סאלם עליכום

8 0

בעיריית חדרה ציינו את חגיגות הכתר של מלך מרוקו מוחמד השישי באירוע צנוע בלשכתו של ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, זאת כהקדמה לאירועי ההצדעה השנתיים ליהדות מרוקו, שייערכו בחודש הבא

במסגרת אירועי ההצדעה לעלייה הגדולה ממרוקו לישראל וחגיגות הכתר והמלוכה, ערך ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן חגיגה מקדימה בלשכתו, יחד עם חברי הנהלת העיר יוצאי מרוקו, ביניהם סגני ראש העיר בועז ביטון וניר בן חיים, וכן יו"ר הפדרציה לתרבות ויהדות מרוקו בחדרה אמירה משה. כחלק מהמפגש, שכלל גם מטעמים מהמטבח המרוקאי, בירך ראש העיר את המלך מוחמד השישי, שיציין בחודש הבא את יום הולדתו, ושלח לו, לעם המרוקאי ויהודי מרוקו איחולי חג שמח, בריאות והצלחה, זאת בסרטון ברכה שנשלח למרוקו לרגל החגיגות.

מדי שנה עיריית חדרה עורכת אירועי הצדעה מרשימים לציון העלייה הגדולה ממרוקו, בשיתוף עם הפדרציה העולמית והסניף החדרתי של הפדרציה, שהוקמה במטרה להפיץ ולהנחיל את מורשת יהדות מרוקו בישראל ובתפוצות כחלק ממורשת העם היהודי, ולהדגיש את חלקה ותרומתה של יהדות מרוקו בתקומת העם והמדינה. בשנה שעברה לא התקיים אירוע משמעותי כבשנים הקרובות נוכח התפרצות הקורונה, אך בשנה שקדמה לכך התקיים אירוע מרגש ובלתי נשכח באולם רנה שני, לציון 60 שנים לעלייה ממרוקו לישראל ו 20 שנים להקמת הפדרציה העולמית, בהשתתפות אורחים נכבדים.

השנה מתוכנן להיערך אירוע מכובד ונרחב בחדרה, כל עוד מצב התחלואה המקומי יאפשר זאת, בהשתתפותם של אורחים נכבדים מהקהילה המרוקאית בישראל וכמובן תושבי חדרה, מתוכם כ 6,500 איש הם בני הקהילה המרוקאית. לדברי ראש העיר, שהדגיש כי "הקהילה היהודית ממרוקו הביאה הנה לשמחתנו תרבות ומורשת עשירה, ואנחנו רואים כבוד גדול וזכות להעלות על נס את העדה הנפלאה ולהציג את תרבותה העשירה בפני הציבור החדרתי כולו לאיחוד וקירוב לבבות ותרבויות.

Related Post

מי יהיה הבית המקושט בעיר

Posted by - 29 באפריל 2019 0
במסגרת חגיגות ה-71 למדינת ישראל תתקיים בחדרה תחרות הבית המקושט לקראת יום העצמאות. התחרות, ביוזמת העירייה, פתוחה לכל תושבי העיר…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות