מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בידוד זה לא תירוץ

מאי ברנצויג, מאמנת כושר שפעילותה השוטפת הופסקה עקב הנחיות משרד הבריאות מלמדת איך להפוך את הלימון ללימונדה, כל זה תוך ערבות הדדית ושמירה על כושר. איך עושים את כל זה ? בראיון הבא

מאת: אור דרי

מאי ברנצוויג התעוררה יום אחד כמו כולנו, למציאות שונה.  הקורונה "סגרה" לה את חיי השגרה.

"אני ספורטאית בנשמה. התאמנתי מגיל צעיר בתחומי ספורט מגוונים החל מרכיבה על סוסים ועד לקרוספיט והרמת משקולות", מספרת מאי, "גדלתי בבית עם אבא נכה צהל שתמיד חינך אותי והיווה עבורי דוגמה לכך שתמיד צריך להיות בתנועה, עשייה ופעילות גופנית ולא להשתמש במגבלה כזו או אחרת כתירוץ"

ואם אין תירוצים צריך למצוא פתרונות, מה שהוביל את מאי להקים מיזם מפואר בפיסבוק – קבוצה  בשם "בידוד זה לא תירוץ" שתיצור מעין מקום מפלט לכל המבודדים שיוכלו להמשיך לשמור על שגרת כושר. מקום המפלט הפך לקהילת מתאמנים ענקית עם מערכת שיעורים עמוסה ורשימת מאמנים מפוארת. וכל זה בחינם. אתה נכנס, בוחר שיעור להצטרף אליו ועל ידי שיחת זום אתה בחדר כושר בבית הפרטי שלך.

איך הכול התחיל ?

"ההצהרה הראשונה של ראש הממשלה על סגירת מוסדות החינוך והליכה הדרגתית לסגר חלקי. כל קהילת הכושר והספורט מוצאת את עצמה ביום אחד בבית. בלי חדרי הכושר / סטודיו / בוקסים / פארקים בהם היינו מתאמנים. ללא ציוד ותוך כמה ימים זה ברור לכולם שעכשיו יותר מתמיד חשוב שנמצא דרכים לשמור על כושר, על הנפש שלנו, הבריאות, לשחרר קצת לחצים."

מאי לא חיכתה הרבה וכבר בתחילת חודש מרץ עוד לפני שניתנו ההוראות הראשוניות לסגר, הקימה קבוצה בפייסבוק בשם "בידוד זה לא תירוץ" וזה היא אומרת, מייצג את האג'נדה המרכזית של הקבוצה.

המטרה היתה כולה לעזור לכמה עשרות מבודדים בארץ לשמור על כושר, שגרת אימונים, אופטימיות ושמחת חיים אפילו שנסגרו בבית בבידוד.

כבר ביום הראשון התחלתי לתכנן, לצלם ולערוך אימונים מותאמים לחללים קטנים וללא צורך בציוד ולהפיץ את הבשורה!

לפתוח קבוצה, להכין שיעורים לנהל לוז"ים זה עבודה במשרה מלאה,  למה החלטת לעשות את זה ?

מהמקום הכי טהור של נתינה אמיתית, מהר מאד הצטרפו לקבוצה מאמנים מכל התחומים ומכל הארץ. נוצרה לה קהילה קטנה של מתאמני און ליין ומאמנים מכל התחומים ומכל הארץ שתורמים מזמנם ומהידע שלהם. הכל היה מאד קטן, משפחתי.. ואז זה קרה! המון מתאמנים מתחומים שונים הצטרפו, הזמינו גם את המאמנים שלהם, נחשפו לשיטות אימון חדשות, גם אנשים שלא התאמנו מעולם מוצאים את עצמם מתחברים לספורט פתאום!

תוך 5 ימים הצטרפו קרוב ל 20 מאמנים ולמעלה מ 1000 מתאמנים. כולם מזמינים ומצרפים עוד חברים שלהם כל הזמן. מציפים אותנו בהודעות תודה, בתגובות מדהימות, בבקשות להצטרף, בקשות לתרום מהידע והזמן, בקשות לאמן.. מתאמנים קובעים עם חברים / בני משפחה לאימון משותף בזום. הקצב עולה. שלושה שבועות אחרי ואנחנו כבר עם קרוב ל 6k חברים בקהילה.

נבחרת מאמנים הכי טובים בכל תחום בארץ!

איך  זה עובד, אני נכנס לקבוצה בפייסבוק ואיך אדע איזה שיעור לבחור ?

בסוף כל שבוע מתפרסמת מערכת שעות לשבוע הקרוב, עם אימונים כל שעה מהבוקר ועד הערב, כל יום, לכל הגילאים, ולכל הרמות, בכל התחומים. יש סדנאות עם מורים אורחים, יש הרצאות על תזונה, מוטיבציה, ואפילו פיזיותרפיה ופציעות נפוצות. בקיצור לוז לתפארת. שווה להיכנס להציץ

האם נוצר קשר בין חברי הקבוצה?

"יש קהילה. והכל נעשה בהרמוניה. יש משהו בתחושה, באווירה הכללית, בוויב של האנשים בקבוצה הזו, שאני פשוט לא מצליחה להסביר במילים. זה הרבה מעבר לאימונים ותוכן ורמה מקצועית גבוהה. זה תדר כללי כזה.ובימים הקשוחים האלו, עם האתגרים הגדולים שהם מביאים איתם – הקבוצה הזאת פשוט עושה לי טוב על הלב. ממש ככה."

מאי ברנצוויג מסבירה איך שומרים על כושר בבית.

כמאמנת כושר אני מאמינה שתמיד אפשר למצוא את הדרך להתאמן ולכן פתחתי את הקבוצה, מתוך רצון להעביר את המסר שגם בבית, בתנאים מאתגרים, אפשר וחשוב להתאמן!

כשהתחלתי לאמן, הצבתי לעצמי מטרה, והיא לגרום לכמה שיותר אנשים להכניס לשגרת החיים שלהם הרגלים בריאים ומחזקים.

נדמה שהמודעות לאימוני כושר הולכת וגדלה עם השנים ואנשים מבינים שכושר הוא לא רק למטרות מראה או ירידה במשקל. אני מרגישה שהקבוצה היא פלטפורמה נהדרת על מנת לקדם את האג'נדות החשובות האלו.

כששומרים על שגרת אימונים קבועה ומסודרת יש השפעות ישירות על מצב הרוח, אנרגיות, והצלחה בתחומים רבים מלבד ירידה או עליה במשקל.

ההמלצות שלי לשמירה על כושר בימים אלו הן לקבוע לעצמכם לו"ז מסודר בתחילת השבוע, לתכנן את ימי האימונים ואת ימי המנוחה במהלך השבוע.

לקבוע עם חברה להתאמן בשעה שנוחה לשתיכן ולהתחייב על אחת כלפי השנייה. לנצל את הזמן ולהשקיע בדברים שלא הספקתם כמו למשל להשתפר בגמישות, או בשכיבות סמיכה.

להכין לעצמכם פלייליסט של שירים שאתם אוהבים ולשמור לכם אותו לאימון.

וכמובן! להכנס לקבוצה בפייסבוק ולהירשם מראש לאימונים, לקבוע אותם בלו"ז ואפילו להתחייב בפני המאמן שאתם מגיעים לאימון!.

הקבוצה בידוד זה לא תירוץ בפייסבוק נותנת מעטפת שלמה ומשלבת בתוכה מאמנים רבים עם גישות שונות מתחומים שונים וזה מה שמייחד והופך את הקבוצה לקהילה חזקה וטובה, היופי שכל אחד נותן מהידע ומהניסיון שלו ותורם בדרך שלו לטובת אנשים שהוא אפילו לא פגש מעולם.

מאי בירנצויג, 0508656112 – "בידוד זה לא תירוץ" F

דילוג לתוכן