עד הרקיע

6 0

קרן רמון ערכה השתלמות לצוותי מורים מכל הארץ בפלנתניה בעיר. 

מאת בניה גואטה 

איתן סטיבה, האסטרונאוט הישראלי השני צפוי ב 2022 לטוס לתחנת החלל הבין לאומית  בכדי לערוך ניסויים ושיעורים והכל בעברית. מדובר במשימה לאומית בשיתוף קרן רמון וסוכנות החלל הישראלית שבמשרד החדשנות המדע והטכנולוגיה.

 נתניה היא אחת השגרירות של המשימה והפצתה לתלמידים ולקהל הרחב. 

השבוע התקיים בפלנתניה מפגש ייחודי של צוותי הוראת המדעים בשיתוף מנהל החינוך של עיריית נתניה: מורים למדעים משכבות הגיל השונות- בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים, תיכונים וחינוך מיוחד בפלנתניה.

 המורים שהגיעו להשתתף בהשתלמות נבחרו להוביל את המשימה בכל אחד מבתי הספר אותם הם מייצגים.

 התקיימה הכרות עם המשימה ומנהלת המשימה הדר ורניק מטעם קרן רמון, הציגה בפניהם את המשימה לפרטי פרטים, סחפה וסקרנה את צוותי ההוראה להובלה בבתי הספר.  המורים התנסו בעצמם בסדנאות, חידונים, הרכבת קיטים ועוד, מידע אותו יעבירו לתלמידים.

מרים פיירברג-איכר, ראש העיר: "הפלנתניה הינו מרכז מדע, תרבות וחלל, הממצב עצמו כגוף מדעי, מקצועי ולימודי שאחד ממשימותיו הוא ללוות צוותי הוראה והשתלמויות בתחום המדע, החלל והאסטרונומיה בפרט, לצד פעילות העשרה לקהל הרחב, לרבות סדנאות, תערוכות וחוגים.  אני גאה בפעילותו התורמת כל כך לילדי נתניה."

אתי דהן ראש מנהל חינוך וחברה: "מדע, מחקר ופיתוח הם הפלטפורמות העומדות בפנינו בכדי להצעיד את האנושות קדימה. תלמידי נתניה יזכו ליהנות ממהלך פורץ דרך של מחקרים בחלל. 

"תפקידנו לחשוף אותם למידע, לסקרן אותם ולעורר בהם את המוטיבציה להמשיך ולחקור בתחום.

בהצלחה לאסטרונאוט הישראלי איתן סטיבה, תודה ענקית לצוותי המדעים בעיר ותודה לשלי גרינברג, מנהלת הפלנתניה על ההובלה. טיסה נעימה."

בארוע זה הוצגה גם יריית הפתיחה של  תחרות עירונית לבתי ספר בנושא מיקרו כבידה. מדובר  בפעילויות ייחודיות בנות מספר שלבים, כאשר הזוכים בתחרות יזכו להגיע לפלנתניה במהלך שבוע שהותו של איתן סטיבה בתחנת החלל ויקחו חלק בארועים ועדכונים מיוחדים על המשימה מטעם הפלנתניה. 

מנהלת הפלנתניה שלי הרפז גרינברג מזמינה את בתי הספר להשתתף בתחרות מיקרו כבידה שפרטיה יפורסמו באתר האינטרנט של הפלנתניה ומסרה "שמחנו לפגוש את צוותי הוראת המדעים מהעיר נתניה ולהצליח לקיים מפגש פנים מול פנים למרות תקופת הקורונה. בפלנתניה אנו נערכים לכל אפשרות ותוכנית, גם מקוונת וגם במתחם עצמו ומאפשרים לכל מוסד חינוכי המעוניין לקיים איתנו שיתופי פעולה וזאת על מנת להנגיש את המדע והחלל לתלמידים גם בתקופה זו".

Related Post

גיבורות בעל כורחן

Posted by - 12 במרץ 2019 0
נויה פרקר, תלמידת מגמת מחקר בתיכון שרת, העפילה לגמר "מדענים ומפתחים צעירים בישראל 2019"; במחקר ייחודי על נשים יהודיות פורצות…

פורצים גבולות

Posted by - 17 בינואר 2018 0
חינוך על סקייטבורד – פרויקט ראשון מסוגו בישראל של העמותה לחינוך בלתי פורמלי של עיריית נתניה בשיתוף עמותת עזרה מנסה…

אתנה והטכנולוגיה למען החינוך

Posted by - 20 ביוני 2018 0
מורות וגננות החינוך המיוחד בעיר נתניה  קיבלו מחשבי אייפד במסגרת התכנית "אייפד לכל מורה לחינוך מיוחד" של קרן אתנה. בנוסף…
כלי נגישות