סיפור אישי מירושלים

7 0

אז אחרי שנים שבהם אמרנו שנעשה את זה זה בסוף קרה – עברנו לירושלים! ירושלים עיר הקודש, ירושלים עיר האורות, העיר שחוברה לה יחדיו, עיר היסטורית בירת ישראל. שנים שרצינו לעבור לירושלים ולא העזנו והנה הגיע הזמן. אנחנו כאן. יש פה מלא אנשים, אינספור מכוניות, כבישים סואנים, רעש, המולה, שוק ובלאגן לא נורמלי אבל גם הרבה מאוד יופי. עכשיו צריך להתחיל להבין איך חיים פה. אז ברוך השם לבעלי יש עבודה שהעבירה אותו למשרדים בירושלים (לכן למעשה יכולנו להרשות לעצמינו לעבור לכאן), מצאנו לילדים מסגרות לימוד, הבנו איפה המכולת השכונתית, את הדרכים הטובות ביותר להגיע למקומות החשובים בעיר, יש לנו אפילו מתנס וחדר כושר. הכל פועל לפי התכנית. מצוין.

רק אחד הדברים שאנחנו לא חושבים עליהם כשאנחנו עוברים לעיר אחרת או משנים מיקום הוא הרופאים שלנו.  האמת שגם הספרית, המניקוריסטית, זאת אומרת, לאנשים במאה העשרים ואחת כך גיליתי לאחרונה פשוט מכורח נסיבות חיי, יש צוות לא קטן של בעלי מקצוע שעובדים בשבילם. אם אתם כל החיים במקום אחד מה טוב, אבל מרגע שעברתם מקום – עכשיו צריך להתחיל ולאסוף צוות חדש שיטפל בכם. רופא שיניים למשל. לא תארתי לעצמי שאומר את זה או שאפילו אגיע לשלב שבו אהיה מתוסכלת מזה אבל אני צריכה – דחוף! רופא שיניים בירושלים.

כעת, באזור שאתם מכירים בו אנשים תוכלו לשאול מסביבכם – מכרים, עמיתים לעבודה או חברים, אפילו הורים של החברים של הילדים שלכם.. אבל אם אתם כמוני ועברתם למקום בלי שאתם מכירים למעשה נפש חיה, מה תעשו? גוגל. נכון. צדקתם.

ברוך השם על גוגל. הוא שם גם כשקלו כל הקיצים. אחרי מחקר קצר וללא שהתאמצתי אפילו טיפה עלתה בפני רשימה (די ארוכה יש לומר) של רופאי שיניים אופציונאליים (כולם אגב כיום בעידן הגוגל מומלצים) כל אחד עם חמשת הכוכבים שלו, אפשר לחשוב שמדובר במתכון לעוגת שבת. מצד אחד גוגל הקל עלי את החיים אבל מהצד השני כעת עלי להחליט לאיזה מרופאי השיניים אלך בכדי לקבל טיפול שיניים.

פתאום עולות לכם בראש כל מיני שאלות שמעולם לא תארתם לעצמיכם שתשאלו את עצמיכם כמו למשל האם אני מעדיפה רופא שיניים או אולי אני מעדיפה רופאת שיניים? חשבתם על זה פעם? אבחנה מיגדרית של אנשי מקצוע זה אולי לא פוליטיקלי קורקט אבל זה שם, אין דרך להתחמק מזה. החלטתי שאני מעדיפה שאישה תטפל בי. יופי. הרשימה התקצרה. כעת קרבה למקום המגורים, האם היא מומחית, האם יש לה את ההכשרות המתאימות, האם היא בעלת הכישורים הרלוונטיים? האם יש לה את הניסיון הרפואי הנדרש? וכמובן, האם יש לה המלצות? למצוא רופא שיניים באחת הערים המאוכלסות ביותר בישראל – וודאו שהזמינות שלה לתורים סבירה – גם זה חשוב. ובהצלחה לכולם.

תמונה freepik

Related Post

פורים הפוך

Posted by - 5 במרץ 2019 0
עיריית נתניה נערכת לקראת חגיגות פורים, שגם השנה צפויים אלפים להשתתף בתהלוכת העדלאידע הססגונית. השנה, כך נמסר, תעמוד התהלוכה בסימן…

פרשת בלק ומשל הצפרדע

Posted by - 9 ביולי 2019 0
מספרים על שתי צפרדעים אשר נופלות לבור מים עמוק. חברותיהן מקיפות את שפת הבור ומקרקרות לעברן: אין לכן סיכוי, הבור…

לארוז לחופשה בלי להשתגע

Posted by - 10 ביולי 2018 0
מכירים את האנשים האלה, שבשבילם לארוז מזוודה זה כמעט בילוי? אלו שיודעים בדיוק מה צריך לקחת, ואיך להנדס את כל…
כלי נגישות