סוס מנצח לא מחליפים

8 0

תוכנית SIS – תכנית להעצמת נערות בתחום המדע והטכנולוגיה – תפעל גם בשנת תשפ"ב. 

מאת חן כהן 

תוכנית SIS, תכנית המיועדת לתלמידות  כיתות ו' המתעניינות בתחומי המדע והטכנולוגיה. 

התוכנית נהגתה מתוך צורך ממשי וקיים לעבות את שורת הנשים העוסקות בתחום המדע והטכנולוגיה כקריירה, ולהכיר אותו בשלב מוקדם בחיים, בו מתחילות להתגבש בחירות ראשוניות של עניין ושאיפות.

במסגרת התוכנית נבחרות כ- 20 נערות, על פי המלצות מערכות החינוך השונות ועל סמך ראיון מועמדות אישי, אשר משתתפות בתכנית שנתית שהינה תכנית מעשירה, בה הם מכירים את תחום ה STEAMמזווית אחרת. התוכנית מתקיימת במקביל באזור נוסף בארץ, כאשר השנה האזור הינו חבל אשכול. 

התוכנית נוסדה בשיתוף עם מנהלת אגף יסודי במינהל החינוך, נורית גבאי עם מנהלת הפלנתניה, שלי הרפז-גרינברג אשר יצקה תוכן ובנתה את התוכנית הייחודית, זאת ביחד עם שותפתה מידן פלג, מנהלת מרכז חלל באשכול. 

בסיום השנה זוכות החניכות ב'אות הרשות למדע וטכנולוגיה'.

לאורך 12 מפגשים, נפגשות חניכות התוכנית עם נשים מובילות בתחום, בארץ ובעולם. בנוסף קבוצות ה"אחיות" מנתניה ומחבל אשכול מנהלות קשר האחת עם השניה, לרבות סיורים משותפים במתקני STEAM שונים וביקורים הדדיים.

התוכנית מתקיימת על פי עקרון "אחיות" – קבוצות במקביל במספר אזורים בארץ, באינטראקציה בין הקבוצות.

במפגשים עם מובילות ומומחיות, חניכות התוכנית מעמיקות בעולם התוכן שלהן, מכירות לעומק את הדמות אותה יפגשו ויזכו לסדנא או הרצאה של אותה הדמות. לאורך השנה, ילוו החניכות על ידי מנטורית מטעם הרשות.

עם סיום השנה יצטרפו הנערות ל'מועדון Big SIS' –  שמטרתו להמשיך ללוות ולהעצים את בוגרות התכנית בדרכן להיות המובילות הבאות בתחום המדע בארץ ובעולם.

העלות להשתתפות מסובסדת 

החלה ההרשמה למיונים לפרטים מול הפלנתניה.

בתמונה: תלמידות המחזור הראשון של סיס. צילום עצמי

Related Post

עשייה חינוכית משמעותית

Posted by - 8 בפברואר 2022 0
בית ספר הממלכתי דתי "מורשת זבולון" זוכה פרס חינוך ארצי  מאת יקיר מנשה  בית החינוך חמ"ד מורשת זבולון, בהנהלתה של ברכה דבול…

חופש משמעותי בתרומה לקהילה

Posted by - 8 באוגוסט 2018 0
ימי החופש הגדול הם הזדמנות גדולה להתנדב ולעשות מעשים טובים. חניכי מרכז הנוער "מקום בלב" בנתניה של ארגון ה- OU ישראל החליטו…

בליגה של הגדולים

Posted by - 23 באוגוסט 2021 0
ראש העיר, מרים פיירברג –איכר: "אנו משקיעים משאבים רבים במערכת החינוך, מפעילים תכניות מגוונות, תוך תמיכה בתלמידים ובצרכים השונים ומתן…

למידה משותפת

Posted by - 28 בנובמבר 2018 0
במסגרת שיתוף הפעולה מגיעים נציגי המכון לפעילות מדעית- טכנולוגית עם תלמידי שכבה ז'. הפעילות, כך נמסר לעיתון השבוע בנתניה, כוללת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות