מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בנקאית אולימפית

אנה גוסטומלסקי , תושבת העיר בנקאית בבוקר ושחיינית אולימפית בערב.  מדליות זהב והישגים בינלאומיים לצד מסלול מנהלים בנק הפועלים. סיפור של אישה עוצמתית אשר ממשיכה להציב מטרות.

אנה גוסטומלסקי (40), נשואה ואם לשלושה, גרה בנתניה, מכהנת כמנהלת המחלקה העסקית בסניף בנק הפועלים בכפר שמריהו. אנה השתלבה בבנק הפועלים במסלול הכשרה לניהול. בוגרת תואר במנהל עסקים, בהתמחות בניהול במכללת נתניה.

אבל זה לא נגמר כאן . אנה היא גם שחיינית אולימפית, ייצגה את ישראל באולימפיאדת אתונה ובאולימפיאדת בייג'ין וכן בארבע אליפויות עולם ובאליפויות אירופה, החזיקה בשבעה שיאים ישראלים בשחייה, וממשיכה לקצור הישגים גם 12 שנים לאחר פרישתה מהבריכה כשחיינית מקצועית. לפני כשנה זכתה בחמש מדליות זהב כשייצגה את בנק הפועלים ב'ספורטיאדה' באילת.

בשנים האחרונות כמנהלת המחלקה העסקית בסניף כפר שמריהו של הבנק, הוכיחה אנה כי לא נס ליחה גם אחרי פרישתה ואחרי שלוש לידות. אנה עובדת בבנק הפועלים בשבע השנים האחרונות ומסייעת בהובלת נבחרת השחייה של הבנק בשנתיים האחרונות. במסגרת התחרות היא זכתה בגביע הספורטאית המצטיינת וב-5 מדליות זהב.

בתפקידה הקודם, הייתה מנכ"לית מועדון שחייה בשיתוף עם עמותה וניהלה את קבוצת השחייה של נתניה ושימשה גם כיועצת מקצועית לוועד האולימפי. אנה החלה לנהל את מועדון השחייה שמונה כיום 200 שחיינים תחרותיים. את דרכה לבנק עשתה בהמלצת אביו של אחד השחיינים במועדון שכיהן כמנהל סניף עסקי בבנק והציע לה לנסות להצטרף למסלול הכשרת המנהלים בבנק. אנה הגישה מועמדות והתקבלה. בעתיד אין ספק  שתיגע גם בתפקידי ניהול נוספים.

אנה מספרת על חיבור לבנק הפועלים מהותו מעניק חסות לספורטאים אולימפיים. "אני גאה להשתייך לארגון שמעריך ספורטאים ותומך בהם", ציינה אנה.

אנה החלה לשחות בגיל 4, אביה היה שחיין וכיום בנה שחיין מקצועי ונחוש להגיע גם להגשים את החלום האולימפי, והוא מתחרה בעתודה של השחייה בנבחרת רשמית.

"בעיניי מקסים לראות את המוטיבציה שלו, ללא פחד, הוא רודף אחרי החלום שלו. אני מכירה את החלום באופן אישי כספורטאית אולימפית. עד לפרישתי לאחר אולימפיאדת בייג'ין עברתי מסע ארוך מאומץ, בעל קושי פיזי ונפשי וחברתי. צריך לוותר על הרבה דברים בשביל להיות שחיינית מקצועית, אך התמורה הייתה שווה כל ויתור". ציינה אנה.

היום מביטה אנה לאחר על אותה תקופה וזוכרת רק את החלק הטוב שלה, מתגעגעת לעומס הפיזי ולאימונים. עדיין מתמידה בספורט והשנה בצל הקורונה יש לה את השחייה. עדיין פעילה ויו"ר בהתנדבות בעמותה של מועדון השחייה הפועל נתניה.

"אני בעד העצמה נשית ותמיכה בין אישה לאישה. לפעמים קשה ואסור לוותר על השגת המטרות והשאיפות שלך. הספורט חינך אותי לפרגן לקולגות וליריבות וללחוץ יד גם ליריב". סיכמה אנה.

תגובה אחת

  • אדרי מרדכי says:

    מעבר לכל הישגיה,וצריך לעודד ולפרגן לנשים אלו אמא לשלושה ועובדת משרה מלאה.
    אבל בעיני ואני מכיר אותה אישית כלקוח,היא מדהימה ואנושית ותמיד עם רצון לעזור ללקוח,את אלופה אניה,

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן