נציג פיקוד העורף ומשרדי הממשלה: "נתניה מהווה מודל לרשויות אחרות במוכנותה לחירום"

8 0

 

בביקורת משולבת של פיקוד העורף, רשות החירום הלאומית ומשרדי הממשלה: נמצאה עיריית נתניה מוכנה לשעת חירום. 

בצל ההסלמה והירי המאסיבי לעבר יישובי הדרום, נערכה בשבוע האחרון ביקורת משולבת של פיקוד העורף, רשות החירום הלאומית ומשרדי הממשלה, לבחינת היערכותה של עיריית נתניה לשעת חירום. הביקורת שנקבעה מראש – נערכה בהשתתפות ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, חבר המועצה עקיבא יצחקי, מנכ"ל העירייה אבי בן חמו, ראשי המנהלים והאגפים בעירייה, מנהלי מחלקות ועובדים רבים נוספים.

את ההכנות לביקורת שנמשכו מספר חודשים הוביל אגף החירום בראשותו של יוסי בר. בסיכום הביקורת ציינו המבקרים לשבח את היערכות העירייה ומוכנותה למצבי חירום שונים, ואת היותה מופת ודוגמה לרשויות מקומיות אחרות וכן את הרמה הגבוהה והמקצועיות שהשתקפה בכל נושא שנבדק.

הביקורת כללה בדיקת היערכות , מוכנות העירייה ותוכניותיה בכל תחומי פעילותה לרבות בתחומי ההנדסה, תשתיות, חינוך, רווחה, פסיכולוגיה, בריאות, קליטת עלייה, תיירות, לוגיסטיקה, משאבי אנוש וכמובן בטחון וחירום כאשר הבקרים בדקו  את הנהלים ואת היכולת של כל בעלי התפקידים בעירייה לעבור במהירות משגרה לחירום וכן את יכולת העירייה לפתוח בין היתר, מרכז מידע חירום לתושבים ולתת את השירותים החיוניים בשעת חירום ולדאוג לרציפות התפקודית של העיר.

במקביל –  נבדק גרף האימונים וההדרכות בנושא, שנערכו במערכת העירונית , לאורך שלוש השנים האחרונות.

מנכ"ל העירייה, אבי בן חמו, סיכם ואמר: "עיריית נתניה מקיימת תרגילים והשתלמויות ומשקיעה רבות במוכנותה של העיר לשעת חירום. ראוי לציין את שיתוף הפעולה בין כלל הגורמים העירוניים לבין פיקוד העורף ומשרדי הממשלה השונים ועל כך יבורכו כולם".

 

 

 

 

 

 

Related Post

עם הספר

Posted by - 24 במאי 2022 0
השבוע נפתחו חגיגות חודש הספר העברי ברחבי העיר . מאת בניה גואטה במסגרת חודש הספר נפגשה הסופרת הנתנייתית זוהר אביב עם…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות