נשים באקסטרים

6 0

במשך שנים הן מתענגות על רפטינג בנהר סוער, טרקים בנוף פראי וסנפלינג וטיפוס בגבהים; לקראת סיום העשור החמישי לחייהן, החליטו אסנת פס ואורית דורון, להפוך התחביב למקצוע.

את האהבה שלהן לטבע, לטיולים ולפעילויות אקסטרימיות ומאתגרות, מקיימות אורית דורון ואסנת פס כבר שנים ארוכות, אך רק כעת, כשהן לקראת סיום העשור החמישי לחייהן, עם משפחות וילדים, השתיים החליטו לקחת את התחביב הכי גדול שלהן ולהפוך אותו למקצוע.

אומנם, האחת היא בעלת עסק עצמאי בתחום הגרפיקה ופיתוח לומדות ממוחשבות, ואילו השנייה מבלה הרבה משעות היום במשרד כרואת חשבון. אולם, שתיהן מודות, שתמיד חלמו להדריך טיולים אתגרים. אחרי תקופת הכנה מתאימה, בחודשים הקרובים הן יחלו להוציא טיולים אתגריים לנשים בלבד, שאוהבות כמוהן לבחון את גבולות היכולת, להביט לטבע בעיניים ולהתמודד עם האקסטרים שהוא מציע.

השתיים תקיימנה את הטיולים במסגרת חברת "דרכי ברזל", המתמחה בחופשות בנות שבוע ימים. אולם, זו פעם ראשונה בה הטיולים האתגריים נבנו במיוחד עבור חוויה נשית.

"אצלנו בטיולים, ניתן יהיה לפגוש את הגרסה הנשית " מספרת אסנת, "אני התחלתי עם טיולי נשים לפני כשש שנים ורציתי לעשות את זה בשביל החוויה. עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר מסתם חוויה עבורי. בתחילה השתתפתי כמטיילת בטיולי נשים, ולאחר מכן התנדבתי בטיולי נשים אתגריים כמלווה בצוות הלוגיסטיקה. לאחרונה התחלנו אני ביחד עם אורית, לארגן את טיולי הנשים הראשונים שאנחנו נוציא. גם את אורית פגשתי במהלך טיולי הנשים והיה לנו חיבור טוב. לשתינו הייתה שאיפה להפוך את האהבה שלנו לטייל ולפעילויות אקסטרים למשהו שהוא יותר מתחביב, וכעת אנחנו הולכות לעשות את זה".

מדוע יותר ויותר נשים מעדיפות להצטרף לטיולים ולמסלולים המורכבים רק מנשים?

"יש משהו בקבוצה המורכבת רק מנשים, אשר מעניק כוח שאי-אפשר למצוא בשום טיול אחר. יש בזה המון העצמה, תמיכה ורגש שלא מוצאים ביום יום ולא בקבוצות מעורבות. אנחנו עדות לכך גם בשל העובדה שלאחר טיולים כאלה נשארות הרבה מהנשים בקשר אחת עם השנייה ונוצרות חברויות בנפש. אלה חוויות שעוברים יחד במהלך הטיול ואשר מייצרות איזה שהוא חיבור מיוחד. כל אחת לוקחת את העוצמה הזאת לכיוון שלה, כמו שאני ואורית לקחנו את זה לכיוון של לארגן טיולי נשים. זה פתח לנו את האפשרות להגשים את השאיפות והחלומות שלנו. אחרי שנים בהן עבדנו במקצועות שלנו, גידלנו את הילדים והיינו עסוקות בדברים אחרים, אנחנו מוכנות עכשיו להדריך בעצמנו".

yf1

איזה דברים גילית על עצמך במסעות רווי האתגר האלה?

"יש לטיולים כאלה אפקט מאוד מעצים. זה מאפשר לך להיות הכי קרובה אל עצמך ולהתבונן פנימה. יותר מכך, מסע אתגרי מאפשר לכל אישה לצאת מאזור הנוחות שלה ולהתמודד עם דברים חדשים, שבאמצעותם היא מגלה מחדש את הכוחות שבה. לטבע עצמו יש איכויות מיטיבות רבות, בין היתר, הוא העניק לי אומץ וחיבר אותי למקומות עמוקים".

הטיול הראשון שהבנות מתכננות יתקיים בחודש יולי ביוון ההררית. מעבר לנוף שונה לחלוטין מהנוף בו פוגש התייר הממוצע שבוחר בית מלון מפנק וטברנה צמודה, מדובר במסלול הכולל טרקים עם ראפטינג, סנפלינג במפלים, הליכה על מצוקים עם כבלים ועוד. "כתפיסה נשית וגם חברתית, המסלולים מצד אחד מאתגרים, אך לנו גם חשוב הפינוק שאחרי המסע היומי – באוכל ובתנאי הלינה", היא אומרת ומוסיפה: "עבורי זה טיול אתגרי אך גם טיול שיש בו פינוק".

טיולים אתגריים יכולים להתאים לכל אחת?

"אנחנו כעיקרון לא מגבילות את הגילאים. יכולות להגיע לטיולים כאלה גם נשים בגילאי שישים ומעלה שנמצאות בכושר טוב. אנחנו, כמובן, מבררות עוד לפני ההרשמה את כל הפרטים לגבי הנרשמת, בין אם מדובר במישהי שתהיה לה היכולת לשחות, שלא יהיה לה פחד גבהים, ושתהיה מוכנה לפעילויות האחרות בטיולים. הטיולים הללו, עם כל כמה שהם מאתגרים, לא מצריכים הכנת טירונות בקומנדו או תעודת וונדר-וומן".

כאימהות, איך הילדים שלכם מתייחסים לתחביב שלכן שהפך כעת ממש למקצוע?

"הם מבסוטים מאוד מכל העניין. הילדים רואים את השינויים שהחוויות מהסוג הזה עשו לי ואת העוצמות שהטיולים האלה העניקו לי. הם מפרגנים לי מאוד, עפים על זה שאני חובבת פעילויות אקסטרים וגאים בי על כך שהחלטתי ללכת עם זה לצד המקצועי ולהגשים את השאיפות שהיו בי".

מניסיונכן, איך בני הזוג של נשים המשתתפות בטיולים אתגריים לנשים בלבד מקבלים זאת?

"יש לפני ויש אחרי. גברים שמפרגנים לבנות הזוג, הם גם אלה שיודעים שאישה מאושרת עושה גם בעל מאושר. זוגיות זו הדדיות והכלה. מעבר לזה, הטיול האתגרי עצמו מעניק הרבה כוח, אושר והעצמה לאישה – דבר שתמיד חוזר ובצורה חיובית לתא המשפחתי והזוגי".

 

צילום נדב פס

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות