עוברים דירה? כל מה שחשוב לדעת!

6 0

מעבר דירה לא כרוך רק באריזות ותיאום הובלה, אלא גם ברכישת ביטוח מתאים שיגן על הנכס והתכולה. הנה המדריך שילווה אתכם מעכשיו ועד שתתמקמו מחדש

מעבר דירה הוא תהליך ארוך שמגיע לסיומו רק אחרי שפורקים את כל הארגזים ומסדרים אותם במקומם החדש. בין לבין נצטרך להתמודד עם סוגיות שקשורות לבירוקרטיה, הוצאות, לוח זמנים, עבודה, לימודים, מערכת יחסים, בני משפחה ועוד. מצד שני אפשר בהחלט לצמצם חלק ניכר מהבעיות בעזרת היערכות נכונה ומוקדמת.

היערכות מוקדמת חשובה עבור כל מי שמתכנן לעבור דירה ורוצים לסיים את התהליך במהירות וביעילות. מהבחינה הזו אין הבדל בין מעבר דירה של סטודנטים לבין מעבר של משפחות עם ילדים, כי התהליך עצמו דומה ורק היקף הרהיטים, הארגזים והעלויות משתנה.

למה חשוב לתאם מוקדם תאריך להובלה?

ראשית, חשוב לתאם את תאריך המעבר לפחות כמה חודשים מראש ולהבטיח גמישות מלאה. לא כדאי לחכות לרגע האחרון ולגלות שכל התאריכים המבוקשים תפוסים. התאריך צריך להתאים לפרויקטים ולימים עמוסים בעבודה, ללוח החופשות של בתי הספר והגנים וגם להעדפות אישיות. בנוסף, יש לזכור שרוב האנשים עוברים דירה בקיץ ולכן בתקופה הזו יש פחות אופציות ומשלמים יותר על ההובלה.

תיאום מוקדם של שירותי הובלה מאפשר להיערך גם מבחינת קרטונים וארגזים. רוב חברות ההובלה מציעות ללקוחות קרטונים, אך ייתכן ונגלה שיש צורך בארגזים נוספים. מומלץ לאסוף ארגזים וקרטונים בגדלים שונים ולייעד לכל אחד מהם פריטים אחרים. את הציוד השביר שמים בתוך קרטונים קטנים, קלים ולא עמוסים, בעוד רהיטים גדולים עוטפים בנפרד עם ניילון נצמד.

ההיבט הבירוקרטי: מי שומר על התכולה והנכס שלכם?

הסוגיה הבירוקרטית מקבלת הכי פחות תשומת לב במהלך מעבר דירה, למרות שהיא משפיעה באופן ישיר על שביעות הרצון שלנו מהאופן שבו הוא התבצע. מומלץ לבדוק האם לחברת ההובלות יש פוליסת ביטוח בתוקף ולברר מה היא כוללת. אפשר לבקש מנציגי חברת ההובלות פירוט על פוליסת הביטוח, לקרוא גם את האותיות הקטנות ולוודא שהביטוח בתוקף. במקביל, עדיף להעביר לבד חפצים יקרי ערך ובהם מסמכים רגישים, תכשיטים ועוד.

לבסוף, כדאי לעשות ביטוח דירה שייכנס לתוקף כמה ימים לפני מועד המעבר. את הביטוח אפשר לתאם ליום שבו מקבלים מפתח ולהפעיל אותו באופן מיידי מול הסוכן או החברה. ביטוח לתאריך הזה יאפשר לכם מצד אחד להגן על הנכס מפני נזקים בלתי צפויים, אך מצד שני לחסוך בהוצאות. הביטוח יעניק לכם פיצוי אם חלילה תתחיל הצפה או אם כמה ימים לפני המעבר תגלו שיש נזקי רטיבות בקירות וברצפה.

בשורה התחתונה, במהלך המעבר הציוד והנכס שלו נמצאים בסיכון. אנחנו צריכים לדאוג לכל הדברים האלה מראש ולסדר את לוח הזמנים בצורה כמה שיותר גמישה ודינאמית.

 

(קרדיט תמונה: https://www.pexels.com/photo/apartment-blinds-cabinets-chairs-349749/)

Related Post

את לא לבד

Posted by - 23 בנובמבר 2021 0
אמרים "לא" – לאלימות כלפי נשים השבוע יצאה סיירת עירונית לעסקים ברחבי העיר במסגרת חודש המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות