נתפסתם נוהגים ללא רישיון נהיגה? כך כדאי לפעול

0 0

אחת מעבירות התנועה הנפוצות ביותר במדינת ישראל זה נהיגה ברכב ללא רישיון נהיגה מתאים או ללא רישיון נהיגה בכלל. כיום ישנם לא מעט הסתעפויות ומקרים שכלולים בתוך החוק הזה, ועל מנת שתוכלו לדעת בדיוק אילו מקרים כלולים בעבירה הזאת וכיצד ההבדל בין המקרים משליך על העונש – החלטנו לעשות לכם סדר בבלגן. בכל מקרה במקרה שבו נתפסתם נוהגים ללא רישיון נהיגה מתאים או ללא רישיון נהיגה בכלל, תצטרכו לפנות אל עורך דין לדיני תעבורה על מנת שיספק לכם ייעוץ מקצועי והכוונה מדויקת כיצד לנהוג. כך תוכלו להיות הרבה יותר רגועים ולדעת שיש מי שדואג לכם.

אילו מקרים מוגדרים כנהיגה ללא רישיון נהיגה?

ישנם מספר מקרים שאותם ניתן לכלול על פי החוק כעבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה או נהיגה ללא רישיון נהיגה מתאים:

  1. נהיגה ברכב בזמן שרישיונכם נפסל או נשלל.
  2. נהיגה ברכב בזמן שתוקף רישיונכם פג ואינכם חידשתם אותו בזמן.
  3. נהיגה ברכב מבלי שהוצאתם רישיון נהיגה מעולם או עברתם טסט.
  4. אתם הרשיתם לנהג שאינו מורשה לנהוג להשתמש ברכב שלכם.
  5. נהיגה ברכב שאינו מותר לכם לנהוג בו על פי רישיון הנהיגה שלכם.

כל אחד מהמקרים הללו יכול לסבך אתכם עם החוק, אך כמובן שישנה ענישה שונה בין כל מקרה ומקרה.

מהי העבירה הקלה ביותר ומהי העבירה הקשה ביותר?

כמובן שלא משנה איך בדיוק ביצעתם את העבירה, בית המשפט לדיני תעבורה יכול לראות בחומרה כל אחת מהעבירות הללו. לכן זה לא באמת משנה עד כמה חמורה העבירה שביצעתם, כי בסופו של יום העונש יכול להיות כמעט זהה.

באופן טבעי העבירה החמורה ביותר היא נהיגה מבלי להוציא רישיון נהיגה מעולם או מבי לעבור את מבחני הרישוי. בית המשפט רואה את העבירה הזאת בחומרה בכדי שיהיה ניתן להרתיע אנשים אחרים מלבצע את הפעולה הזאת. הענישה על העבירה הזאת יכולה לנוע בין איסור הוצאת רישיון ועד אפילו מאסר בפועל.

גם נהיגה בזמן שרישיונכם נפסל או נשלל היא עבירה חמורה שבית המשפט לא מקל בה ראש. גם כאן בית המשפט יכול להאריך בצורה משמעותית את תקופת השלילה או הפסילה, ושוב במקרים קיצוניים ישנה אפשרות למאסר על תנאי או מאסר בפועל.

כל שאר העבירות הן קצת יותר קלות, אך כמובן שכל מקרה יישקל לגופו וכך בית המשפט מקבל החלטה טובה ואפקטיבית יותר. קשה מאוד להעריך על רגל אחת מה יפסוק בית המשפט כי ישנם עוד לא מעט אלמנטים שיכולים להילקח בחשבון.

מדוע חשוב לפנות לעורך דין לדיני תעבורה?

כמו שבטח הבנתם ישנם לא מעט מקרים שבהם שוטר יכול לעצור אתכם על נהיגה ללא רישיון. אך יתרה מכך, לרשותו של בית המשפט ישנה אפשרות לפסוק עונשים קלים וקשים בהתאם לטענות שלכם. לכן חשוב מאוד שתפנו לעורך דין לדיני תעבורה על מנת שייצג אתכם בצורה נאמנה ויסייע לכם לטעון טענות שיקלו על העונש שלכם. לבד יהיה קשה לכם להתמודד עם השאלות שיעלו על השולחן, והסיכוי שלכם לקבל עונש מקל יהיה נמוך במיוחד.

באדיבות: https://www.pexels.com/photo/speedometer-gauge-reading-at-zero-104836/

Related Post

המלכה האם

Posted by - דצמבר 27, 2022 0
המופע המרהיב של להקת "החבצלות" היה השנה מרגש במיוחד לאור הפרידה מאם הרקדנים מנהלת "חבצלות"  שולה שמידק אחרי 27 שנה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות