נחנך מסוף תחבורה חדש בחדרה

8 0

מנכ"ל רכבת ישראל, ראש עיריית חדרה ובעלים של מתחם מול החוף וילג' חנכו את מסוף התחבורה הציבורית החדש לאוטובוסים וגשר המחבר אותו לתחנת הרכבת חדרה מערב.

משרד התחבורה ורכבת ישראל בשיתוף עיריית חדרה משפרים את מערך התחבורה הציבורית המשולב (רכבת ואוטובוס) לתושבי צפון השרון, חדרה ויישובי הסביבה, זאת כחלק מהמאמץ לעודד נהגים לעבור לשימוש בתחבורה הציבורית ולהפחתת גודש התנועה בכביש החוף.

לפני כשנה, עם הפעלת הנתיבים השיתופיים בכביש החוף, הכשיר משרד התחבורה חניון כלי רכב נוסף ממערב לתחנת הרכבת חדרה מערב, הכולל 350 מקומות חנייה (לצד החניון הוותיק ממזרח לתחנה המונה 640 מקומות).

לאחרונה השלים אגף הביצוע ברכבת ישראל את הקמתו של מסוף תחבורה ציבורית חדיש לאוטובוסים, הסמוך לחניון החדש, וגשר המחבר בין מסוף התח"צ החדש והחניון לתחנת הרכבת.

עלות הקמתו של הגשר כ-10 מיליון שקלים המתוקצבים ממשרד התחבורה, אורכו כ- 70 מ' ורוחבו כ-4.6 מ'. הגשר מחבר את תחנת הרכבת לאזור התעסוקה המערבי ולמתחם המסחר "מול החוף וילג'" הסמוך לו. כעת עם השלמתו, מתקצר זמן ההגעה לתחנה ממתחמים אלה מכ-15 דקות לכ-5 דקות בלבד.

בטקס מצומצם (בשל הגבלות הקורונה) שהתקיים הבוקר (שני), בהשתתפות מנכ"ל רכבת ישראל, מיכאל (מיכה) מייקסנר, ראש עיריית חדרה, צבי גנדלמן, עודד תורג'מן בעלים של מתחם הקניות והעסקים מול החוף וילג' ובכירים נוספים,  נחנך מסוף התח"צ והגשר לציבור.

מנכ"ל הרכבת, מיכה מייקסנר בירך ואמר "לצד שיפור מתמיד של השירות הרכבתי ברחבי הארץ, פועלת רכבת ישראל במרץ לשפר את השילוביות בין הרכבת לאמצעי התחבורה האחרים, ושיפור הנגישות של תחנות הרכבת ולקיצור זמן ההגעה אליהן מאזורי המגורים, התעסוקה והמסחר הפזורים סביבן. אני מודה לאנשי הרכבת על הביצוע האיכותי והמהיר של הפרויקט, ולמשרד התחבורה ועיריית חדרה על הקידום המואץ של הפרויקט ותקצובו".

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן אמר כי "הגשר להולכי רגל ממתחם "חנה וסע" אל תחנת הרכבת ישפר את דרכי הגישה אליה ויאפשר מעבר בטוח ונוח עבור אלפים מתושבי העיר והסביבה העושים שימוש מידי יום ברכבת ובאמצעי התחבורה הציבורית הפזורים סביבה. זאת לצד תוספת של מאות מקומות חנייה בסביבת התחנה. הרכבת בחדרה מהווה אחד משירותי התחבורה הציבורית העיקריים בעיר, ועל-פי התכנון תשולב במרכז התחבורה החדש העומד להיבנות בקרוב.

עודד תורג'מן, בעלים של מתחם הקניות והתעסוקה "מול החוף וילג' אמר כי "רכבת כבדה היא פקטור מאוד משמעותי בקבלת החלטות של בעלי עסקים היכן למקם היום את העסק שלהם, כמו גם בהחלטה של עובדים היכן לעבוד. הגשר החדש שנבנה הוא משנה מציאות מאחר וכעת, עם השלמתו, המרחק מהרכבת למתחם הוא 220 מטר בלבד, בעוד שעד כה כל מי שהגיע לחדרה ברכבת, נדרש לצעוד ברגל מעל רבע שעה או למצוא דרכים אחרות להגיע לעיר או לאזור המערבי שלה".

קרדיט תמונה: שבתאי טל cloudview

Related Post

גן שלנו מה נחמד הוא

Posted by - 19 באוגוסט 2020 0
אגף החינוך מבצע פיילוט להתקנת גדרות היקפיות דקורטיביות בגני ילדים, שישמחו את הילדים מדי בוקר ויסייע ביצירת סביבת גן מגוננת…

חדרה בכנס התיירות הבינלאומי

Posted by - 16 בפברואר 2020 0
הביתן של חדרה בכנס התיירות הבינלאומי משך מבקרים רבים, שהתעניינו באתרי העיר, וכמובן בתופעת הכרישים בשפך נחל חדרה מאת ברק…

חג שמח ומתוק

Posted by - 1 בספטמבר 2019 0
המיזם החברתי "גוונים של מתוק", הפועל במית"ר "נירים" ומכשיר בני נוער להיות שוקולטיירים מוסמכים, נערך לחגי תשרי עם מארזי שי…

שסטוביץ למען הקהילה

Posted by - 5 בנובמבר 2020 0
לפני מספר חודשים חיפשה חברת שסטוביץ (קיסריה), מהמובילות בארץ בתחום היבוא, השיווק וההפצה, של מוצרי צריכת מותגים בינלאומיים, שותפה ליישום…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות