נתניה: למעלה מ- 3,700 יח"ד בפינוי בינוי אושרו עד תחילת השנה 

7 0

 

קצב מוגבר באישור פינוי בינוי: נתניה ממוקמת במקום השביעי הארצי כעיר בה אושרו הכי הרבה יח"ד בפינוי בינוי עד סוף 2018; זנזורי: נתון חיובי, אך יש עוד מקום להשתפר.

 

למעלה מ-3,700 יח"ד בפינוי בינוי אושרו בנתניה עד תחילת השנה, כך עולה מנתוני הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית שפורסמו בימים אלו. נתון זה ממקם את נתניה במקום השביעי,  כעיר בה אושרו הכי הרבה יחידות דיור בפינוי בינוי עד סוף שנת 2018.

העיר שממוקמת בראש הטבלה את הטבלה היא תל אביב עם 6,813 יחידות דיור. לעומת זאת אם בוחנים את מספר יחידות הדיור שאושרו בפינוי בינוי ביחס לגודל האוכלוסייה, העיר שמובילה היא קריית אונו עם 4,368 יחידות דיור ואחריה מדורגת יהוד-מונסון עם 2,984 יחידות דיור.

 

רפי זנזורי, יו"ר ארגון הקבלנים בנתניה, מסר בתגובה כי "אמנם נתניה מדורגת ברשימת 10 הערים המובילות בפינוי בינוי, אך אני סבור כי יש עוד מקום להשתפר בתחום ולהמשיך לעודד פרויקטים מסוג זה, שכן התחדשות עירונית היא הדרך המרכזית להגדיל את היצע הדירות במרכז העיר. אני מאמין כי בשלב הראשון, כדי למנוע הגירה שלילית מהעיר אל ערים סמוכות, הלקוחות הטבעיים של הדירות בפרויקטים הללו הם תושבי העיר, צעירים שיכולים לחזק את המרכז אשר בהשוואה לשכונות החדשות כמו עיר ימים, נחלש משמעותית במהלך השנים. החזרת האוכלוסייה הצעירה אל מרכז העיר היא הכרחית. ציפוף מרכז העיר באופן משמעותי הוא חשוב ביותר, הוא מאפשר לייצר מסה קריטית שתצדיק מסחר איכותי, תרבות ופנאי ותחבורה ציבורית. מדובר באוכלוסייה חזקה ואיכותית שצורכת הרבה מאוד שירותים של פנאי ובידור ויש ביכולתם לחזק את המסחר והעסקים באזור. ציפוף ועירוב שימושים חשובים לחיזוק מרכז העיר ולשמירה על חיות האזור".

רפי זנזורי. צילום יח"צ

 

Related Post

עוברים לשעון חורף

Posted by - 26 באוקטובר 2021 0
ישראל עוברת לשעון חורף ב- 31.10.21 במעבר שבין מוצ"ש ליום א', האם זה רווח או הפסד?  שעון חורף ושעון קיץ,…

תפסיקי לקנות!

Posted by - 18 ביולי 2018 0
אנו חיים בתוך מערכת המעודדת צריכה של מוצרים ושירותים כערך מרכזי. המוטו הרווח הוא שצריך לקנות כל הזמן וכמה שיותר…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות