נולדתי בכלל בשנת 1943 ובתעודת זהות נרשם לי כי אני יליד 1945, איך ניתן לשנות גיל במשרד הפנים ובכך לקבל תגמולים ופיצויים מהנאצים?

7 0

כמה פעמים יצא לכם לשמוע מההורים והסבים כי אין להם תאריך לידה תקין, לחלקם נרשם בתעודת זהות רק שנת לידה לאחרים שנת הלידה כלל אינה תקינה, אם כן מדוע ואיך קורה שלאדם אין תאריך לידה תקין ומהן המשמעויות היוצאות מכך באשר לזכויות שלכם לקבל פיצויים ותגמולים מהנאצים.

למשרדנו נכנס אדם מבוגר יליד שנת 1945 אשר סובל ממחלות רבות, לטענתו שנת לידתו אינה תקינה מה שבעצם מונע ממנו לעמוד בתנאים הסף לקבלת תגמולים ופיצויים מהנאצים. [ זכאים אלו שנולדו עד 1943]

לאחר חקירה מעמיקה והזמנת מסמכים מאת הסוכנות היהודית בה נתגלו שאלוני עלייה לאנייה לכיוון ישראל מלוב התברר אף כי מסמכים אלו מלמדים כי אכן גילו היה כפי שנרשם בתעודת הזהות קרי 1945.

אותו אדם מבוגר טען חזור ונשנה כי חלה טעות ואף הגיע למשרדנו עם אחותו אשר הצהירה כי אחיה נולד בהפרש של 11 חודשים בלבד ועל כן יש לשנות את תאריך הלידה לאותו תאריך לידה כמו שלה קרי 1943.

משרדנו פעל להגשת תביעה לשינוי גיל בפני בית משפט לענייני משפחה כאשר מנגד היועמ"ש ופרקליטות מחוז מרכז התנגדו לשינוי הגיל מהטעם כי אין כל ראיה המלמדת על גילו האמתי כפי שטוען.

בדיון שנערך השבוע הצליח עוה"ד אייל קורסיה לכרסם במסמכים השונים המצויים בידי הפרקליטות והסוכנות היהודית ע"י סתירות חוזרות ונשנות בתאריכי הלידה של האחים ושל הורי הלקוח ובכך הצליח עוה"ד קורסיה להוכיח לבית המשפט כי לא ניתן ליתן פסק דין אשר נשען על מסמכי העלייה מאת הסוכנות היהודית שעה שבהן סתירות רבות ועל כן יש לבסס את פסק הדין על סמך תצהירי האחיות ותצהיר הלקוח בעצמו.

ואכן לאחר דין ודברים ודיון מתיש קיבל בית המשפט את עמדתו של עו"ד קורסיה ואכן שינה את גילו של הבחור המבוגר משנת 1945 לשנת 1943.

בכך יצליח עתה הלקוח לעמוד בתנאי הסף לקבלת תגמולים מהנאצים מה שיסייע לו בהמשך הטיפולים הקשים אותו עליו לעבור.

אם גם אתם מנועים מלקבל תגמולים בשל גילכם השגוי הרי לכם דרך להתמודדות על מצבים מסוג אלו, מומלץ שלא לוותר מראש ולהתייעץ עם עו"ד.

אייל קורסיה ושות-עורכי דין

טלפון: 050-6351208

אתר: https://adv-dk.co.il/

Related Post

איש של תרבות

Posted by - 28 ביוני 2023 0
אין במה להשוות, זה הסלוגן של היכל התרבות יצאנו להיפגש לראיון אחד על אחד עם בני אפרים, מנכ"ל היכל התרבות העירוני שישליך אור על מה שעומד מאחורי הפרסומים ולהבין מה מתוכנן לנו בקיץ הקרוב . מאת יאיר…

תנחומים לממלכה

Posted by - 18 באוקטובר 2021 0
עם היוודע הירצחו של חבר הפרלמנט הבריטי, דיוויד איימס, אוהד ישראל מושבע – העבירה ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר מכתב…
כלי נגישות