סדר, ארגון, מינימליזם ועיצוב סקנדינבי

7 0

הבית שלנו הינו המקום הכי חשוב שלנו. המקלט שלנו, המקום בו אנו מגדלים את ילדנו. פעמים רבות, בגלל מרוץ החיים, אנחנו חיים בבית מבולגן שאינו משרה עלינו תחושת רוגע ושלווה. 

מאת :שרית סלע, יועצת קונמארי מוסמכת, הסקנדינבית הכי ישראלית שיש…

קונמארי אינה רק דרך להיפטר מהבלאגן בחייכם. זה סגנון חיים, דרך אישית שתוביל אתכם לחיים שאתם רוצים לחיות. דווקא עכשיו, שאנחנו נמצאים בבית יותר מתמיד, זה זמן נהדר לעצור ולחשוב האם כל מה שיש לנו בבית תומך באורח החיים שלי? 

השיטה, שהומצאה על ידי כוהנת הסדר היפנית מארי קונדו, תלמד אתכם לחיות רק עם דברים שעושים לכם שמחה בלב "ספארק ג׳וי", ותוך כדי כך תלמדו להיפרד ממה שאין לו מקום יותר בחייכם. 

בניגוד לשיטות סידור אחרות, שיטה זו דוגלת בסידור לפי קטגוריה ולא לפי מיקום. אם תסדרו את הבית שלכם לפי שיטה זו, תחיו חיים מסודרים אחת ולתמיד.

שרית סלע, יוצרת תוכן שמתגוררת בשמונה שנים האחרונות בשטוקהולם, מעבירה סדנאות קונמארי בביקוריה בארץ, כמו כן גם בזום. הסגנון הסקנדינבי והמינימליזם הפכו להיות חלק ממנה והדבר בא לידי ביטוי בעבודתה, בבלוג ובאינסטגרם שלה. 

שרית השתתפה בסמינר של מארי קונדו באפריל 2019, והוסמכה  להיות יועצת קונמארי. בהרצאה שרית תלמד את עקרונות השיטה ותיתן כלים ליישם אותם בבית.

אספנו מספר טיפים שישמשו אתכם כבר בסידור הארון או המטבח או כל קטגוריה אחרת שתבחרו

א.      שיטת קונמארי לסדר וארגון מבוססת על חלוקה לקטגוריות ולא לפי מיקום, לפי הסדר  הבא: בגדים, ספרים, ניירת, קומונו (שם שמארי קונדו נתנה לקטגוריה שכוללת בתוכה קומונו שונים כגון מטבח, אמבטיה, משרד ביתי, מחסן וכך הלאה), וסנטימנטלי שהיא הקטגוריה האחרונה שנשארת לסוף, מאחר והיא הקשה ביותר ואם נתחיל ממנה לא נצליח להשלים את פסטיבל הסידור בגלל הקושי לקבל החלטה לגבי פריטים סנטימנטליים.

ב.      דמיינו לעצמכם שאתם מתכוננים לתהליך, כמו שאתם מתכוננים למרתון ריצה או לכל מטרה שהצבתם לעצמכם. לאמץ ארח חיים מסודר מצריך מחוייבות, רצון והכנה. דמיינו את אורח החיים האידיאלי שלכם וזה יניע אתכם ויקל על מלאכת הסדר והארגון.

ג.       רוצה להתחיל את פסטיבל הסידור שלך? תתחילי בארון הבגדים?

–          דמייני לעצמך את אורח החייים האידיאלי שלך והתחייבי לתהליך.

–          היצמדי לסדר הקטגוריות – סיימי לסדר לפני שאת מאחסנת חזרה.

–          תשאירי רק את מה שהוא ספארק ג'וי עבורך. האם הבגד הזה מסב לי אושר? בניסיון קבלת החלטה האם פריט מסב לך אושר – חברי אותו תמיד לאורח החיים האידיאלי שלך. החזיקי

כל בגד ובגד, כל פריט, והתחברי לרגש, נסי להקשיב ללב, להבין אם הפריט מרגש אותך, משמח? האם את באמת אוהבת אותו והאם אני באמת משתמשת בו? לאחר  שעברנו על כל ערימת הבגדים ועשינו בדיקת אושר, נוציא אותם מהר מהבית, לפני שבני הבית יתערבו, כי כמו שאמרתי, זה תהליך אישי. שלך.

תמונות: מתוך עמוד האינסטגרם של שרית סלע MinimalistMe   – צילום שרית סלע. – על התמונות

Related Post

גבר, גבר!

Posted by - 4 בנובמבר 2020 0
הידעת? החודש חל יום הגבר הבינלאומי ב-19.11 "טיפוח גברי" – כבר מזמן לא מילה גסה!  עכשיו יותר מתמיד, הגבר ה"חדש" רוצה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות