ניבושקה

8 0

ניב רביב ז"ל בת 27 מנתניה נרצחה עם בן זוגה ניראל זיני בביתם בקיבוץ כפר עזה ביום כ״ב תשרי תשפ״ד 07.10.2023
ניב – ׳ניבושק׳ה׳ – ואני הכרנו לראשונה בגיל 10. אני הייתי החדשה בכיתה והיא מיד גרמה לי להרגיש שייכת. התאהבתי בה מיד – חזקה, בטוחה בעצמה, שנונה ובעיקר החברה המושלמת. תמיד סמכתי על ניב והיא מעולם לא איכזבה. בכל נושא, ידעתי שהתשובה הנכונה תהיה אצלה. לא משנה כמה רחוקות היינו פיזית, ואיזה מסלול חיים בחרנו, החברות שלנו ניצחה כל מכשול.


היא הייתה המגדלור שלי, אחות בנפש וחברת אמת. מילדות, ניב לא יכלה לעמוד מנגד מול עוולות. כתלמידה ביסודי, ארגנה בלונים ועוגה ואיגדה את כל בנות הכיתה לחגוג יום הולדת לילדה שסבלה מחרם. בתיכון, ניב הדריכה ב״מכבי צעיר״ ילדי כיתה ד׳. בכל פעולה היא הנחילה לדור הצעיר את הערכים שבהם כל כך האמינה: אהבת הארץ, קבלת השונה, הצבת מטרות ודבקות בהן. בעקבות הניסיון שצברה בהדרכה, החליטה שזה יהיה ייעודה בשירות הצבאי.


עם השנים גיליתי שלניב יש כישרון חבוי, היא בפשטות ובטבעיות מצליחה לגעת בכולם. לא היו אצלה חלשים וחזקים, הסיסמאות האלו אף פעם לא עניינו אותה, היא מעולם לא שפטה, ובעיינה כולם היו שווים וראויים לחמלה, ואהבה. בעיניה הרגישות הייתה מצליחה לזהות כל סימן של מצוקה, ובאמצעות חיוכה המדבק ותבונתה ריפאה רבים.
כנערה לפני גיוס, במהלך שיטוט לילי בשכונה היא הבחינה באישה עם בנה עטופים בשמיכה ועליה כתמי דם. ניב נגשה אליה ותוך זמן קצר מצאה את עצמה בדרך לחיפה, מצילה אישה מוכה מידי בעלה. היא הבחינה תמיד באנשים השקופים, ומצאה את דרכה להושיט להם יד, גם נוכח סכנה.
ניב התגייסה לתפקיד חלומותיה בצבא. היא גויסה כמדריכת חי״ר, ולאחר כשנה יצאה לקצונה. היא לא הייתה כזו שהכול הגיע לה בקלות. היא עבדה קשה, שקדה, התמידה ומעולם לא הקלה על עצמה. להפך, תמיד אתגרה את עצמה והציבה יעדים גבוהים ביותר. וכך כצוערת בבה״ד 1, היא עשתה את המעבר הנדיר מעולם ההדרכה למבצעי והחלה את דרכה כקצינת אג״ם בחטמ״ר אפרים. בתום התפקיד, נשאבה חזרה לעולם ההדרכה, הרצון לחנך ולעצב את דור העתיד הוביל אותה, הפעם כמפקצ״ית בבה״ד 1. פקודיה סיפרו בשבעה כיצד העריצו אותה, ראו בה דמות לחיקוי ועד היום שומרים כל פתק עם מסר ושיעור לחיים שנתנה להם. בתפקידה האחרון שירתה כעוזרת מנהל הלחימה של אוגדת עזה. עם שחרורה המשיכה לשרת והייתה מילואימניקית פעילה.


ניב הלכה אחר ליבה ונרשמה ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה, תחום שתמיד חשבתי שיכלה ללמד אחרים. היא האמינה שהתואר יעזור לה להגשים את הייעוד שלה בטיפול באנשים. במהלך הלימודים היא התנדבה בבית החולים גהה, וליוותה שם ילדים ובני נוער. ההתנדבות שם הייתה תובענית לגוף ולנפש, אבל תחושת השליחות הובילה את ניב, ומדי שבוע היא חיכתה ליום בו תפגוש את המטופלים.
סיפור האהבה של ניב וניראל נרקם במהלך שירותם הצבאי. לכאורה הם היו הכי שונים זו מזה. הוא בחור מבית דתי והיא ממשפחה חילונית. המרחק בין בתיהם היה יותר מ-100 ק״מ ואת רוב הקשר העבירו בנסיעות בין המשפחות. אך, הם הצליחו לגשר על כל שוני. האהבה שלהם הייתה עוצמתית, מלאת תשוקה, צחוק, כיף, טיולים, ארוחות וחברים.
ניב וניראל מצאו במשותף את אהבתם לעזור לאחרים. ניראל בידיוק נרשם ללימודי משפטים כדי להגשים את חלומו לייצג הלומי קרב אל מול מערכת הביטחון ושאף ליצור תיקון בתהליך הזה שהוא בעצמו חווה וסבל.
לפני פחות מחצי שנה, החליטו לעבור לגור יחד בקיבוץ ״כפר עזה״. חיי הקהילה והשקט קסמו להם. ניב חששה מהמעבר ומהמרחק, אך את המקום תיארה כ״גן עדן״. באותה שבת ארורה גן העדן שדמיינה הפך לגיהינום, בו נרצחה יחד עם ניראל. משפחותיהם החליטו שגם המוות לא יפריד בניהם, והם נקברו יחדיו, כפי שהיו בחייהם.
הסיפורים הללו קטנו מלתאר את תרומתה לעולם, לניבושק׳ה יש כל כך הרבה שכבות ורבדים, אך הם מהווים עבורי צוואה ברורה ומדויקת. היא דאגה להנחיל אותה בקרב כל סובביה. זה היה נוכח בכל צעד שעשתה בעולם, ויישאר עם כולנו גם אחרי מותה.
אני מתחייבת תמיד לבחור במשותף ולא בשוני, להיות אקטיבית, לא לשפוט, ולגלות חמלה. אני מודה על הזכות ללמוד ממנה מהי אהבה שאינה תלויה בדבר, והערך שיש לחברות אמת.
אני גם מודה שאני מתקשה להבין שכל הטוב שלה נלקח מהעולם שלי. ההבנה שריח הבושם שלה לא יהיה אותו ריח אם הוא לא עליה, את החיבוק העוטף שלה עם היד סביב הצוואר לא אצליח לשחזר עם אף אחד, והצחוק המתגלגל ואחריו המבט של ״כמה טוב לנו יחד״ יישאר רק כזיכרון. והגעגוע הוא אינסופי.


ברקוד לעמוד הנצחה של ניב באינסטגרם

Related Post

יום הבוחר – מבצעים

Posted by - 25 באוקטובר 2022 0
מבצע בחירות באתר דיל קוסמטיקס אתר דיל קוסמטיקס, המרכז מאות מותגים ישראלים ובינלאומיים מובילים בתחומי הביוטי, קוסמטיקה  בריאות, תכשירי שיער,…
כלי נגישות