נס הזוגיות

10 0

במשך כל השנה מגיעות מאות נשים אל הרב פנחס משה עגיב מחדרה בכדי שיברך אותן, בעיקר, בנושאי זוגיות. לקראת חנוכה, אמור לקרות נס הזוגיות עבור כמה עשרות מהן, כפי שקרה לפני כשנתיים לבתה של סילבי. 

אם בעבר ניסי חג החנוכה היו קשורים בקרבות המכבים ביוונים ובאש המנורה שבערה בדרך פלא לאורך שמונה ימים, הרי שכיום הניסים שבאמת מרגשים את האנושות, הם אחרים לגמרי.

אחד הדברים המרכזיים המעסיקים אנשים בימינו, הנמצאים עדיין בשלב הרווקות של חייהם, הוא להגיע לאהבה הגדולה ולזוגיות מוצלחת, וישנם מי שמוכנים גם להרחיק לכת ולבצע מעשים פחות סטנדרטיים בכדי להשיג אותן. מי שמסייע ללא מעט אנשים בכך, הוא הרב פנחס משה עגיב, שנענה לקראת חג החנוכה לבקשותיהם של עשרות גברים ונשים לברך אותם, כל זאת, בכדי שימצאו זוגיות או למען הולדת ילד. עבור אותם אנשים, הגשמת הבקשה היא לא פחות מנס חנוכה אמיתי.

40

"רוב הפונות אליי הן נשים המבקשות למצוא זוגיות, או זוגות המבקשים את ברכתי להולדת ילדים" מספר הרב עגיב, "יש כמה מועדים בשנה שלקראתם אני מברך את הנשים שפונות אליי. מדובר בעיקר בחגים סוכות, חנוכה ופסח. מגיעות אליי רווקות בכל הגילאים ומבקשות ממני את עזרתי בנושא הזוגיות. הן מבקשות לדעת מה הן צריכות לעשות כדי להיכנס לזוגיות טובה ומתי זה יקרה. לאחר שאני מדבר איתן בטלפון או פוגש אותן, אני בודק את הדברים לפי שמן ונותן להן מעטפה עם חותמת ותאריך, כשעד התאריך הזה אני צופה שהן יפגשו את החתן המיועד. לקראת חנוכה הענקתי מעטפות לכשמונים נשים, כאשר אני יודע מהודעות שהן שלחו לי, שרובן ככולן כבר נמצאות בזוגיות".

איך זה עובד? איך אתה מצליח לסייע להן?

"באופן כללי מי שמעוניין לפגוש אותי, אני עושה זאת ברצון. נשים מתקשרות אליי ומדברות איתי בטלפון או מגיעות לפגוש אותי בחדרה. כשמישהי מגיעה אליי, אני רושם את השם שלה, פותח את ספר התנ"ך ומבין מהי הסיבה שהיא לא מצאה זוגיות עד עתה ומתי זה יקרה לה. לאחר מכן אני אומר לה איזה דברים היא צריכה לעשות בכדי למצוא את הזוגיות שלה. מדובר בעיקר בקריאת פרקי תהילים ובהקמת מזל, שזה למעשה התרת קללות וכישופים. בין היתר, אני גם מבקש ממי שמגיעה אליי, לעבוד על מידה רעה כלשהי בכדי להשתפר".

האם מגיעות אליך רק נשים שרוצות זוגיות?

"לגמרי לא. מגיעים אליי אנשים עם כל מיני בקשות ובעיות. הייתה אצלי למשל רווקה שהייתה מעל גיל ארבעים וניסתה להיכנס להריון. היא לא הצליחה במשך זמן רב ואז הגיעה אליי למשרד. אמרתי לה שעד חנוכה היא תהיה בהריון. לא מזמן היא שלחה לי הודעה ואמרה לי שהיא בהריון, לאחר מכן היא הגיעה אליי כדי להודות לי. במקרה אחר, הגיע אליי זוג עם שני ילדים שבמשך שבע שנים ניסו להיכנס להריון ולהוליד ילד שלישי ולא הצליחו. זה היה בשנה שעברה ואמרתי להם שבין חנוכה לפסח היא תיכנס להריון וכך אכן קרה. הם הזמינו אותי לברית לאחר שנולד הילד וביקשו ממני שאהיה הסנדק".

אז מהו הדבר המיוחד שאתה עושה כדי לסייע לאנשים?

"מבחינתי אני לא עושה שום דבר. אני יודע רק לגלות איזה חסימות קיימות אצל אנשים כתוצאה מקללות וכישופים ולהתיר אותם. מי שעושה את הדברים הוא בורא עולם. המטרה מבחינתי היא לתת לאנשים את האמונה שהם יכולים להיות בזוגיות ולהוליד ילדים. אני לא עושה את כל הדברים האלה בשביל כסף ולא לוקח תשלום עבורם".

איך אתה עוד עוזר לאנשים בתחום הזוגיות- בעידן אפליקציות ההיכרויות למיניהן?

"אכן, יש היום הרבה בחורים ובחורות שמנסות להכיר ולמצוא זוגיות באמצעות אפליקציות. הן נפגשות עם אנשים שהן לא מכירות ורוצות לדעת לפני הפגישה אם הבחור שהן הולכות לפגוש הוא בשבילן. אני מבקש מהן שישלחו לי תמונה, את שם הבחור ואת שם האם של הבחור ולפי זה אני אומר להן אם לצאת לפגישה. בתמונה אני משתמש כדי לבחון את תווי הפנים של הבחור, ומחליט לפי חכמת הפרצוף. עם השמות שהיא מעבירה לי, אני בודק בספרים ורואה האם כדאי לה לפגוש אותו. ברוב המקרים אני אומר להן לפגוש את הבחור כי רוב הבחורים שאני רואה הם טובים".

אחד הסיפורים המעניינים של הרב עגיב, הוא בייעוץ שהעניק לאישה בשם סילבי והגיעה אליו לאחר ששמעה עליו בכלי התקשורת. כשפנתה אליו היא ביקשה ממנו שיברך את בתה בת השלושים בכדי שתמצא זוגיות. הדברים שאמר לה הפתיעו אותה מאוד.

"התקשרתי אליו וסיפרתי לו דברים לגבי בתי בת השלושים. הרבה שנים היא לא הייתה לה זוגיות ורציתי לדעת מתי היא תיכנס לזוגיות" מסבירה סילבי את התהליך, "זה היה בחודש ספטמבר לפני כשנתיים וביקשתי ממנו שיברך אותה. הוא אמר לי שהכול יהיה בסדר ושהחתן ידליק אתנו את נרות החנוכה, שזה בדצמבר. בנוסף, הוא אמר לי שעד פסח היא תתחתן. לא הבנתי איך בתוך שלושה חודשים היא תהיה מאורסת ואיך בתוך חצי שנה היא תהיה נשואה אם עדיין היא לא הכירה את הבחור, והאמת שהיינו סקפטיים מאוד, אך הוא צדק בהכול".

האם סיפרת לבת שלך שהיית אצל הרב?

"כן, אמרתי לה את הדברים שהרב צפה עבורה. היא אמרה לי שזה שטויות ושהיא לא מבינה איך זה יקרה, ואני אמרתי לה שנראה. חודש לאחר מכן היא הכירה מישהו, ולאחר מכן בחנוכה הוא הציע לה נישואים. הם התחתנו בפברואר ולאחר מכן גם נולד להם ילד".

איך לדעתך הוא עושה את זה? איך הוא יודע שהדברים האלה יקרו?

"אני לא ממש יודעת להסביר. הוא יודע לראות דברים ולאבחן. הוא כנראה מקבל את הנתונים בדרך כלשהי ויש לו אינטואיציה כזו המאפשרת לו לדעת".

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות