נתניה הכתירה חתן וכלת תנ"ך חדשים

8 0

ביום שני האחרון התקיים חידון התנ"ך העירוני ע"ש יעקב חומרי לילדים ונוער מטעם היחידה לתרבות יהודית בעמותה לחינוך בלתי פורמלי. החידון   התקיים בהיכל התרבות על שם אריק איינשטיין בעיר.

עשרים ושישה נערים ונערות מגילאי 11-16 התמודדו על תואר חתן/כלת התנ"ך של העיר נתניה. לאחר חידון מותח בו הפגינו המתמודדים ידע רב, קטפו את תואר בועז זינגר מבית הספר 'נעם' בנים והודיה מילגרום מבית הספר 'בר אילן' בנות עם לא פחות מ – 100 נקודות כל אחד.

הפתעת החידון הגיעה דווקא מבית הספר הממלכתי 'שמרית אור' שנציגיו הצליחו לתפוס את המקום השלישי והרביעי, כאשר תלמידת ביה"ס שני ברר שזכתה במקום השלישי הצליחה להרשים את השופטים במיוחד בידע הרב שהפגינה.

את החידון שפטו סגני ראש העיר חגי חדד ודניאל בשארי, וכן חבר המועצה הרב משה לחובר, מנכ"ל העמותה לחינוך בלתי פורמלי, משה קייזלר ונציג סיירת חות"ם של משרד החינוך – מאיר לדרמן.

השנה החליטו מארגני התחרות לגוון ולאחר שנים רבות וטובות של הפקת חידונים יחד עם חתן התנ"ך העולמי לשעבר – יואב שלוסברג, על הפקת התחרות הופקדה הנהגת התנ"ך הצעירה של משרד החינוך בהובלת חננאל מלכה.

רועי זלצר מנהל היחידה לתרבות תורנית בעמותה לחינוך בלתי פורמלי ציין כי: "המספר הגבוה של המתמודדים ורמת הידע שלהם מראה כמה התנ"ך פועם בליבם של תושבי נתניה".

על האירגון של התחרות אמר רועי: "יש מקום לומר תודה רבה על העבודה המדהימה שעשו המארגנים ולמי שחיברו את שאלות החידון, מאיר לדרמן ואיתן שטרסברג ששמו להם למטרה לקדם את התנ"ך ואת לימודו".

 

צילום נמרוד גליקמן

Related Post

מחוננים על אזורית

Posted by - 2 בינואר 2018 0
ראש העיר, מרים פיירברג-איכר:  "פתיחת כיתת המחוננים הינה צעד נוסף בשורת השינויים הפדגוגיים שאנו עורכים במערכת החינוך, לרבות פתיחת מגמות…

מערכת חינוך דיגיטלית

Posted by - 25 בנובמבר 2020 0
במעמד שר החינוך, יואב גלנט, ראש העיר, מרים פיירברג איכר והממונה על החינוך, המשנה לראש העיר, עקיבא יצחקי – חולקו …

נלחמים על כל תלמיד

Posted by - 1 ביוני 2021 0
מנהל החינוך בעיר בראשות טובה דולב הציב לעצמו מטרה – נלחמים על כל תלמיד. זאת אל אף נתונים מרשימים לפיהם אחוז…

השיא נשבר: 79% זכאים לבגרות

Posted by - 16 ביולי 2019 0
  על-פי נתוני משרד החינוך, אחוז הזכאות לבגרות בנתניה עומד על 79%; גידול חד גם בשיעור התעודות העומדות בדרישות סף…

מורות המאה

Posted by - 4 בינואר 2023 0
נשות חינוך מנתניה זכו בתואר מורות המאה של מנהל החינוך הדתי הארצי לשנת תשפ"ג.ואלה שמות : איזבל מימון, מחנכת בבית…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות