"נעשה הכל כדי להעלות חיוך על פניכם"

8 0

קבוצות הליכה, ריקודי שורות, פילאטיס, תרגילי גמישות, ריקודי עם, התעמלות בונה עצם ועוד ועוד – מינהל הרווחה בעיריית נתניה-המחלקה לאזרחים וותיקים מזמינים אתכם האזרחים הוותיקים לתכניות פנאי והפגת בדידות

" הדרך לאריכות ימים ואיכות חיים טובה יותר בגיל המבוגר, קשורה קשר הדוק בפעילות, מציאת עניין ומשמעות בחיים", אומרים במינהל הרווחה בעירייה

אחת האוכלוסיות שנפגעה במיוחד מאז פרוץ מגיפת הקורונה בתחילת 2020 הינה אוכלוסיית האזרחים הוותיקים. בעיר נתניה כ- 54,000 תושבים בגיל השלישי שמצאו את עצמם בימי הקורונה מתמודדים עם בדידות. גם אזרחים שבעבר נהגו לקיים שגרת חיים פעילה, איבדו שגרה זו ואולצו לריחוק חברתי.

עובדה זו העסיקה רבות את העוסקים במלאכה בעיריית נתניה ובהנחיית ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, שהכירה בחשיבות הנושא, משמעותו וקידומו, הגה מינהל הרווחה והשירותים החברתיים בעירייה את התכניות לאזרחים הוותיקים ויחד עם משרד הרווחה, המשרד לשוויון חברתי ומפעל הפיס הכירו בבדידות כמגיפה בפני עצמה, הכרה אשר הובילה לייזום ולפתח תכניות ומענים לסוגיה זו. 

תכניות רבות ומגוונות להפגת הבדידות יצאו לדרך בשנה האחרונה וסייעו רבות לאזרחים הוותיקים להתמודד עם המציאות החדשה שנכפתה עליהם. כעת, כאשר מבצע החיסונים בעיצומו, יוצאות לדרך עשרות תכניות נוספות המותאמות במיוחד לאזרחים הוותיקים.

אחת התכניות היוצאת לדרך ממש בימים אלה הינה תכנית "נעים בשלישי" ביוזמת המשרד לשוויון חברתי, הכוללת מגוון סדנאות תנועה וספורט בהדרכה מקצועית וללא עלות. פעילות זו תתקיים באוויר הפתוח – בגנים ובחצרות המועדונים החברתיים בעיר. בין הפעילויות המוצעות לאזרחים הוותיקים: הליכה נורדית (הליכה עם מקלות הליכה), גמישות, פילאטיס, התעמלות בונה עצם, קבוצות הליכה, התעמלות בונה עצם, עיצוב סטטי ודינאמי, ריקודי שורות, זומבה, ריקודי עם ועוד.

לצורך השתתפות בפעילויות "נעים בשלישי" יש להירשם מראש במחלקה לטיפול באזרחים ותיקים בטלפון: 09-8603356. חברי המועדונים יכולים להירשם אצל רכזות המועדונים.

מנהלת המחלקה לטיפול באזרחים הוותיקים במינהל הרווחה, גילה גלעדי, מסבירה: "הקורונה הוציאה הרבה מאוד אזרחים ותיקים ממעגל הפעילות שהיתה להם עד כה, גם אלו שעד הקורונה לא חשו בודדים כי היו עטופים בפעילויות, עם פרוץ הקורונה הפכו לבודדים. מצאנו את עצמנו פוגשים כאב של אזרחים ותיקים – כאב של בדידות ומרחק ממשפחה וחברים. ידוע כי המתכון לאריכות ימים ואיכות חיים טובה בגיל המבוגר הוא תולדה של פעילות, מציאת עניין ומשמעות בחיים, ואנו מזמינים את כל האזרחים הוותיקים לעשות זאת ולהשתתף במגוון התכניות שאנו מציעים".

ראש מינהל הרווחה והשירותים החברתיים, רותי גור, מציינת: "אנו למדים מהאזרחים הוותיקים שכבר הצטרפו בעבר לפעילויות במועדונים החברתיים, שהדבר שיפר משמעותית את איכות חייהם. כעת, עם מבצע החיסונים הנרחב – בטוח יותר, ועל-כן אני קוראת לכם האזרחים הוותיקים המחוסנים, לחזור ולהיפגש באוויר הפתוח עם חברים ומדריכים מוסמכים, תחת שמירה על הנחיות משרד הבריאות ושמירה על בריאותכם. הדבר יתרום לכל אחד ואחת מכם ויעלה חיוך על פניכם, וזו המטרה שלנו". 

'נעים בשלישי' הינה תוכנית אחת מתוך סל מענים רחב הכולל תוכניות ומיזמים שונים כגון: תכנית "מיזם שמחה" – שילוב הופעות אמנים בבתי דיור מוגן ובבתי אבות, תכנית "מתחברים" – פעילי שכונות ואזרחים ותיקים המתנדבים למען אזרחים ותיקים, "חבר לחיים"-ליווי פרטני של אזרחים ותיקים ע"י מתנדבים עובדי העירייה, "רגעים עם סבא וסבתא" – קשר וסיוע של מתנדבים בצרכים אינסטרומנטאליים, "קהילה תומכת"- תכנית קהילתית המעניקה מעטפת של בטחון, הגנה ופעילות חברתית לעידוד שייכות לקהילה, "העשרת מיומנויות השפה העברית"- למידה במתכונת אולפן ליוצאי אתיופיה, בריה"מ וצרפת, "מחוברים לחיים, מועדון וירטואלי"-תכנית לאזרחים הוותיקים ניצולי השואה המחוברים לפעילות באמצעות ערוץ ייעודי, "ידידים במדים"- קשר בין אנשי קבע לאזרחים הוותיקים, ניצולי השואה, "אוריינות דיגיטלית"- אפליקציה להפגת בדידות, חלוקת טאבלטים תרומת מפעל הפיס, אוריינות דיגיטלית באמצעות תלמידי תיכון והכשרת אזרחים ותיקים בזום, "סדנאות לקידום בריאות"-תכנית המקדמת אורח חיים בריא בדגש על זכרון ושכחה, תזונה פעילות גופנית, "סדנאות להגברת החוסן האישי והקהילתי"-התמודדות עם הלחצים בזמן קורונה, "סדנאות לכתיבת סיפורי חיים"-העלאת חוויות ותובנות אישיות על הכתב, "קבוצות הליכה"-הליכה באוויר החופשי לשיפור סיבולת לב-ריאה, כוח ובעיקר לשיפור מצב הרוח, "סדנאות חדר כושר למוח"-תרגול לשימור הזכרון ושיפור מיומנויות החשיבה, "סדנאות תרפיה באומנות"- סדנאות המיועדות למרותקי בית ולאזרחים שאינם משתתפים בפעילויות חוץ.

Related Post

דירות יוקרה בתל אביב

Posted by - 26 בפברואר 2020 0
קיימים לא מעט אנשים אשר מעוניינים להתחיל דירות יוקרה על מנת לשפר את איכות החיים שלהם, דירות יוקרה אלו דירות…

סוכות עם תרבות

Posted by - 16 בספטמבר 2018 0
בין אם אתם מתעניינים ואוהבים את צלילי הגיטרה, מוקסמים מעולמם הנוצץ של התכשיטים, או מעוניינים לגלות את סודות המדבר, בסוכות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות