עו"ד רשלנות רפואית – פיצוי על נזקי גוף

6 0

נזקי גוף בגין רשלנות רפואית עלולים להיות חמורים ובלתי הפיכים. עו"ד רשלנות רפואית ינסה להוכיח באמצעות מסמכים, תיק רפואי ועדויות שונות, את מהלך הנזק ולתמוך זאת בתיעוד בזמן אמת. זו עלולה להיות לידה שהסתבכה, ניתוח שלא צלח, מתן תרופה מוטעית, אבחון שגוי, חוסר התייחסות לבדיקות רפואיות או היעדר מעקב בירור ממצאים. כל אלה עלולים לגרום לבעיות ופגיעות בריאות וחלילה גם מוות. מקרים רבים של רשלנות רפואית מתרחשים בחדרי הלידה, כמובן שלא בזדון, אך תוצאותיהם חמורות. עומס הפניות, מחסור בצוות רפואי ולעתים גם החלטות שגויות של אנשי סגל, עלולים להפוך את האירוע השמח לתרחיש טרגי עם תוצאות עגומות לאורך זמן. לכן כאשר אנשים פונים לעורך דין כדי שייצג אותם מול המערכת הרפואית, הם עושים זאת בידיעה מוחלטת כי אכן, מישהו אשם במחדל כלשהו, ואפשר היה למנוע אותו.

מהי רשלנות רפואית?

  • היעדר מעקב או בירור ממצא חריג.
  • חוסר התייחסות לבדיקות או בירור מעמיק.
  • אבחון שגוי שגורם לנטילת תרופות שגויות.
  • עיכוב של בירור ממצאים מדאיגים.
  • קבלת החלטות שגויה של אנשי סגל רפואי.
  • ניתוח שכשל בגלל שיקול או טעות של איש סגל רפואי.
  • הזנחה או חוסר מתן טיפול בבעיה רפואית שעלולה לסכן את חיי החולה.
  • התעלמות מתלונות של מטופלים וחוסר בירור.

 

תוצאות של רשלנות רפואית

תוצאותיה של רשלנות רפואית יכולים להיות נכות בדרגה מסוימת, חוסר תפקוד, פגיעה באיבר מאברי הגוף, התפתחות מחלה, פגיעה בתפקוד ובאיכות החיים ועד נכות לצמיתות, אומר עו"ד רשלנות רפואית. לפגיעה גופנית יש השלכות שונות גם ברמה הפיזית בשל חוסר יכולת ניידות, אובדן עצמאות ועוד. בנוסף, עלולה הפגיעה להיות כרוכה בכאבים, מצבי רוח קיצוניים ודיכאון. היא עלולה לגרום לטראומה אצל מי שעבר רשלנות רפואית ומתלוות לכך תחושות קשות וחוסר אונים. טיפולים, חוסר יכולת לתפקד, בזבוז זמן וכן הפסד כספי כתוצאה ממימון טיפולים רפואיים וחוסר יכולת להשתכר כמו בעבר או בכלל.

עו"ד רשלנות רפואית: ללא ייצוג נאות הסיכוי שלכם נמוך".

נזקי גוף כתוצאה מרשלנות רפואית, נכנסים לקטגוריה של תאונות אישיות. הקושי הכי גדול בהוכחת רשלנות רפואית, הוא היכולת לעקוב אחר השתלשלות העניינים הרפואית ולהבין איפה התקיים המחדל וע"י מי. זה יכול להיות רופא המשפחה אשר מלכתחילה לא הפנה מטופל לבדיקות וזה יכול להיות לידה שהסתבכה. חשוב מאוד להוכיח כי יש קשר בין הטענה למחדל לבין ההתרחשות. רפואה איננה מדע מדויק ולעתים מתרחשים דברים שהם בגדר כוח עליון. כל ניתוח חלילה עלול להסתבך וגם כל לידה, השאלה היא אם הפגיעה נגרמה בגלל רשלנות או בכלל שמטבע ואופי ההליך הרפואי, היה מראש חשש להסתבכות או להחמרה.

רק עו"ד רשלנות רפואית הבקיא גם בתחום הרפואה וההבדל בין מחדל לסטטיסטיקה, יכול לייצג אתכם נאמנה ולדאוג שתקבלו את הפיצוי המגיע לכם בגין רשלנות רפואית.

Related Post

שליחות מסוכנת

Posted by - 21 ביוני 2021 0
סקר חדש של עמותת אור ירוק שנערך על ידי מכון המחקר "מאגר מוחות" קובע רוב הנשאלים כמעט בכך הארץ חושבים שהשליחים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות