סיימתם קורס מאמני כושר ומתחילים לעבוד בתחום? אלו הנקודות שאתם צריכים להכיר

2 0

צעירים וצעירות רבים, בוחרים להירשם בשנים האחרונות לקורס מאמני כושר מתוך כוונה לעסוק בתחום. קיים ביקוש לא קטן למאמנים, בין אם זה במכוני כושר ובין אם זה לאימון כושר אישי, בשכבות גיל שונות, הן לאימונים בבית, הן לאימונים במרחבים ציבוריים ובמקומות אחרים.

כל מי שמסיים קורס מאמני כושר, יכול לעסוק בתחום כעצמאי אשר עובד עם לקוחות באופן ישיר, והן כשכיר במסגרת מכוני כושר, מכוני ספורט, קבוצות ספורט, מתנ"סים, חוגים, מוסדות חינוך ועוד.

אימון כושר גופני, הוא תחום מאוד מעניין, מאתגר ומלהיב, אך יחד עם זאת הוא עלול לייצר לא מעט סיכונים עבור המאמנים במסגרת עבודתם עם לקוחות שונים. שכן, ייתכן ויווצר מצב בו המאמן ימצא את עצמו נתבע על ידי המתאמן בגין טענות לרשלנות וגרימת נזק, פיזי או נפשי, וכן הוא עלול למצוא את עצמו נתבע בטענות לגרימת נזק לרכוש. אלו סיכונים שצריך לקחת בחשבון ועליו להיערך אליהם בהתאם.

מתי מאמן כושר עלול להתמודד עם תביעות?

לפני שנציג מקרים בהם מאמן כושר עלול למצוא את עצמו מתמודד עם תביעות רשלנות ונזקין, צריך להדגיש שזה לא המצב השכיח. כלומר, מרבית הסיכויים שמאמני כושר לא ימצאו את עצמם בסיטואציה כזו. יחד עם זאת, מספיק מקרה אחד אשר עלול להוביל לתביעה אשר תגרור חובות של מאות אלפי שקלים כלפי הניזוק ולכן רצוי להיערך מכך מראש.

אפשר לחלק את התביעות איתן מתמודדים מאמני כושר לשתי קבוצות עיקריות:

קבוצה ראשונה מתייחסת לתביעות בגין נזקים ורשלנות בגוף ובנפש. למשל, אם המאמן לא עובד בצורה נכונה עם המתאמן, מנחה אותו לבצע תנועות לא נכונות מבלי להתייחס לכאבים קודמים או לסרגל המאמצים של המתאמן או כל דבר אחר שעלול לגרום לו נזקים שיידרשו טיפול פיזי או נפשי.

קבוצה שנייה מתייחס לנזקים לא בגין רשלנות ישירה, למשל, אם משקולת נופלת בטעות על רגלו של המתאמן או דברים שאינם נובעים יותר מתאונה לא צפויה במהלך האימון שאינה בהכרח קשורה באופן ישיר להתנהלותו המקצועית של המאמן.

כיצד ביטוח אחריות מקצועית יכול לעזור?

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם תביעות על רשלנות ונזקין, היא באמצעות רכישת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר. יש לרכוש את הפוליסה כשמתחילים לעבוד בתור מאמנים באופן אישי (בעיקרון, מכוני כושר, מכוני ספורט וכל מקום אחר שמעסיק מאמנים כשכירים, אמור לספק להם ביטוח והגנה משפטית במקרה של תביעות מצד לקוחות המקום).

הביטוח נועד לעזור למאמני כושר בתשלום עלויות פיצויים על רשלנות ונזיקין, במידה והם נדרשים לכך. כך המאמנים לא צריכים לשלם על כך מכיסם, דבר שיכול להשפיע עליהם כלכלית ואישית. הביטוח נועד לכסות מקרים של תביעות על פני תנאי הפוליסה, בהתאם לאופי המקרה.

על מנת לרכוש פוליסת ביטוח למאמני כושר יש לשים לב לנקודות הבאות:

גובה הכיסויים – יש לבחון מה גובה הכיסוי שחברת הביטוח מספקת. באופן טבעי גובה הכיסוי ישפיע על גובה הפרמיה שהמבוטח יצטרך לשלם עבור הפוליסה, מדי חודש או פעם בשנה.

השתתפות עצמית – יש לבדוק מה גובה ההשתתפות העצמית שהמבוטח צריך לשלם בעצמו במסגרת הפוליסה.

ביטוח רטרואקטיבי – מאחר וייתכן מאוד שלקוחות יחליטו להגיש תביעה על נזקים שהתרחשו בעבר, אזי שהפוליסה צריכה להתייחס גם למקרים אלו.

רציפות הביטוח – חשוב שהביטוח יהיה קבוע, עקבי ולא יהיה פער זמנים פתוח ללא פוליסה.

צד ג' – כאמור, הפוליסה צריכה להתייחס גם למצבים של תביעות צד ג', בין פגיעה בגוף או ברכוש.

אם אתם רוצים ליהנות מפוליסת ביטוח מאמני כושר ברמה גבוהה, אתם מוזמנים לפנות אל המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה המשלימה ולקבל את כל המידע הרלוונטי עבורכם מסוכנים מנוסים ומקצועיים.

לינק לאתר:  https://sport-ins.com/

FREEPIK

Related Post

מה כדאי לדעת על עקירת שן בינה?

Posted by - יולי 19, 2022 0
כולנו מכירים אנשים שסובלים מכאבים בשיני הבינה. אפשר גם להבין מדוע, שכן מדובר על שיניים שצומחות עם השנים ולמעשה הן…

חזרה ללימודים – גרסת הסטודנט

Posted by - אוקטובר 23, 2022 0
החזרה ללימודים מחייבת עמה הוצאות רבות ולקראת שנת לימודים אקדמאית נוספת, סטודנטים וסטודנטיות בארץ ובעולם מתחילים להיערך בהתאם עם נתוני…

יום השואה הבינלאומי

Posted by - ינואר 24, 2022 0
'אמן פוגש עדות', היא תערוכת אמנות העוסקת בשימור זיכרון השואה ומפגישה אמנים ישראלים, עם עדויות שורדי גטו טרזיינשטאט התערוכה נפתחת…
כלי נגישות