נתיבים להורות

9 0

במרכז הורים וילדים שמפעיל אגף הרווחה מזמינים אימהות אחרי לידה להצטרף למעגל אימהות ותינוקות שיעזור להם לעבור ביחד את התקופה המיוחדת. 

במרכז הורים וילדים שמפעיל אגף הרווחה של עיריית חדרה מפעילים שירות חדש לתושבי העיר, תוכנית נתיבים להורות לגיל הרך.

לדברי מנהלת המרכז אילנה פרימוביץ, התוכנית מיועדת למשפחות צעירות תושבות חדרה, המוכרות ומטופלות במחלקה לשירותים  חברתיים, אשר להן ילדים בסיכון בגיל הרך, מלידה ועד גיל שש. משפחות שחוות קושי בתפקוד ההורי וביחסי הורה ילד וזקוקות לתמיכה, הדרכה וטיפול בהורות.

במסגרת תוכנית נתיבים להורות ניתן שירות מקצועי וחם המכוון לצרכים הייחודיים של הורים בשלב החיים הראשוני של הקמת המשפחה, לידת הילדים, והתהוות מערכת ההורות והאחאים. המשפחות זוכות לתמיכה, ידע וכלים המסייעים להם ביצירת חוויית הורות מיטיבה הן בהווה והן לקראת העתיד, כאשר הדגש הוא על חיזוק הקשר שבין ההורה לילד.

במרכז הורים וילדים מסבירים כי השנים הראשונות של ההורות הן שנים מכריעות בהתפתחותו של הילד וכך גם בהתפתחותה של המשפחה כולה.

כחלק מהמענים הקהילתיים במרכז יינתן מענה ייחודי לאימהות לאחר לידה יחד עם תינוקן.

חוויית האימהות טומנת בחובה קשת של מצבים ורגשות, החל מרגעי שמחה והתרגשות לצד רגעי תסכול, חוסר סבלנות ותחושת בדידות.

חוויית האימהות טומנת בחובה קשת של מצבים ורגשות, רגעי שמחה והתרגשות לצד רגעי תסכול, חוסר סבלנות, אי ידיעה ובדידות. במסגרת עבודת המרכז נפגשים הצוותים עם המשפחות  נשים רבות בתקופת המעבר לאימהות ולאחר לידה. בשיחות עם נשים לאחר לידה עולה שמעבר לקשיים שהן מעלות (עייפות רבה, עצב, בהלה מהשינוי והטוטליות הכרוכה בשינוי, אשמה שלא התאהבו מיד בתינוק ועוד) כולן שיתפו בתחושת בדידות והיעדר מערכת תמיכה מספקת, משפחתית וקהילתית.

ההתאוששות הגופנית והנפשית מהלידה לצד הטיפול האינטנסיבי ברך הנולד דורשים מהאם כוחות רבים. זוהי תקופה רבת שינויים שבמהלכה מתעוררות מחשבות ושאלות רבות.

האימהות מוזמנות לקחת חלק במעגל אימהות ותינוקות לאחר לידה בו יוכלו לשתף ולהתייעץ  על  כל מה שמעסיק אותן בתקופה מיוחדת זו, ולמצוא את עצמן בתוך חוויית האימהות.

מעגל האימהות ישמש כבית חם המהווה מרחב מכיל ולא שיפוטי בו תוכלנה לשתף ולגעת במגוון הנושאים והקולות שבתוכן. מעגל בו יזכו לתמיכה, הכרה והבנה שהן אימהות טובות דיין. מעגל בו יחוו הנאה בקשר עם התינוק ובעיקר ירגישו שמתמודדות יחד עם תקופת ההסתגלות לאימהות.

"אין סיבה לעבור את התקופה הזו לבד", אומרים במרכז הורים וילדים, "ובאמצעות ההצטרפות למעגל יכולות האימהות לחוש את היחד".

במסגרת מעגל האימהות יתקיימו עשרה מפגשים המיועדים לאימהות לאחר לידה ותינוקות עד גיל זחילה, שבהם ידברו, יכירו, ייהנו מזמן משותף עם התינוקות באמצעות פעילויות מהנות של מגע, תנועה וצילום. המפגשים יעסקו בחוויית הלידה, שיתוף ועיבוד חוויית הלידה, עיצוב הזהות האימהית; הנקה או בקבוק; דימוי גוף; מיניות וזוגיות לאחר לידה; התמודדויות יומיומיות עם המחסור בשעות שינה, הבכי התמשך ועם שאלות שעולות בתקופה זו; אימהות וחזרה לעבודה;  זיהוי מענים מחזקים ועוד.

מפגשי הקבוצה יתקיימו במרכז הורים ילדים בהנחיית העובדת סוציאלית, פסיכותרפיסטית ומנחת קבוצות ענת עראקי כהן, והמרפאה בעיסוק ופוטותרפיסטית טליה אבני.

מרכז ילדים הורים ע"ש גרוסמן, בניהולה של אילנה פרימוביץ, הוא מרכז משפחתי טיפולי הפועל באמצעות אגף הרווחה של עיריית חדרה, ואף בנוי פיזית כמודל של בית על מנת לאפשר למשפחות להרגיש נוח באווירה מקבלת, חמה, מכילה ומכבדת.

ניתן להירשם לקבוצה האמורה להיפתח ב-4 בנובמבר. פרטים והרשמה 04-6303110/111.

 

 

 

Related Post

ראש עיר חדש בחדרה

Posted by - 27 בינואר 2022 0
ניר בן חיים נבחר לתפקיד ראש העיר בפועל בישיבת מועצת העיר. ביומו הראשון כינס את מנהלי האגפים והחברות העירוניות לתחילת…

חדרתי לא מדביק חדרתי

Posted by - 28 באוקטובר 2020 0
ראש העיר צביקה גנדלמן מינה צוות הסברה מוגבר בראשות הסמנכ"ל וראש מנהל חברה וקהילה, ד"ר אסנת ספורטה, על מנת לגבש…

יריד מעברים

Posted by - 10 בפברואר 2019 0
בשיתוף אגפי החינוך והרווחה התקיים יריד המציג את תוכניות ההמשך המוצעות לילדים עם צרכים מיוחדים העומדים לסיים את לימודיהם במערכת…

שיעור אחר לתלמידים

Posted by - 31 במרץ 2019 0
במסגרת פרויקט "שיעור אחר" למדו בבית ספר "אחד העם" קורס העשרה  בנושא טכנולוגיה, מחשבים ואינטרנט, לשימוש מושכל ויעיל בעידן המידע. …

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות