ניסיון תקיפה בסכין של שכנה לבניין והפרת הוראה חוקית

7 0

הנאשם הורשע לאחר ניהול הוכחות בעבירות החזקת סכין, איומים, ניסיון תקיפה והפרת הוראה חוקית. הנאשם והמתלוננת מתגוררים בבניינים סמוכים.

ביום 23.7.22 בשעה 23:30 לערך חנתה המתלוננת את מכוניתה בסמוך לביתה. בעת שיצאה מהרכב הגיע הנאשם למקום, אמר לה "מי את?" שלף סכין גדולה בעלת ידית צהובה אותה נשא על גופו, הניפה לעבר המתלוננת וניסה לדקור אותה. זו בתגובה הסתתרה מאחורי הדלת האחורית של מכוניתה, ונכנסה לתוך הרכב. הנאשם ניסה לפתוח את הדלת, בעוד המתלוננת נאבקה עמו כדי למנוע זאת ממנו. בהמשך ניסה הנאשם לפתוח את דלת הנהג, בעוד המתלוננת צורחת וקוראת לעזרה. כן הורשע הנאשם בהפרת תנאי שחרור ממעצר.

כפי שפורט בהכרעת הדין, לאחר שמאמציהם של ב"כ הנאשם ובית המשפט לשכנע את הנאשם לאפשר לעורכות דינו להגן עליו עלו בתוהו, נאלץ בית המשפט ליטול על עצמו, ככל הניתן, את המשימה של שמירה על זכויותיו של הנאשם.מעשיו של הנאשם באישום הראשון מגלים מסוכנות רבתי הנשקפת ממנו. "תוך כדי שמיעת העדות ניתן היה כמעט לחוש את חוויית הפחד – המתלוננת נאבקה על חייה – פשוטו כמשמעו. אדם זר ארב לה, ניגש אליה בשעת לילה כשיצאה ממכוניתה, והחל תוקף אותה בסכין.

כשהצליחה להסתגר בתוך מכוניתה ניסה הנאשם פעם אחר פעם לפתוח את דלת הרכב, בעודו מחזיק בסכין בידו האחרת, באמצעותה ניסה שוב ושוב לפגוע במתלוננת".

בית המשפט אימץ את עתירתה העונשית של המאשימה, וגזר על הנאשם 24 חודשי מאסר בפועל, בתוספת הפעלת 10 חודשי מאסר במצטבר, סה"כ 34 חודשי מאסר בפועל. כן הוטלו על הנאשם מאסר על-תנאי ופיצויים בסך 6,000 ₪ למתלוננת.

תמונה באדיבות pixabay

Related Post

בית המתנדב

Posted by - 6 באפריל 2022 0
טקס חנוכת ״בית המתנדב״ סניף נתניה מאת יאיר אברהם השבוע התקיים טקס פתיחת בית המתנדב לסניף נתניה, במעמד אישים ומכובדים…

למה צריך קורס תסרוקות

Posted by - 26 בדצמבר 2018 0
במבט מהצד, אין שום סיבה הגיונית לפיה אנחנו צריכים לעבור קורס תסרוקות בשביל להיות ספרים מקצועיים. כל מה שאנחנו צריכים…

המקרר הקהילתי של נתניה

Posted by - 29 בינואר 2020 0
בצעד מקורי הוצבו מקררים קהילתיים מלאים במזון לרווחת התושבים; המהלך ביוזמת אגף רבעים ושכונות מאת ברק גולן יוזמה קהילתית חדשה…

מצוקי החוף

Posted by - 1 בדצמבר 2020 0
המשרד להגנת הסביבה, עיריית נתניה והחברה הממשלתית להגנות מצוקי חוף הים התיכון מתחילים בביצוע עבודות להגנה על המצוק החופי בנתניה…
כלי נגישות