עורך דין נזיקין מומלץ

7 0

תביעות נזיקין מתייחסות למכלול של נזקי גוף ורכוש כתוצאה מתאונות, אירועים רפואיים, רשלנות רפואית, נפילה בשטח ציבורי, אובדן כושר עבודה, תקריות של פגיעה מבעלי חיים או מעשה פלילי ועוד. במאמר זה נבהיר כיצד מנהלים תביעת נזיקין מוצלחת משלב גיבוש התביעה ועד קבלת הפיצויים וכיצד עורך דין נזיקין מומלץ יוכל ללוות את התביעה ולמקסם את הצלחותיה.

התהליך המשפטי בתביעות נזיקין

תחום הנזיקין עובר דרך אותם המסלולים, אך מתייחס שונה בתכלית לכל מקרה ולכל תביעה. כך למשל, כאשר תובעים נכות קבועה או אובדן כושר עבודה זמני או צמית וישנו צורך בקבלת חוות דעת רפואית ממומחה רלוונטי לתחום הפגיעה. חוות דעת רפואיות שכאלה, מוגשות כתנאי סף כמעט בכל תביעות הנזיקין בישראל ותכליתן תהיה לשפוך אור על חומרת נזקי התובע, מצבו התפקודי ולעתים גם עמידה על מהות הפגיעה שנגרמה לו, למשל במקרים של רשלנות רפואית.

מכיוון שהמומחה הרפואי בודק את התובע ועומד על אחוזי הנכות הרפואית שיש לקבוע לו, חשוב להיעזר בגורם בכיר ומנוסה ביותר, שהסיכוי שדעתו תיחשב בבית המשפט גבוהה יותר. לשם כך יש צורך בסיוע מאת עורך דין נזיקין מומלץ, שפועל מול מומחים מתאימים ושיכול לחבר ביניהם לתובע, כדי להשיג תוצאות משפטיות יעילות יותר.

עניין נוסף שחשוב להתייחס אליו הוא גיבוש תיק התביעה המבסס הן את אירוע הנזק, הן את הנזקים שנגרמו לתובעים בפועל והן את הקשר הסיבתי הקיים ביניהם. עורך הדין יידרש לאיסוף כל המסמכים הרפואיים והתיעוד הרלוונטיים, אותם יהיה צורך להעביר גם למומחה הרפואי כדי שיחווה דעתו באופן מקצועי.

את מי תובעים בגין נזקי גוף?

תביעות נזיקין מוגשות לגורם מפצה מסוים, או לבית המשפט כאשר עליו להכריע בשאלת קבלת הפיצויים מגורם מסוים. עורך דין נזיקין מומלץ יוכל להגיש את התביעה בהתאם למקרה שלפניו:

המוסד לביטוח הלאומי – תביעות נכות, תאונות עבודה, תאונות אישיות, אובדן כושר עבודה ומצבי פטירה. המוסד לביטוח הלאומי מספק תגמולים בדמות מענקים וקצבאות בהינתן הכרה במקרה הרפואי ובהתאם לנזקים שנגרמו ממנו בפועל.

חברת הביטוח הפרטית – תביעה תוגש לביטוח במימוש פוליסות פרטיות כמו ביטוח תאונות אישיות, נכות מעבודה, גילוי מחלה קשה, ביטוח חיים ועוד. חברות הביטוח מפצות גם במקרים של תאונות דרכים (חברת ביטוח החובה לרכב), אובדן כושר עבודה מקרן הפנסיה או ביטוח המנהלים, פגיעות תלמידים מכוח ביטוח תאונות תלמידים, גמלת סיעוד המועברת למבוטח מטעם קופת החולים שלו ועוד.

גורם פרטי ובעל אחריות לאירוע – ככל שנזקי הגוף נגרמו כתוצאה ממעשה, הימנעות ממעשה, שגיאה, כשל, מחדל או התרשלות מצד נותן שירותי בריאות, בית עסק, מעסיק, רשות מקומית וכן הלאה, עורך דין תביעות נזיקין יוכל להעריך את האפשרות לתבוע אותו בבית המשפט.

נפגעתם או חליתם? פנו אל עורך דין נזיקין מומלץ עוד היום

אין שום סיבה להתבוסס במצבכם ולהימנע מנקיטה בפעולות למימוש זכויותיכם. אמנם אין שום תביעת נזיקין שתסייע לכם להשיב את הגלגל לאחור, אך היא תוכל לעזור ולו במעט בהתמודדות הכלכלית עם המקרה והשלכותיו ואף לבלום פגיעה קשה ברמת חייכם. להתייעצות ולהערכת מקרה התביעה שלכם באופן אישי פנו כבר עכשיו למומחה נזקי גוף, עורך דין קובי שפירא.

קרדיט: freepik

Related Post

סקר של חברת גיאוקרטוגרפיה עבור קרן מעגלים, מגלה כי למעלה מ- 26.4% מתושבי אזור נתניה והשרון מרגישים שחוקים בעבודה. אז למה זה קורה לנו?

Posted by - 26 במרץ 2019 0
מרגישים שחוקים: סקר של חברת גיאוקרטוגרפיה, שהוזמן ונערך במיוחד עבור קרן מעגלים, מגלה כי למעלה מ- 26.4% מתושבי אזור נתניה והשרון…

תלמידי שובו: מלכי השחמט המקומיים

Posted by - 18 ביוני 2019 0
רבים מתלמידי שובו צפויים לצפות בטורניר השחמט העולמי שיתקיים בנתניה;  הסיבה: שחמט הוא חלק מתכנית הלימוד והעיסוק המרכזי בהפסקות. טורנירי…

הכול על מטבחים מודרניים

Posted by - 25 בדצמבר 2018 0
בשנים האחרונות אפשר לראות מגמה של עיצוב מטבחים מודרניים. עיצוב זה יכול להיות שונה בכל בית, אך באופן כללי ניתן…
כלי נגישות