סוללות ליתיום 18650 : מתי כדאי לעשות בהן שימוש?

5 0

אחד מסוגי הסוללות הנפוצים ביותר לאופניים חשמליים ובכלל, הינה סוללת ליתיום יון איכותית. מצד אחד, סוללת ליתיום 18650 נמנית עם הסוללות הוותיקות והמוכרות ביותר בתחום. מצד שני מדובר בסוללה רגישה, שטיפול לא נכון בה עלול לגרום לנזק לסוללה עצמה ולמכשיר שאותו היא מפעילה. הבעיה המשמעותית ביותר בסוללות מהסוג האמור היא בעיה של התחממות יתר. במקרה הטוב, ההתחממות תפגע בסוללה עצמה. במקרה הפחות טוב, עלולים להיגרם נזקים נוספים. מהן בעצם סוללות ליתיום 18650? מה היתרונות והחסרונות של סוללה כזאת? מתי כדאי לעשות שימוש בסוללת הליתיום 18650? להלן התשובות.

מה זה סוללת ליתיום 18650 ?

סוללות ליתיום נמנות עם הסוללות הוותיקות ביותר הקיימות. מדובר בסוללה אמינה, איכותית ובעלת ביצועים ידועים מראש וללא הפתעות. הביצועים של סוללת הליתיום כאמור הם איכותיים ביותר לאורך זמן, והתנהלות נכונה מאפשרת להפיק ממנה תועלת מרבית.

  • יתרונות סוללת הליתיום 18650: היתרונות של הסוללה כאמור הן הוותק שלה והתכונות הידועות והמוכרות שלה, שמאפשרות לכל מי שרוכש את הסוללה לדעת מראש כמה זמן היא שורדת וכן את טווח הנסיעה שלה בכל טעינה. בנוסף, מספר ההטענות של סוללות מהסוג האמור הוא גבוה.
  • חסרונות: שימוש לא נכון בסוללה עלול לפגוע בביצועים שלה במקרה הטוב, ועלול לגרום נזקים משמעותיים למכשירים המופעלים באמצעותה במקרה הפחות טוב.

סוללות ליתיום 18650 הן סוללות שבהן מותקן התקן ייחודי, המונע עליית מתח מעבר לטווח הרצוי. שליטה טובה בעליית המתח מפחיתה בצורה ניכרת את הסיכון הכרוך בשימוש בסוללה.

איך פועלת סוללה ליתיום 18650 ומתי כדאי לעשות בה שימוש?

סוללה 18650 היא, כאמור, סוללה מוגנת במיוחד. עם זאת, חשוב לציין שקיימים סוגים שונים של סוללות ליתיום 18650, של יצרנים שונים. ניתן לעשות בסוללות כאמור שימוש במכשירים שהשימוש בהם הוא מאסיבי לאורך זמן. יצירת הסוללות הללו הגיעה אחרי כמה עשורים של התפתחות איטית אבל עקבית של סוללות הליתיום יון. אם בתחילת הדרך, אי שם בשנות השבעים של המאה הקודמת, היה מדובר בסוללה שהשימוש בה כרוך בסיכון משמעותי, הרי שנכון להיום מדובר בסוללה המפעילה את מרבית המכשירים הניידים המופעלים באמצעות סוללות, לרבות אופניים חשמליים. נכון להיום קיימים, כאמור לעיל, אמצעים לשליטה בהתחממות של הסוללה, שהופכים אותה ליעילה, ויחד עם זאת בטיחותית מאד. הסוללות הללו נמנות עם הסוללות הפופולריות ביותר עבור אופניים חשמליים. יחד עם זאת, חשוב לנהוג בסוללות הללו בצורה נכונה:

  • טמפרטורת אחסון: לא לאחסן סוללות ליתיום 18650 ובכלל בטמפרטורות גבוהות.
  • טעינה: לא לטעון את הסוללות הללו יתר על המידה. אבור להאיר את הסוללה בטעינה ללא השגחה.
  • מטען מקורי: אין להשתמש במטען שהוא לא המטען המקורי של הסוללה.

אם אתם בדרך לרכישת סוללה איכותית לאופניים החשמליים שלכם, סוללות ליתיום 18650 היא הפתרון האיכותי המתאים ביותר עבורכם.

תמונה: pixabay

Related Post

למי מתאימים שתלים דנטליים?

Posted by - 21 בנובמבר 2019 0
בשנים האחרונות יצא לכם לשמוע על לא מעט אנשים שעברו טיפולי שיניים שכללו שתלים דנטליים? אתם תוהים האם זה משהו…

לצאת מהבית

Posted by - 20 באוקטובר 2020 0
רשות נחל הירקון מציגה עשרה תחביבים ופעילויות שניתן לעשות מחוץ לבית כמובן בהתאם להנחיות משרד הבריאות  בתקופה שבה אנו זקוקים…

שומרים על זה רגוע

Posted by - 25 במרץ 2020 0
מגפת הקורונה יצרה סדר עולמי חדש, והציבה בפני אזרחי העולם אורח חיים בלתי צפוי ומאתגר ששינה לחלוטין את החיים שהורגלנו…
כלי נגישות