נולדו לעשות טוב: מאות אנשי ונשות עסקים בערב למען בניית פגייה חדשה

10 0

במעמד סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן וראש עיריית נתניה מרים פיירברג-איכר התקיימה מכירה פומבית שכל הכנסותיה קודש להקמת פגייה חדשה וממוגנת לבית חולים לניאדו. 

מעל 350 אנשי ונשות עסקים מנתניה ומהאזור השתתפו ביום חמישי האחרון בערב שהוקדש לאיסוף כספים למען בניית הפגייה החדשה בבית חולים לניאדו. האירוע, במעמד סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, ראש עיריית נתניה מרים פיירברג-איכר ומנכ"ל בית חולים לניאדו נדב חן, עמד בסימן 70 שנה למדינה – עת נמכרו 70 מנורות, כולן יצירות אמנות שעוצבו במיוחד לאירוע זה – במסגרת פרויקט "מאירים את ישראל".

"הפגייה היא אומנם היעד של האירוע הזה, אבל אני רואה לנגד עיני כבר את היעד הבא – בניית חדר מיון חדש לתושבי נתניה והשרון כולו. בשנה האחרונה בית החולים נמצא בתנופה מרשימה  ועמד ביעדים אותם הציב משרד הבריאות", אמר סגן השר ליצמן ומנה שורה של הישגים רפואיים מרשימים.

ואילו ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, חשפה כי "אין לי ספק, שבניית הפגייה ופרויקטים נוספים הנמצאים בהליכי בנייה ותכנון, יאפשרו לביה"ח לתת שירות רפואי מעולה… לניאדו הוא היהלום בכתר העיר נתניה". עיריית נתניה, יש לציין, באמצעות קרן נתניה, רכשה מנורה כתרומה לבניית הפגייה החדשה.

אורח הכבוד בערב זה, נתן ברק, שותף בכיר בפיתוח מערכת כיפת ברזל וחתן פרס בטחון ישראל, הסביר בהרצאתו  באירוע את הצורך בבניית מבני ציבור ממגונים בעידן של טילים ורקטות הנוחתים בעורף המדינה. הפגייה של בית חולים לניאדו, הנחשבת לאחת הטובות והמובילות במדינה, מטפלת כיום ב-500 פגים ותינוקות בשטח של 250 מ"ר. הפגייה החדשה צפויה להשתרע על שטח של כ-900 מ"ר.

אירוע ההתרמה המקומי, שהתבסס הפעם על מכירה פומבית של מנורות, כולן מעוצבות על-פי סמל המדינה ותרומה של אמנים ידועי שם, הינו אחד מתוך שורה של אירועי התרמה וגיוס כספים בארץ ובעולם למען הקמת הפגייה. באירוע עצמו גויסו למעלה ממיליון שקלים. את המכירה הפומבית ניהל אספן האמנות אפרים בידרמן, בעליה של גלריית בידרמן, שאף תרם יצירות אמנות מאוספו הפרטי למען גיוס הכספים.

 

צילום יח"צ

Related Post

קשרי חוץ

Posted by - 6 בפברואר 2023 0
הממונה על התיירות מר אפרים בולמש ומנכ"לית האגודה לעידוד תיירות, אולגה לוריה נפגשו בימים אלה עם שגריר יפן בקבלת פנים…

למענם

Posted by - 29 בינואר 2019 0
נציגות אגף ההכנסות במינהל הכספים בעיריית נתניה, השתתף בכנס חיילים בודדים והעניק מידע והסבר על הטבות להם זכאים החיילים. בכנס,…

שמות חדשים

Posted by - 21 במרץ 2022 0
מועצת עיריית נתניה אישרה בישיבתה האחרונה סדרה ארוכה של שמות רחובות חדשים בשכונות החדשות והמתפתחות של העיר וקיבלה במלואן את…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות