נתיבי ישראל מרחיבים נתניה

11 0

עומסי תנועה כבדים בימים אלה בכביש 57 – כביש הרוחב המחבר בין נתניה, כביש 4 וכפר יונה; הסיבה: נתיבי ישראל מרחיבים ומאריכים הנתיבים

מאת ברק גולן

חברת נתיבי ישראל החלה בעבודות להארכת נתיב התנועה בכביש 57 שמאלה לכיוון דרך דגניה שבשכונת קריית השרון.

הארכת הנתיב תאפשר זרימת תנועה טובה יותר מכביש 57 לכניסה למזרח העיר וכן תקטין את העומס משני הנתיבים הממשיכים לכיוון היציאות לכביש החוף ולצפון ומרכז העיר. מדובר בשלב ראשון בשדרוג כולל של כביש 57, העובר דרך נתניה, כפר יונה ויישובי המועצה האזורית לב השרון.

במסגרת השדרוג, ייסללו נתיבי תחבורה ציבורית ושבילי אופניים משני צדי הכביש.

בהמשך, הכוונה היא לבטל רמזורים ולהקים "מחלפונים" לאורך הכביש, כדי לאפשר נסיעה רציפה לכיוון כפר יונה ללא רמזורים עד כביש 6 (חוצה ישראל), ולכיוון נתניה עד היציאות לכביש החוף.

שדרוג הכביש הוא חלק מתכנית עבודה כוללת לתשתיות התחבורה באזור נתניה רבתי, בהיקף של מיליארדי שקלים, שעליה סיכמו ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, וממלא מקומה, אלי דלל, הממונה על התחבורה, עם שר התחבורה דאז, ישראל כץ.

פיירברג-איכר מסרה לעיתון השבוע בנתניה, כי "העירייה עושה בשנים האחרונות כל מאמץ כדי לקדם את תשתיות התחבורה של נתניה ממנה ואליה וכדי להקל עד כמה שניתן על תושבי העיר והבאים בשעריה. בין הפרוייקטים הבולטים המקודמים לאחרונה ניתן למנות את כביש איינשטיין ואת מיחלוף גשר האחדות".

ואילו ממלא מקומה, אלי דלל, הוסיף כי "זו הסנונית הראשונה לשדרוג כולל של הכביש, המשמש רבים מתושבי נתניה. ראש העירייה, אנוכי ואנשי המקצוע ממשיכים לפעול למען תחבורה יעילה ומשופרת לתושבי העיר".

צילום באדיבות עיריית נתניה

Related Post

דבר אליי בפרחים

Posted by - 11 באפריל 2018 0
חג הפסח כבר מאחורינו, מה שאומר שעונת האביב בשיאה. תקופת האביב מציינת פריחה, צמיחה ולבלוב.  ואיך אפשר לדבר על פריחת…

Posted by - 30 בינואר 2024 0
סיבות נפוצות לכאבים בחזה ואיך מתמודדים? חשוב להכיר את הסיבות השכיחות לכאבים בחזה, מבעיות הקשורות ללב ועד למחלות ריאה, ולהצטייד…

שלום כיתה א'

Posted by - 28 באוגוסט 2019 0
העיר נתניה פותחת את שנת הלימודים תש"פ עם שיא חדש: 417 גני ילדים, 55 בתי ספר יסודיים וכן 28 בתי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות