נופש לנוודים דיגיטליים בישראל

7 0

נווד דיגיטלי הוא מעיין תייר שכל פעם מבלה כמה חודשים או כמה שבועות במדינה מסוימת, ועובד מרחוק מאותה מדינה. הנוהג הוא לשלב את העבודה מרחוק עם טיולים ונופש, כאשר חלק מימות השבוע מוקדשים לעבודה בלבד וחלק רק לנופש או טיולים, וחלק גם וגם. בשנים האחרונות צורת הנופש הזו מאוד התפתחה ונעשתה יותר ויותר פופולרית ומקובלת עד כדי כך שכמה מדינות בעולם אפילו עיגנו באופן רשמי ויזה לנוודות דיגיטלית. בישראל התחום החל גם להתפתח ותוכלו לטעום מחיי הנוודות הדיגיטלית באמצעות נופש מקורי ומיוחד. לא צריך הרבה מאמץ כדי לארגן נופש כזה, ואנו נסביר לך במאמר הבא כיצד עושים זאת והיכן ניתן לבלות ולעבוד בתור נוודים דיגיטליים או בתור משפחה או זוג שרוצים לנסות זאת לכמה ימים או שבועות.

נוודות דיגיטלית לכולם

מלונות בישראל, לצד הוסטלים ובתי הארחה מסוימים ערוכים לאירוח של נוודים דיגיטליים ושל מי שמבקש לנפוש בסגנון הזה. כך למשל כמה מלונות בתל אביב מציעים מקומות לינה בחדרים משותפים או בחדרים פרטיים, כאשר במלון עצמו ישנו חלל עבודה משותף, עמדות פרטיות לעבודה ולשיחות זום, ועוד אלמנטים נוספים שמתאימים לאורח החיים הדיגיטלי של אלו שעובדים מרחוק.

בתי מלון יוקרתיים בארץ לא ממש מיועדים לאירוח של נוודים דיגיטליים משום המחיר ללילה, אבל כן יש כמה מלונות ובתי הארחה שמציעים תוכניות מובנות לנוודים דיגיטליים, כמו למשל בקיבוץ מורן בצפון הארץ שם תוכלו להנות מקונספט שלם שנבנה עבור חיי הנוודות. חשוב לציין שחלק מהמתארחים במקום הם כאלו שעובדים ממשרד פיזי ביומיום בחברות וארגונים שונים, אך הם בחרו לכמה ימים או לכמה שבועות לטעום משהו שונה. זה גם מאוד יכול להתאים לפרילנסרים ולעצמאיים משום שלרוב הם לא מחויבים למיקום פיזי של משרד ויש להם יותר גמישות בקביעת הלו"ז היומי.

נוודות דיגיטלית באילת

העיר אילת גם מבצעת שינויים וממש לאחרונה היא מאפשרת לאלו שעובדים מרחוק ומבקשים גם לנפוש להתארח באילת בכמה לוקיישנים ואפילו לקבל על כך מענק כספי. התוכנית רק יצאה לדרך ולכן היא עוד נתונה לשינויים והתפתחויות אך זו בהחלט בשורה מעניינת מאוד שמבשרת את מה שעתיד לבוא בהקשר הזה בהיבט התיירותי. מלונות באילת ידועים בחבילות האירוח היוקרתיות שלהם. לצד אירוח במתכונת הכל כלול כמו גם  מלונות דירות ומלונות סוויטות, יש כמה בתי הארחה פשוטים יותר ואזורי קמפינג שהם יוכלו באופן טבעי יותר להתאים למי שמבקשים לחוות גם נופש תוך כדי אורח חיים דיגיטלי.

באילת תוכלו גם לשכור דירה כמה חבר'ה יחדיו או דירה לזוג או לאדם בודד, כמובן במחיר נוח מאוד יחסית לשאר אזורי הנופש בארץ, וכך לשלב עבודה מרחוק עם נופש. באילת המון אתרים ואטרקציות פתוחים לקהל הרחב וניתן בתקציב נמוך יחסית להנות מבטן-גב בחופים הנפלאים.

נוודות דיגיטלית בצפון הארץ

צפון הארץ הוא אזור מאוד מבוקש עבור אוכלוסיית הנוודים הדיגיטליים משום שצפון הארץ מספק אלמנטים שהם בניגוד לאורח החיים הלחוץ והצפוף שיש בחיי העבודה הטיפוסיים. ולכן רבים מבקשים לחוות תקופה מסוימת בצפון הארץ המאופיינת בעבודה רגועה יותר, בלי לחצים ובלי פגישות מחייבות. יש כאלו שמנצלים את תקופת הנוודות הדיגיטלית בצפון הארץ גם כדי לארגן מחדש את העסק שלהם, לחשוב על שינוי כיוון מקצועי, או כדי לחפש שיתופי פעולה שונים. המחייה בצפון הארץ נמוכה משמעותית ממרכז הארץ, מה שמאפשר לנוודים דיגיטליים וגם לשכירים ועצמאיים שהם לא נוודים דיגיטליים, לקחת פסק זמן מסוים בצפון הארץ, להפחית את כמות שעות העבודה, ולהיות פנויים יותר לארגון מחדש של העסק או לחיפוש של כיוון מקצועי חדש.

מלונות בצפון הארץ לרוב מציעים חבילות נופש במחירים שהם גבוהים מדי לנוודים דיגיטליים אך כאמור תוכלו למצוא כמה לוקיישנים בצפון הארץ שמתאימים מבחינת תקציב ואורח חיים קהילתי לנוודים דיגיטליים. יש גם כמה בתי הארחה וחדרים שניתן לשכור בבתים של משפחות כתחליף למלונות היקרים. מלון בוטיק הוא כמובן לא אופציה שבאה בחשבון לנוודים דיגיטליים אבל תוכלו בסיומם של כמה שבועות של נוודות דיגיטלית בצפון הארץ לפנק את עצמכם בלילה או שניים במלון בוטיק.

נוודות דיגיטלית בתל אביב

העיר תל אביב עברה כמה שינויים בשנים האחרונות והיא מאפשרת לעובדים מרחוק נגישות טובה בהרבה ותנאי עבודה נוחים יותר כמו למשל העובדה שבתי קפה, ספריות ורמפות פתוחות באזורים ציבוריים הגדילו משמעותית את כמות שקעי ההטענה, ואת המקומות בהם ניתן לשבת כמה שעות רצוף כדי לעבוד. כמה מלונות בתל אביב לצד הוסטלים מאפשרים לשכור חדרים לתקופה של כמה שבועות עד כמה חודשים לנוודים דיגיטליים וגם לכל מי שמעוניין. יש בחלק מהמקומות הללו חללי עבודה משותפים לצד פעילויות קהילתיות שונות שהמקום מקיים לטובת מי שהגיע לבדו.

העיר תל אביב לא סתם מכונה עיר ללא הפסקה ולכן יש כאן הזדמנות לנוודים דיגיטליים להנות בשעות הפנאי ובסיום יום העבודה משפע של אטרקציות ואפשרויות בילוי. החל מאפשרות בילוי בצורת מסיבה, פאב או בר ועד לאפשרויות בילוי תרבותיות כמו הצגות, אופרה ותערוכות מתחלפות במוזיאונים השונים שבעיר. יפו עצמה גם עוברת שינוי בהיבט הזה וכמה וכמה הוסטלים החלו מציעים חדרים וחבילות אירוח מובנות לנוודים דיגיטליים.

בתל אביב יפו מתקיימות מפעם לפעם הרצאות ופעילויות שונות המאורגנות על די העירייה לטובת הקהילה של הנוודים הדיגיטליים.

נוודות דיגיטלית בים המלח

עוד אפשרות מעניינת של נופש דיגיטלי באווירה שונה הוא באזור מדבר יהודה וים המלח. כאן מוצע לנוודים דיגיטליים המון חופש, רוגע ותחושה שהזמן עומד מלכת. יש באזור ים המלח כמה וכמה יישובים בהם תוכלו למצוא בתי הארחה במחירים מאוד נוחים שיתאימו לאורח החיים הנוודי הדיגיטלי.

מלונות בים המלח מציעים חבילות נופש מאוד מפנקות שכוללות מתקני ספא, מסאג'ים וטיפולי פנים, ולכן זו יכולה להיות אפשרות מאוד אידיאלית לקנח כמה שבועות של נוודות דיגיטלית בלילה או שניים במלון מפנק בקרבת חופי הרחצה שבים המלח.

ואם אתם מרגישים שאתם זקוקים לעוד מידע על מנת לתכנן את החופשה הבאה שלכם בצורה מוצלחת יש כאן לפניכם חדשות, טיפים ועוד מאמרים שונים שיוכלו להעשיר מאוד את הידע שלכם ולסייע לכם לצלוח בצורה טובה את התכנון של החופשה הקרובה שלכם – בתור נוודים דיגיטליים או בתור משפחה עם ילדים.

קרדיט תמונה: PIXABAY

Related Post

בר רפאלי ואסי עזר האיחוד חוזר, אביבית בר זוהר מוכרת את ארון הבגדים שלה וגם – מבצע חלוקת הסנדביצ'ים של עמותת לב נעמי יוצא לדרך

Posted by - 18 באוגוסט 2022 0
בטמפרטורה של שלהי חודש אוגוסט הצטלמו הפרזנטורים של CAROLINA LEMKE BERLIN , בר רפאלי ואסי עזר, עם הקולקציה החדשה של משקפי הראייה לחורף…

נתן פיטוסי

Posted by - 17 באוגוסט 2022 0
טור דעה מאת חיה רובינשטיין, מנהלת תמר אריאל איך נפרדים מתלמיד בנסיבות כל כך מצערות? כאנשי חינוך אנחנו לומדים, משתלמים,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות