נחנך המקווה המחודש בשכונת רמת חן

9 0

על הפרק: הקמת מקוואות חדשים בשכונת נוף הטיילת, בעיר ימים ובדרום קרית השרון

בטכס חגיגי ומרגש, בהשתתפות ראש העיר, מרים פיירברג איכר, רב העיר, הרב קלמן בר, יו"ר המועצה הדתית, תרצה גרינפלד, רבנים, בכירי העירייה, עובדי המועצה הדתית הדתית ונציגי ציבור – חנכה המועצה הדתית את המקווה ברמת חן, שעבר עבודות שדרוג נרחבות בהשקעה של כמיליון שקל והפך לבוטיק ספא של ממש. המקווה נקרא על שמה של מרים בוקובזה שמשפחתה תרמה לחידושו והוא מנציח במבואה את שמה של החיילת שיראל אבוקרט ז"ל שנהרגה בפיגוע בחדרה לפני כשנה וחצי. ניצח על המלאכה הקבלן אלון בן עזרא – עמותת "מעיינות חן".


יש לציין כי מדובר במקווה ה – 11 שעובר שדרוג בשש השנים האחרונות במסגרת מדיניות המועצה הדתית להוביל מהפיכה של מקוואות שנועדה להעלות את רמת השירות ואת איכות השירות שניתנת בתחום. בהמשך צפוייה המועצה הדתית להקים שלוש מקוואות חדשים על שלוש עתודות קרקע שהקצתה לשם כך העירייה: בשכונות עיר ימים, בנוף הטיילת ובדרום קריית השרון.

יו"ר המועצה הדתית תרצה גרינפלד הודתה לראש העיר על הרוח הגבית שהיא מעניקה לכל העשייה, לכבוד הרב הראשי הרב קלמן בר אותו כינתה "שותף לדרך – מנהיג רוחני, המצפן והמצפון של המועצה הדתית", למר אשר אוחנה "שנשאר חלק בלתי נפרד מהמועצה הדתית" וכן לתורמים הרבים ולעובדי המועצה הדתית המסורים .
גרינפלד: "לפני שש שנים חלמנו חלום והיום בתום שיפוץ המקווה ה-11 , החלום הפך למציאות: חלק מהמקוואות ששופצו בעיר עומדים בקריטריון של ספא מפואר, סיימנו את כלל שיפוץ המקוואות ואנחנו עולים מדרגה לקראת בינוי מקוואות חדשים, תודה לראש העיר שמכירה בצורך, שותפה בתהליכים והקצתה לנו שלוש עתודות קרקע בעיר לבניית מקוואות נוספים. התלבטנו אם לקיים את הטקס בעת מלחמה והחלטנו שחנוכת מקווה רק מוסיפה אור בעם ישראל, בחג האורים מוסיפים קדושה.
"נשלח מכאן חיבוק וחיזוק למשפחות השכול, ברכת הצלחה לכל חיילי צה"ל שיחזרו לביתם לשלום, החלמה מהירה ושלמה לפצועים ותפילה לשובם של כל החטופים. נתפלל לבורא עולם שיעשה לנו ניסים כשם שעשה לאבותינו בימים ההם בזמן הזה."

Related Post

בי"ס לילדים על הרצף האוטיסטי

Posted by - 26 באוגוסט 2019 0
במטרה שכל תלמידי העיר ימצאו מוסד חינוכי מתאים בתחומי העיר, הנחה ראש העיר לפתוח בחדרה בית ספר לילדים לקויי תקשורת…
כלי נגישות