יהיה הקול המכריע שעל פיו יישק דבר. גם יפוי כוח מתמשך וגם מסמך הבעת רצון עושים אצל עורך דין במרכז הבקיא בתחום.

 

Related Post

טיפים למיטוב משלוחי פיצה

Posted by - 31 במרץ 2020 0
ישראלים מוציאים אלפי שקלים מדי שנה על משלוחי פיצה, ומציבים רף גבוה למבצעים שונים מצד יצרני הפיצות בארץ. הצעת משלוחים…

משלבים בין העולמות

Posted by - 11 ביוני 2019 0
מעצבת הפנים סנדרה חליבה, שעיצבה דירה בפרויקט בריגה בעיר ימים לזוג צעיר מצרפת, שילבה בין לוק אירופאי ונקי לבין אלמנטים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות