סוללות לרכב – למי שלא אוהב הפתעות על הבוקר

8 0

יש הפתעות טובות, אבל לא פעם החיים מזמנים גם הפתעות פחות טובות, כמו למשל הקטע הזה שהרכב לא מניע לפתע פתאום. כדי לצמצם את מימדי התופעה, הנה פיתרון שכדאי שיהיה בכל רכב

"אצלנו הבוקר מתנהל כמו סיר לחץ", אומרת יוליה. "אני מכינה את הדברים בערב לפני, אבל איכשהו תמיד בבוקר הכל מתבלגן, כולם עצבניים, לא מוצאים שום דבר, צעקות וכאוס כללי. כנראה ככה זה כשיש 4 ילדים קטנים שכל אחד חושב שהוא מרכז העולם. באחת הימים יצאנו מהבית בדקה ה-90, אבל הפעם בשונה מבדרך כלל נכנסנו לרכב ו… כלום. האוטו לא מניע. ככה סתם, משום מקום. ערב לפני נסעתי עם הרכב לסופר ולא הייתה שום בעיה. פתאום באותו בוקר הכל התהפך".

ליוליה היה מזל שאחד השכנים בדיוק יצא מהבניין והציע לעזור. "הוא ראה שאני במצוקה. בכל זאת, 4 ילדים יושבים באוטו, השעה 07:45 בבוקר, ברור שכולם בלחץ. הוא היה כזה מקסים, ממש. הרגיע אותי, אמר שיעזור לי להניע את הרכב, אבל אחרי הפיזורים אני חייבת ללכת למוסך, כי מאוד יכול להיות שהרכב שוב לא יניע ושוב אהיה בבעיה. הבטחתי לו שזה אכן מה שאעשה, כאילו שהיו לי ברירות אחרות…"

באותו יום יוליה החליפה מצבר. "שמעתי לעצה של השכן ולא כיביתי את הרכב, אפילו כשהכנסתי את הילד הקטן לגן. לא רציתי להיות שוב באותו חוסר אונים שהייתי בבוקר. המוסכניק החליף לי את המצבר ותוך פחות מ-10 דקות הרכב הניע כאילו לא היה כלום", אומר יוליה. אחרי שהחליפו לי את המצבר, המוסכניק הציע שיהיה לי תמיד סוללות לרכב. בהתחלה לא הבנתי על מה הוא מדבר, אבל אז קיבלתי הסבר מעמיק. סוללות לרכב זה מעין מצבר לשעת חירום. הן מסייעות להניע את הרכב וחוסכות המתנה למישהו שיתנדב לעזור".

יוליה הייתה בטוחה שמדובר בהוצאה משמעותית, אבל כאן הייתה לה הפתעה. "הסוללות האלו יכולות להיות ממש גלגל הצלה", היא אומרת. "למרות זאת, המחיר שלהן הוא פשוט מצחיק – כמה עשרות – כמה מאות שקלים ויש לכם את המכשיר המעולה הזה. אמנם צריך לוודא שהסוללות בעצמן טעונות, אבל מעבר לזה לא צריך לדאוג לכלום. כדי להיות מוכנה סימנתי לי על הסוללות לאן אני צריכה לחבר כל חוט ומאז אני שקטה. אמנם אני מטפלת ברכב כמו שצריך ודואגת לשמור עליו, אבל אף פעם אין לדעת וטוב שיש אפשרות חירום כזו ששולפים בזמן אמת".

סוללות לרכב ניתן לרכוש, כאמור, אצל חשמלאי רכב ומוסכניקים, אבל גם בחנויות המתמחות בכלי רכב. "יש כל מיני רשתות שמוכרות את הסוללות", אומרת יוליה. "גם אם מישהו ממש לא מבין בכלי רכב, לדעתי זה משהו שחשוב שיהיה בכל אוטו".

Related Post

We Are The  Champions

Posted by - 27 במאי 2024 0
תחרות אדם וים בניצוח נתנייתי תחרות "אדם וים", המתקיימת מדי שנה במרכז המדעים הרצליה, הינה תחרות כלל ארצית בשיתוף משרד החינוך,…
כלי נגישות