ניקוי ספות בד – איך עושים את זה נכון?

11 0

 

אנו מעצבים את הבית ורוכשים ספות שתהיינה נוחות, כאלה שכיף יהיה לרבוץ בהן. רבים אוהבים היום ספות מבד ומעדיפים אותן על פני ספות המיוצרות מעור ולכן יש לדעת לרכוש ספות אשר הבד שלהן קל לניקוי או אפילו ספות שהריפוד שלהן נשלף – כל זאת על מנת שניתן יהיה לבצע בקלות ניקוי ספות בד כאשר נכניס את הריפוד למכונת הכביסה והוא ייצא כחדש.

ישנם מקרים אשר בהם אנו מבחינים בכתם על הספה, מרטיבים מטלית ומתחילים לשפשף. כדאי לדעת כי פעולה זו אינה מומלצת ועשויה אפילו להזיק, יותר מאשר לעזור, ולהגדיל את הכתם. אחת התופעות הידועות היא שהכתם פשוט מתרחב לאחר שימוש במטלית לשפשופו. אז מה כן יעבוד? ובכן, יש להשתמש בחומר מתאים ולדללו עם מים, כמו למשל חומץ ומים. כמו יש לפעול בתנועות קטנות ועדינות, היות ותנועות רחבות פשוט יגדילו את הכתם.

ישנם בדי ריפוד לספות שכוללים הוראות ניקוי ספציפיות. לרוב, היצרן או החנות שממנה תרכשו את הספות, היא זו שתעניק לכם הוראות ברורות לגבי ניקוי ספות בד. יש הבדל בין כתם אשר נוצר בפינת הספה, לבין כתם שנוצר בקדמת הספה. כאשר הכתם בפינת הספה, ניתן יהיה ע"י חומרי ניקוי מתאימים לנקות אותו מיד. אם הכתם נמצא במקום בולט לעין, יש לפעול בזהירות, היות ופעולה לא זהירה, עשויה רק להגדיל את הכתם. איך מנקים ספה מבד? המדריך המלא לניקוי ספות בד.

תחזוקה נכונה ושוטפת של ספות בד

אז מה כוללת תחזוקה נכונה של ספות בד? ובכן, יש לפחות פעם בשבוע לשאוב באופן יסודי עם שואב בעל עוצמה חזקה את הספות העשויות מבד, באמצעות חלקי השואב שמתאימים לספות (מברשות עגולות או כאלו שמיועדות לשאיבת ספות) על מנת לשמור על ניקיון הספות. אם אתם מבחינים בכתם שנוצר זה עתה, יש לנגב עם מגבונים לחים את האזור ולהיזהר לא להספיג את הכתם בריפוד. על מנת לשמור היטב על ניקיון מערכת הישיבה שלכם, מומלץ לבצע ניקוי ספות בד מקצועי פעם בשנה, וכך להקנות לספות מראה נקי, רענן וחדש, כך שנעים יהיה לכם לשבת עליהן ולארח אורחים.

גם ניקוי ספות וגם סילוק ריחות רעים

ישנו יתרון רב בביצוע ניקוי ספות בד מקצועי. ראשית, יש לדעת כי השיטה של ניקוי מקצועי הינה באמצעות מכשור משוכלל וכן חומרי ניקוי מקצועיים שחברת ניקוי ריפודים עושה שימוש בהתאם לסוג הבד לאחר שאובחן נכון. השיטה היא באמצעות שאיבה מקצועית, הזרקה ויניקה. את הפעולה הזאת מבצעת חברת ניקוי ריפודים מספר פעמים. כשעה-שעתיים לאחר מכן, תחושו כי גם הריחות הרעים נעלמו מהספות העשויות בד וכן החברה מטפלת בקרדית האבק ומחטאת את הכתמים והלכלוך. התוצאה – ספה אשר נראית כי זה עתה נרכשה מחנות הרהיטים.

המאמר בחסות חברת ניקיון WeClean, אשר מספקת שירות ניקוי ספות בנתניה והסביבה. להזמנות חייגו 1700-500-318.

(קרדיט תמונה: https://pixabay.com/en/sofa-couch-wall-furniture-pieces-3094153/ )

Related Post

מציצים בסימן העלאת מודעות לנושא האלימות נגד נשים – רשת האופנה "סיליז" בפרויקט תרומה, עובדות עיריית נתניה במחאה מגדרית מיוחדת וגם – נערת ישראל שלנו בתאילנד

Posted by - 4 בדצמבר 2018 0
1.      רשת האופנה "סיליז" בשיתוף פעולה עם עמותת לא לאלימות בפרויקט תרומה למקלטים למען נשים מוכות להעלאת המודעות לנושא האלימות…

לגור בבית (מלון)

Posted by - 23 בספטמבר 2020 0
"שנת 2020 היא שנה מאתגרת בכל הרמות ובתוך כך היא הותירה ישראלים שתכננו לבלות את חופשת החגים באתרים ובריזורטים בחו"ל…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות